» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změna proxy (na kliknutí)

Dávám dohromady NTB pro kolegyni co se s ním bude pohybovat na dvou PROXY. Potřeboval bych něco na přepínání těchto proxy podle toho kde zrovna se s NTB bude připojovat. Ideálně ikonky na plochu. Ikonka A - nastaví jednu proxy, ikonka B - nastaví druhou proxy.Pokud něco takového nejde tak asi nemá cenu instalovat nějaké prográmky kde to bude muset přepisovat. To ji to radši naučím přimo ve windows.Dík za rady

Odpovědi na otázku

dá se to vyřešit elegantně tím, že v systému nastavíš proxy A, bude fungovat v Internet Explorerupak v jiném prohlížeči (např. Firefox) nastavíš manuálně proxy Bpro uživatele je to to nejjednoduššípřepínat systémovou proxy samozřejmě jde změnou v registru HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ v hodnotě ProxyServerstačí tenhle klíč vyexportovat, udělat kopii, kde manuálně změníš proxy a pak stačí mít třeba na ploše dva reg soubory, jeden nastaví proxy A a druhý pak proxy B