» Poradna » Ostatní

Změna velikosti obrazu na televizoru v závislosti na připojení setoboxu DVBT2

Používám televizor Samsung, zakoupený před sedmi lety. Po připojení setoboxu zn.Tesla na příjem DVBT2 se automaticky zmenší a zkreslí obraz na obrazovce TV, přesto, že je souhlasně v televizoru i v setoboxu nastavena velikost obrazu na Full Screen. Ani pokus o nastavení velikosti obrazu na formát 16x9 nepřinesl požadovaný efekt. Přitom před připojením setoboxu byl obraz na televizoru běžně po celé ploše obrazovky TV. Daný setobox Tesla byl zkušebně připojen též k jinému televizoru a výše popisovaná závada se neobjevila. Ostatní funkce setoboxu pracují správně ... naladění, setřídění programů, atp. Zajímala by mne příčina závady a možnosti jejího odstranění. Děkuji za odpověď. Toník P.

Odpovědi na otázku

Na TV i v set-top boxu nastav screen size (nebo aspect ratio, či jak to tam je označené, na auto, případně letter box).

Je to v nastavení TV. Vyplývá to mimo jiné i z toho, že na jiné TV to fachčí normálně.

Pokud je to FHD TV tak bych zkusil na STB nastavit Rozlišení místo AUTO na 1080p

Odkud, kam, jak a čím máš ten STB propojený s TV?

A ještě dodat přesný typ TV by také nebylo od věci....

STB je s TV propojen kabelem HDMI, který je součástí dodávky setoboxu ... na TV je pouze jeden konektor HDMI

A ta TV Samsung je tedy jaký typ a jaké umí rozlišení?

vyzkoušej si: pořadí zapínání TV a STB, rozlišení STB Auto/1080, 50 Hz/60 Hz. Určitě najdeš kombinaci, při které se obě zařízení domluví na přijatelné spolupráci.