Změna procesoru a kompatibilní komponenty

Dobrý večer,potřeboval bych poradit, chtěl bych si v blízké době vylepšit herní PC do ceny 10 tisíc korun maximálně. Mám zatím již koupenou lepší grafickou kartu "Radeon RX 470" (4GB), základní desku "Asus H81M-Plus", procesor "Intel I3 4160" a 2x8GB DDR3 RAM. Chi koupit lepší procesor "Ryzen 5 1600" (6 jader), tím pádem i nějakou novou základní desku AM4, přemýšlel jsem nad touto:"https://www.czc.cz/msi-b350-tomahawk-amd-b35... ".Pokud někoho napadá lepší varianta, jsem pro, ale potřebuji aby se vešla do ceny tak 2500 korun, kdyby i do 2000 tak by to bylo super, zároveň potřebuji poradit s RAM. Nemůžu si dovolit moc utrácet, ale zase potřebuji takové paměti aby se vyrovnaly mým předchozím 16gb - stačí jedna DDR4 8gb, nebo lepší 2x4gb? Zároveň aby taková paměť dosahovala rychlosti aspoň těch 2400Mhz.Děkuji předem za názory a rady.

Odpovědi na otázku

1. 10 litrov málo, lebo musíš kúpiť CPU, RAM, MB a ideálne aj OS2. rozpočet u PC sa nedá rozsekať na jednotlivé komponenty3. keďže máš i3, môžeš ísť do i7-4770. Nap. kaskáda to snáď utiahne a rozpočet na to máš ideálny. Výkon to má dostatočný aj na GTX 10704. síce irelevantné, ale u DDR4 je v podstate jedno či 1x16 GB, alebo 2x8 GB, lebo pri druhej možnosti máš stále možnosť ísť do 48 GB, čo hádam bude stačiť na celú životnosť PC. 2x 4 GB je nerozumné, lebo si zaplníš 2 sloty a po čase sa budú ťažšie predávať aj keď aj vtedy budeš mať možnosť pridať stále dostatočných 32 GB (celkovo 40)