» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změna velikosti okna

Stala se mi zajímavá věc - ve W7 chci změnit velikost okna - klasicky, pomocí myši, kdy chytnete okraj okna a protáhnete, kde potřebujete. Ať "chytnu" okno vlevo, vpravo, nahoře, dole, mění se vždy celá velikost, zůstává zachován poměr stran - stejně, jako když jej myší "chytnete" v rohu. Nevíte co s tím?

Odpovědi na otázku

A je to u všech aplikací? nebo jen u nějaké konkrétní. Nedivil bych se, že je tak naprogramovaná.

Dělá mi to okno Windows Media Centre - možná je to tak správně, ale každopádně před časem mi šlo na širokoúhlém monitoru dle libosti nastavi (od okraje k okraji), teď je to stále vpodstatě neustále čtverec. Používám dva širokoúhlé monitory a jde mi o to, že na jednom občas něco sleduji a na druhém pracuji - když dám WMC do režimu "full screen", nedostanu se s kurzorem na druhý monitor a proto jsem měl vždy okno WMC pomocí myši roztáhlé ručně ke všem okrajům širokoúhlého monitoru.

Pak se zkus podívat někam do nastavení zda tam není nějaká možnost nastavení.

Už to hledám druhý den, nevím si už rady, proto píšu sem. Kdybych nevěděl, že jsem si to před časem prostě roztáhnul dle potřeby, věřil bych už, že to nejde (u PC nebývám jen já, ke změně došlo během 3 dnů a "nikdo nic nedělal" )

Mně taky drží MediaCenter v okně poměr stran a řekl bych, že to dělal vždycky.

Potom nechápu, proč jsem jej měl v pracovním PC ještě před pár dny roztažen od kraje ke kraji monitoru - nyní je to vždy "kostka", kterou když roztáhnu k bočním okrajům, zmizí mi spodní čaás (a tím i kus obrazu) mimo spodní kraj monitoru.

Je to už sice dlouho, ale jelikož jsem dnes měl stejný problém, třeba odpověď i nyní někomu pomůže...Stačí stisknout klávesu Ctrl a zároveň potáhnout za roh okna WMC - okno WMC se mění mezi nastavením 4:3 a 16:9. Pokud máte širokoúhlý monitor, bude samozřejmě její velikost v nastavení 16:9 kopírovat jeho okraje.