» Poradna » Mobily

Změna SMS na MMS

Zdravím. Zjistil jsem, že když napíšu dlouhou SMS (rozdělí se do více jak 3 SMS) automaticky se z ní stane MMS. Tedy odešle se jako MMS a platím za MMS. Pokoušel jsem se někde najít jak to vypnout, ale nepodařilo se mi to. Poradí mi někdo co s tím? Telefon Huavei P smart, operátor Kaktus. Díky.

Odpovědi na otázku

V tomto mobilu, to podle všeho, vypnout nejde: https://www.phonetipsandtricks.com/tips/huawei-p-smart-2019/... Pokud to opravdu nejde, pak je možnost použít na sms jinou aplikaci, která to nedělá a nebo se to v ní dá vypnout jako např. Textra, Google Zprávy a další

Jelikož tak dlouhé zprávy téměř nepíšu nebudu to řešit. Jen mě spíš zajímalo o co go. Zas jsem o něco chytřejší. Díky.

Mně bohužel Google Zprávy to po pár sms přepínají na mms také a nikde na to vypínání nemají. Vy prosím víte, jak to v nich vypnout?

Koukal jsem se jsou jen dvě možnosti, vypnout diakritiku, čím sms bude pak kratší a nebo zkusit vypnout funkci chatu (tohle asi na to ale nemá vliv). Já dlouhé sms neposílám, takže jsem to nemusel řešit. Zbývá vyzkoušet aplikace pro posílání sms, která to umí, tady to asi nikdo vědět nebude, jednak smsky se dnes posílají málo a dlouhé smsky taky moc lidí posílat nebude.

sMs je krátká zpráva, pokud ji chceš dlouhou, tak v tvé hlavě je něco špatně. Njn znáš?

Njn. Zas nějaký chytrolín, co neporadí, ale má blbý kecy. Takový miluji.

Já zase pro změnu "totální neschopáky", kteří místo toho, aby použili google (informací mraky, které by měli/mohli chápat všichni), lezou s takovým triviálním dotazem do poradny. https://www.google.com/search

Jen půlnoční nuda. Navíc řeší něco, o čem rovnou přiznává: jelikož tak dlouhé zprávy téměř nepíšu nebudu to řešit.

Asi máš pravdu. Ale vzhledem k tomu, "co všechno a s jakou úrovní myšlení" dnes běhá po světě + má možnost (bohužel) používat elektroniku, bych se ani nedivil, že to myslí opravdu vážně.

Chytťrolín možno áno , ale dnes nájsť nechytrolína čo dokáže napísať SMS o 300-400 slovách je umenie . Dnes v dobe "datovej" ....

tak ti pridam trochu blbych kecov ajja teda. V dobe messengerov, whatsappov, a dalsich milion chatovacich sluzieb sms? Za peniaze? Vazne?

SMS dojde vždycky. Nemusíš řešit, jaký konkrétní kecálek ten dotyčný zrovna má, zda má vůbec smartphone... SMS dojde i babičce s Aligatorem.

Dokonce i na pevnou linku.

Může mi ten, kdo dal mínus, říct, co je nepravdivého na tom, že SMS dojde i na pevnou linku?

OK, dej si mínus, pokud ti to udělá dobře

Lol takový uplakánek. Já dal "Nesouhlasím" už jenom za to brečení, že jste nějaký mínus dostal. Pokud někdo dokáže řešit takové blbosti jako mínusy a plusy v diskuzích, tak takovému člověku rád pomůžu k tomu, aby se cítil nejistě nebo ještě lépe, aby se kvůli tomu vztekal jako malé dítě.

Ty troubo, já tu nepláču, já jen chtěl vysvětlení, co je nepravdivého na tom, že SMS dojde i na pevnou linku.

Sice nevím, k čemu by ti to vysvětlení bylo, ale ber to tak, že těch šest, co nesouhlasilo, pevnou linku zřejmě ještě vůbec ani nevidělo.

Proto třeba eshopy posílají smsky nebo emaily, nemusí řešit, jakého chatovacího klienta někdo používá. Z toho důvodu sms a email jen tak neumře.

Do telefonu se mi natlačilo RCS. OK, proč nejít s dobou. Když druhá strana nemá podporu RCS, měla by dojít běžná SMS. Bohužel vím minimálně o jednom případu, kdy dotyčnému moje zpráva nedošla. Mraky lidí ani neví, co RCS je, že se jim to zapnulo při nějaké aktualizaci. To se mi dřív za více než dvacet let nestalo, že by běžná SMS nedošla, pokud nebyl telefon dlouhodobě mimo signál/vypnutý. Teď se z toho stala nějaká hybridní věc a já už tomu nevěřím.

Štandardne majú operátori obmedzenú jednu SMS na 128 znakov,pokial sa to prekročí,tak sa text automaticky rozdelí na dve,tri …atď SMS správy,Tvoj telefón s tým nič nespraví,jedine operátor….

Viz freekarol | 01. 10. 2021 00:19 ... Pokud to opravdu nejde, pak je možnost použít na sms jinou aplikaci...

