» Poradna » Mobily

Změna služeb tel. operátora

Ahoj,až do současné doby operátor O2 nabízel službu Spotify (poslech muziky přes internet) bez spotřeby dat v tarifu. Včera ale oznámil, že po nařízení ČTÚ musí tuto službu zrušit a od 1.6.2018 budou data z tarifu při poslechu čerpána. Uvažuji tedy o přestupu k jinému operátorovi, který tyto služby dále nabízí přes alternativní aplikace. Problém je, že mám u O2 závazek ještě na dalších 22 měsíců, takže by mě čekala pokuta. Má operátor právo takto měnit svoje služby? Nejedná se o nějaké porušení, které by mi mohlo odpustit smluvní pokutu? Ve VP jsem nic takového nenašel, ale sám se v tom moc nevyznám. Ví někdo?

Odpovědi na otázku

Od zacatku bylo jasne, ze tohle porusuje sitovou neutralitu, takze si myslim, ze to budou mit dobre osetrene, aby to nebyl duvod k vypovedi smlouvy bez sankci.

Považoval bych to za zhoršení poskytnutých služeb a tudíž jako důvod pro ukončení smlouvy i se závazkem bez pokuty.

Opravdu? Možná si musíte přečíst podmínky té nabízené služby:V případě, že bude účastník k Spotify účtu přistupovat prostřednictvím mobilního telefonního čísla s jedním z tarifů řady FREE nebo Kůl nebo Basic, nedojde u těchto datových spojení do 31.5.2017 k uplatnění jednotek z datového objemu. Pro účastníky tarifů FREE CZ, FREE CZ data L, FREE CZ data 5 GB, FREE CZ data XL, FREE Evropa, FREE Evropa data XL, FREE EU, FREE EU data L, FREE EU data XL, FREE EU Plus, FREE EU Plus data XL, Kůl, Kůl data 1 GB, Kůl data M, Kůl data 2 GB, Kůl data L, Kůl data XL bude tato výhoda platit do 31.5.2018. Po uplynutí zvýhodněného období budou data na předmětná spojení čerpána za standardních podmínek.Lidi to měli zdarma u některých tarifů déle než slibovalo O2

OK, pokud to už bylo časově omezeno při uzavírání smlouvy, pak není co řešit, tu smlouvu ani podmínku služby jsem nečetl. Z dotazu to ale vyznělo tak, že najednou z nařízení ČTÚ musí od nějakého data službu pozastavit - zrušit.

U té služby byly nějaké podmínky, a ty dodržel, pokud vím to bylo časově omezené a negarantované do budoucna.A závazek? Nechápu proč lidi podpisují takové smlouvy a váží se na operátora

-nepocitání dat pro Spotifi nebyla služba , ale bonus navíc.-takzvaně síťová neutralita se týká všech nejen O2-ani operátor má právo měnit služby