» Poradna » Počítačové sítě

Změna konfigurace PC sítě

Zdravím zdejší odborníky, rád bych se zeptal na několik věcí ohledně PC sítě. Doma mám PC síť, která se skládá z ADSL modemu, wifi routeru (Edimax BR-6216Mg MIMO ) a switche (ZyXEL GS-108B). Do switche je zapojeno PC, dvě MMC a TV. K wifi se připojují tři mobilní telefony, tablet a jeden notebook. Router je nastaven jako DHCP server a přiděluje IP adresy automaticky. Vše funguje tak jak má. Budu měnit poskytovatele internetového připojení (wifi 16/5Mbit) a proto dojde ke změně ADSL modemu za jednotku UBIQUITI NanoStation M5 Loco. Dále také zvažuji výměnu routeru za nějaký novější model.Takže mám následující dotazy.Má smysl měnit router, pokud ano, tak jaký?Je lepší nechat routovat Ubiquiti a nebo wifi router (původní)?Nastavit pevné IP adresy a nebo povolit DHPC?Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Ubiquiti bude mit ve sprave poskytovatel internetu, predpokladam, ze ti neda pristup pro spravu. Pokud ti ten router vyhovuje, neni treba jej menit. Co od noveho routeru ocekavas?Doma bych si dal router, ktery bude ve funkci firewallu, DHCP apod. Nechej DHCP, pokud budes u nejakeho zarizeni potrebovat statickou adresu, nastacis si to v routeru.

Nechal bych to víceméně v původním stavu, jen místo modemu dát Nanostation.Wifi router bych neměnil, nevidím jasný důvod.DHCP bych nechal ale nastavovat PEVNÉ IP adresy podle MAC adres.

Díky za rady.