SMS má kapacitu 160 znaků, ne 128

Jak jsi přišel na 128 znaků? Maximální délka SMS je na 160 znaků, pokud používáš základní znaky (128 znaků z ASCII tabulky, možná se ti to plete s tím). Pokud přidáš diakritiku, je to jen 70, protože se změní kódování (7bit > 16bit na znak), ale datová velikost SMS je stále jen 1120 bitů (1120/7=160, 1120/16=70). A standardně se dělí maximálně na 3 (nestandardně to některé telefony uměly i na více, ale druhá strana to nemusela umět přijmout).Pro dlouhé zprávy v češtině je tedy lepší používat cokoliv jiného z moderních možností, kde tato prastará omezení nejsou.

A ještě detail. Informaci o rozdělení je třeba také dostat do těch 1120 bitů, takže při rozdělení na více zpráv, klesá velikost každé na 153 znaků (67 při 16bit kódování).

nicméně např. zmíněná Textra nemá ani problém mi z napsané SMS diakritiku vyházet (tj. můžu psát normálně se slovníkem) a využít tak plnou kapacitu zprávy.A minimálně u Androidu je chytrý telefon konfigurovatelný malý počítač, takže není problém na SMS či telefonování využít appku dle vlastní volby a preferencí.

Ano, některé telefony (spíš aplikace) mají možnost jakkoliv napsanou zprávu automaticky převést na základní znaky, aby šlo použít 7bit kódování. Pokud to umí, mívají v nastavení možnost to zapnout/vypnout.

Pred vyše 10 rokmi som z Nokie 9110 písal až 6 SMS v jednej na nejakú music Nokiu. Ak dobre viem, ani Nokia so series 40 nemala s toľkými SMS problém. Ako to majú dnes „hlúpe” telefóny, netuším, ale hádam nie sú horšie čo do podpory SMS ako staré Nokie.

160 pri 7 bit kodovani. S znaky mimo ascii se delka vyrazne zkracuje. Lze zpravu rozdelit do vice a poslat, cilovy pristroj to zase umi slozit

Nemáš pravdu.
Jinak délka základní SMS v 7 bitovém kódování je 160 znaků.
Druhak existuje řetězení SMS, kdy se může poskládat jedna dlouhá SMS z několika základních (co vím... staré telefony Siemens uměly 6 SMS, Nokie 1000 znaků...).

No a je čistě na software telefonu, zda zprávu odešle jako SMS nebo MMS. Měl jsem v ruce hloupý telefon, který to chytře dělal: Sony Ericsson C702 s firmware od t-mobile. Protože podle tehdejšího ceníku vyšla jedna MMS levněji než 3 SMS. Telefon z volné distribuce to nedělal.

Tady ale vůbec nejde o to, jak se posílá dlouhá SMS (vždy se dělí na více SMS kvůli max délce jedné SMS). Ale o to, že přímo telefon přepne odeslání příliš dlouhé SMS na odeslání jako MMS (takže operátor vůbec nedostane požadavek na odeslání dlouhé SMS a tudíž nic nerozděluje a rovnou se zprávou pracuje jako s MMS)... Také většinou neposílám dlouhé sms, ale už i mě se stalo, že když jsem rozepsal, tak tu opravdu dlouhou SMS mobil odeslal jako MMS... Chvíli jsem pátral, jak to vypnout a nakonec je nejjednodušší si hlídat délku SMS a rozdělit to "ručně" odesláním po částech, pokud je potřeba odeslat opravdu dlouhou SMS...

Pokud v aplikaci na SMS není položka na vypnutí této funkce, tak to prostě bude vlastnost této aplikace. Úplně stejně se chová i defaultní aplikace na SMS od Samsungu, tedy po překročení délky několika SMS se automaticky přepíná na MMS a nikde to nelze vypnout. Je to otravná funkce když máte paušál s neomezenými SMS, ale nikoliv MMS. Jediná možnost je, vyměnit aplikaci na SMS. Mohu doporučit třeba aplikaci Zprávy od Googlu, která SMS na MMS nepřepíná a nejsou problémem zprávy složené z deseti i více SMS. Jelikož mám neomezené SMS, tak mám také povolenou diakritiku a to se pak rychle skládají za sebe

Kdyz nejde vypnout prepnuti na mms nejde vypnout mms zcela?

Právěže Google Zprávy to po pár sms přepínají na mms a nikde na to vypínání nemají. Jsem z toho nešťastný, protože z více důvodů (sms přes web, rcs) pro mě jiná alternativa není.Pokud to vám nepřepínají, poraďte, co s tím. Zatím jsem to vyřešil tak, že jsem vypnul mms profil, takže mi mms nefungují vůbec. Tak mi odesílaná dlouhá zpráva zůstane viset, vytimeoutuje a já si ji pak rozdělím na kratší sám. Pruda. Pro příjem mms si musím složitě mms zapnout. Naštěstí tu hrůzu skoro nikdo nepoužívá…

Na posledním androidu jsem měl někde v nastavení - u každého android telefonu to stejně může být jinde, každý si to dělá po svém - možnost vypnout aby delší zprávy posílal jako MMS. Aktuálně třeba v iOS ani nevím jak poslat MMS, vím jen že v nastavení zpráv jsem MMS vypínal. Za dobu kdy byly MMS zavedené a to je kolik? 15? 20? let mi reálně přišla jedna, přesně od chudáka, kterému to posílá MMS místo SMS.

