» Poradna » Notebooky

Změna uživatele

Dobrý den, mám asi dost hloupý dotaz, ale opravdu nevím jak vyřešit...dcera dostala k Vánocům notebook a při spěšném prvním přihlášení jsem v domnění, že ji vytvářím emailovou adresu použila již existující adresu jiného uživatele. Počítač mě pustil přes vymyšlené heslo a odkonce jsme se přes něj jednou normálně přihlásili, dostali na základní obrazovku, dokonce upravili tapetu...ale pak se něco po.... a od té doby se nelze přihlásit- nelze se dostat nikam...když jsem zkoušela odkazy doporučené u změny hesla na jiném pc nic mi nepomohlo, nelze prostě udělat nic, protože účet patří jinému uživateli...dceru mám "ve správě" ke svému rodičovskému účtu- má tam tu "vymyšlenou" adresu , ale nelze ji změnit...nelze nic:( jsem opravdu zoufalá, protože počítač samozřejmě nefunguje. prosím- dá se to prvotní nastavení nějak zrušit? ( je to notebook s předem instalovaným systémem Microsoft- tento: https://www.alza.cz/umax-visionbook-12wa-yell... Budu opravdu velmi vděčná za radu a předem moc děkuji.

Odpovědi na otázku

Asi to příště bude chtít nebumbat před podobnou "výzvou" jakou je první přihlášení do předinstalovaného počítače.Teď proveďte factory reset a nastavte to znova.

ja by som to prvy pracovny den vratil, ten notebook by som daval pouzivat za trest vedeniu Umax.

Si šikulka keď si si to všimol. Nechce sa mi veriť, že niekto kúpil tak starý NB s Atomom a ešte k tomu 2jadro. Ani N5030 by som veľmi nechcel.

ja by som nechcel nic pod core i3. Chapem, ze je smutne, ked ti niekto okomentuje darcek "vrat to, je to nepouzitelne" ale to proste tak to je. Imho ani ten reset default asi bez admin hesla nespravi, takze to musi zobrat len do servisu aby jej urobili ine admin konto a bude sa to dat "opravit" bez cistej instalacie. Ale so 64GB letovanym diskom by som to naozaj radsej vratil a kupil repasovanu i5ku/8GB/256GB SSD ked uz nemam $$$ na normalny novy book.

Ty změny uživatele pod microsoftem, to neřešim, ani to neumim a nechci umět.--Největší problém tohohle notebooku je 64GB disk, jenom Windows10 zabírá cca 30GB a časem ještě nabobtná.Notebook má system Windows 10 Pro.--Udělal bych novou instalaci Windows 10 Pro / offline = bez registraceStačí na to 8GB flash disk, program Media Creation Tool vytvoří USB Win10 instalačku.https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... -https://www.alza.cz/jak-nainstalovat-windows-10instalace offline

Nie len že malé úložisko, ale slabé, staré 2jadro s prťavými 4 GB RAM. Multitasking na tom musí byť utrpenie.

Přesně tak, jak píše "roob"Notebook za 4. 990..??? A k tomu Windows 10 Professional? Ta edice Windows měla nejspíše za cíl zakrýt nedostatečný(nepoužitelný) HW - zařízení, ze kterého se skládá ten zakoupený notebook. Windows 10 Pro je tam jako pěst na oko .. Pokud tam tedy tato edice opravdu je.. Jinak, přepis uživatele je možný provést, ale je to kapánek komplikované + zásah do registrů. Takže tedy tovární nastavení(od výrobce) - provést dle manuálu.. Nebo čistá přeinstalace systému - což si myslím, že matka a ani dcera nezvládne.. Navíc bych osobně doporučil notebook vrátit a koupit něco lepšího, tzn i připlatit více peněz.