» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změna umístění složky snímky obrazovky windows 10

Dobrý den, Chtěl jsem přenunout složku snímky obrazovky jinam, bohužel moje chyba, myslel jsem, že se přesune celá tedy ony snímky obrazovky do jiné složky. Jenže to se nestalo a ted se mi ty screeny házejí do složky s ostatníma souborama volně :( hci je mít v té složce snímky obrazovky, ale ta zmizela z původního umístění a v novém josu ty screeny volně. Takže nevím, jak ty screeny nasměrovat do složky snímků obrazovky, kterou si vytvořím. Můžete mi poradit? díky

Odpovědi na otázku

dodávám, že se jedná po desítky a ukládání klávesovou zratkou win a printscreen

Opět případ, kdy Windows jsou chytřejší a samy vědí, kam si uživatel má snímky obrazovkyy ukládat.Přesuňte knihovny ve Windows 10 na jiný disk či oddílhttps://pcworld.cz/software/presunte-knihovn... nebo si otevřete Průzkumníka s podoknem náhledu - Knihovny jsou nahoře - máte možnosti "Nastavit umístění pro ukládání" a "Zahrnout složku"Jak jste tu složku přesunoval?

No jo, jenže to je právě ten problém... ona ta složka viz příklad v odkazu např. dokumenty jaksi po přesunu není a ty dokomenty se sypou volně do jiné složky. potřebuju tomu říct aby na klávesovou zkratu těch screenů zareagoval tak že je má nyní sypat do vytvořené složky screeny. Ale jak ta složka neexistuje, nevím jak tomu mám říct tu cestu, prostě ty dokumenty se ted válejí ve složce s ostatními dokumenty, nemůžu mu tedy říct nově aby přesunul složku dokumenty jinam, když ta složka dokumenty není a dokumenty se nasypaly volně do jiné složky...

Omlouvám se - správně má být - Zobrazit Navigační podokno a podokno Knihovny.

prostě došlo k tomu, že jsem tu cestu nastavil špatně do jiné složky a ted už ji nedokážu přenastavit jak se ty screeny válejí dohromady s ostatními dokumenty. Nevím kde mají windowsy nastaveno že klávesová zkratka v destákách win screen ukládá do složky xy

A v čem je problém nastavit cestu správně do požadované složky?Primárně se výstřižky ukládají do %UserProfile%\Pictures\Screenshots / %UserProfile%\Obrázky\Snímky obrazovky, a to jak snímky okna, tak výřezy (Win+Shift+S)How To Use Windows Snipping Tool Shortcuts In Windows 10https://helpdeskgeek.com/windows-10/how-to-use-win... HDG Ultimate Guide to Taking Screenshots in Windows 10https://helpdeskgeek.com/how-to/ultimate-guide-to-...

protože v těch users - pictures už ta složka snímky obrazovky už není - po přesunu zmizela... A tam kam to bylo špatně přesunuto tak to bylo přesunuto do nadsložky, kde se to sype k jiným souborům takže tam taky není složka sreenů která by šla přesunout jako jinam... Už mi rozumíte?

Složka Snímky se dá určitě v Průzkumníku nebo v jiném správci souborů vyhledat.

bohužel nedá, slehla se po ní zem, nikde není

porozmyslaj kedy si to mal OK a vrat bod obnovenia na ten datum a mas to. Ak to nejde, tak si vytvor novy ucet, tam budes mat vsetko default, skopni plochu, dokumenty a nevrtaj sa v tom nabuduce

tak vyřešeno, našel jsem si návod a opravil jsem v registrech, a funguje

Určitě by mělo také jít vytvořit novou knihovnu Snímky obrazovky (když se ta stará ztratila) a nastavit jí vaše požadované vlastnosti.---Ale hlavně že to zase funguje (já minus nedal ...)