» Poradna » Programy

Změna práv uživatelských účtů

Dobrý den,
měl bych zájem o změnu práv uživatelských účtů na několika PC. Všechny mají zatím pouze účet administrátora na kterém doposud pracovali všichni zaměstnanci. Tento účet chci zachovat a vytvořit na každém PC 3 účty s omezeným přístupem. Existuje nějaký proces jak tyto účty vytvořit najednou a převést do nich všechna nastavení z admin. účtu ( internet, rozlišení monitoru, přístupová práva na disk atd.)? Nebo musím vytvořit jeden účet za druhým a nastavení provádět ručně?
Děkuji mockrát za Vaše odpovědi

Odpovědi na otázku

Ve stručnosti: napřed zkopíruješ existující profil do default profilu, pak založíš účty a po přihlášení jednotlivých userů se jim vytvoří profil na základě defaultu. A dělá se to v Profilech uživatelů...
Ve skutečnesti je to o maličko složitější.

Mno a uzivatele delaji pod uctem "Administrator" nebo pod nejakym jinym s admin pravy? Nebylo by jednoduzsi zalozit novy ucet s admin pravy, a ten soucasny, ktery uzivatele pouzivaji degradovat na normalni ucet? Pak by jsi nemel tolik problemu se zmenou vlastnictvi, a prenasenim nastaveni.

malá technická - postup se liší system od systemu.Dotaz je uplně zmatený.

takhle se s tim neser spis to jen udelej tak ze zapnete v kazdem uctu na max UAC a instalujete Kasperskeho (ktery je nyni zdarma)

Mame problem houstone daný OS UAC nezná.

Kasperski zdarma pro podnikovou sferu,nevím nevím,mimo jiných cca milion věcí proč je rada nesmyslná.

Vklidůů, krajkonoš sežene zdarma cokoli a ještě Ti bude schopen vystavit potvrzení že je to sice kradené, ale zároveň legální