» Poradna » Programy

Změna rozlišení ve VM

Ahoj. Nevíte jak přenastavit rozlišení na maximum ve VM ve Virtualboxu? Mám ve Virtualboxu otevřenej Windows 10 ale jen v malém okénku. VBGuestAdditions jsem si nainstaloval a jen se to tím zhoršilo (rozlišení se mi ještě snížilo). Nevíte co s tím?

Odpovědi na otázku

Zkusils nastavit rozlišení ve virtuálním stroji? Ve VBoxu mám jenom W3.11 kde to funguje, co nastavím dostanu.Zbytek win virtálek mám ve VMware, kde se VM přizpůsobuje velikosti okna.

Ano, zkoušel. Maximální rozlišení mi to nenabídne.

Nabízí mi to méně než má monitor, na rozlišení monitoru se asi dá dostat pomocí tohohle návodu: https://navody.josef.kyrian.cz/18.01.2009-virtualbox-roz... Hraj si

Obávám se že toto jsem již také zkoušel a nepomohlo to. Zkoušel jsem i alokovat více systémových zdrojů pro VM ale to také nepomohlo.

Zkusli jsem, možná pomohlo tohle, možná něco jiného. Aktuální VBox 6.0, W10, nainstalované Přídavky pro hosta. Po R-Ctrl + F (defaultní kl. zkratka VBoxu) přepne VM do fullscreenu a ve VM se nabízí nativní rozlišení displeje.

Ne, toto nefunguje. Rozlišení to nezmění, jen to to okno ohraničí černým polem.

Jakou máš verzi VBoxu a Win?

Mám Win 8.1 a VBox v 6.0.12. Aktualizoval jsem samozdřejmě i guestAdditions a Extencion pack.

VBOX normálně používám jak na linuxu, tak na W7 a nikde s rozlišením displeje problém není. Ale nikde tam nemám W10...

Virtualbox používám a rozlišení mám podle nastavení velikosti okna, nebo při nastavení na celou obrazovku je rozlišení stejné jako má monitor. Jde o to, zda máš nainstalovaný VirtualBox Extension Pack. Potom to musí fungovat.

Mám nainstalovaný i VirtualBox Extension Pack a maximální rozlišení kterého mohu dosáhnout je stále pouze 1024x768.

Skusal si aj rezimy host+F, host+L, host+C, host+A.Pripadne vybrat vo win. iny monitor.

Ne, nic z toho rozlišení nemění.

Este ma tak napadlo, kolko si nastavil vo VB videopamate? Nemas malo?

256MB

VirtualBox používám nějaké roky. Jediným možným problémem jsou spatně nainstalované přídavky pro hosta. Extension pack na to nemá vliv (to je spíš pro USB3 atp).PremaH

Přídavky pro hosta jsem instaloval a pro jistotu i dvakrát reinstaloval a nepomohlo to. Instalací přídavků pro hosta se mi to maximální rozlišení naopak ještě snížilo. Nainstalované by to ale mělo být správně protože mi to umožnilo mít sdílenou složku.

Ve správci zařízení máš VirtualBox Graphics adapter bez chyby (na virtuálu)?

Ano, vše je bez chyby.

a restartoval si ten virtualni pocitac, aby si nacetl ovladac?

Samozdřejmě že jsem ho restartoval.

Jak je nastaveno VB: Soubor > Predvolby > Obrazovka? Zajima mne polozka: Maximalni velikost okna hosta, melo by tam byt nastaveno Automaticky. Jeste jedna vec, bezi na VM sluzba: "VirtualBox Guest additions service" ?

Downgradoval jsem VB na verzi 6.0.10 a v té to funguje bez broblému.