Teď jsem projel všechny položky nastavení aplikace Google Zprávy a popravdě jsem tam nikde nenašel žádný přepínač, díky kterému by aplikace dlouhé zprávy přepínala z SMS na MMS. Jediná položka, která se týká spojení SMS/MMS je u skupinových zpráv, jestli je posílat jako hromadné SMS nebo hromadné MMS, ale to se netýká individuálních zpráv (zkusil jsem obě položky, ale v obou případech mi to nakopírovaný odstavec z Wikipedie rozložilo na dvanáct SMS). Momentálně mám Google Pixel 4a a na MMS mi to nepřepíná, předtím Samsung A40 a tam taky ne. Ale je možné, že jiné značky telefonů, k vůli různým nástavbám a předělávkám Androidu, to tak neumí nebo na to mají v nastavení telefonu nějaký přepínač. Jinak aplikace Google Zprávy není nic extra, neumí zkopírovat jen část textu ze zprávy, malé okno na editaci, ve kterém se špatně pohybuje atd. a jediný důvod, proč ji vlastně používám je, že právě mi právě umožňuje psát dlouhé SMS bez přepínání na MMS. Jinak já tu "hrůzu" MMS stále občas používám, poněvadž v současnosti je to stále ještě nejkompatibilnější formát, jak někomu poslat na mobil fotku

Jak jiz bylo receno, v nekterych aplikacich to vypnout nelze.Kdyz jsem jeste pouzival SMS a mobil, kde to neslo, oblibil jsem si aplikaci Chomp SMS. Akorat verze bez reklam je s predplatnym.

Stačí si u operátora deaktivovat MMS a je klid a to buď v nastavení telefonu,nebo v aplikaci operátora nebo na lince operátora.

Chomp SMS je super,použivam několik let,full verze se da najit při trošce snahy i zadarmo a ikdyby ne tak ta ty penize to stoji.

Ještě když jsem měl Nokie a v tarifu 1000 sms v ceně, pamatuji si, že při psani zprávy nahoře běžel odpočet zbývajících znaků. Takže si to stačilo hlídat, aby nebylo překročeno maximum a nepřeplo se to do MMS a pokračovat v psaní další smskou, když došlo na románové pokračování.

To dela Samsung taky. Akorat to zacina zobrazovat az po napsani 150 znaku (deset znaku pred koncem prvni zpravy). A nemuzes napsat vic, nez ty tri SMS, protoze pak to prevede na MMS a nejde to vypnout.

Co se týče MMS, které jsou zpravidla hlavně na obrázky, od doby, co jsem byl z provozních důvodů nucen začít používat WhatsApp, nevidím důvod vůbec MMS používat a platit za ně. Leda že by příjemce neměl smart a WA, ale kolik takových lidí je ? Znám jen pár důchodců a ti o nějakých MMS ani netuší

U Samsungu jde v nastavení zapnout, aby se to automaticky na MMS nepřeplo.
Ale při použití aplikace "Zprávy" od Google, která často bývá v mobilech předinstalovaná, funguje nově (několik měsíců) "funkce chatu", kdy se média (foto apod.) ale i dlouhé texty neodešlou jako MMS, ale odesílají se přes data / wifi. Ale zpráva je účtována jako SMS. Teda myslím. Mám neomezené SMS. Rozhodně se mi ale neúčtují MMS které nemám v rámci tarifu.

Nastavení > Funkce chatu > povolit funkce chatu

https://play.google.com/store/apps/details

Textra

Vypnout to určitě nejde !!! Ale já když vím že budu psát delší texty, tak si hlídám písmenka. Protože když tě to s SMS převádí do MMS, tak ti to dá vědět, tím že ti to krátce napíše. Že přecházíš na MMS .........

milbust | 30. 9. 2021 23:48:47 | Odpovědí: 42Zdravím. Zjistil jsem, že když napíšu dlouhou SMS (rozdělí se do více jak 3 SMS) automaticky se z ní stane MMS. Tedy odešle se jako MMS a platím za MMS. Pokoušel jsem se někde najít jak to vypnout, ale nepodařilo se mi to. Poradí mi někdo co s tím? Telefon Huavei P smart, operátor Kaktus. Díky.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------https://a2mobile.pl/cennikTady s tímto operátorem nemusiš řešit ceny SMS nebo MMS .Ceny jsou naprosto stejné - 60 haléřů Českých .To jen ti Čeští Šmejdi napálí na MMS cenu jak prase - Prasata Operátorské !

A co kompletně v telefonu deaktivovat posílání MMS ? Jde blokace MMS nastavit i na straně operátora na svém účtu. Řešil jsem to u babičky aby zbytečně neplatila peníze navíc.

milbust | 01. 10. 2021 01:48Jelikož tak dlouhé zprávy téměř nepíšu nebudu to řešit. Jen mě spíš zajímalo o co go.