» Poradna » Web a internet

Změna kódování v Chromu

Nikde nevidím možnost změnit kódování.Mám ten samý problém jako někdo přede mnou. https://www.poradte.cz/pocitace-a-prislusenstvi/...

Odpovědi na otázku

Trochu se osmělím.K čemu je to dobré?Předepsané kódování přece předepisuje hlavička a prohlížeč se jí řídí.Jestli tím otvíráte textové soubory a musíte to přepínat, tak by bylo vhodné to navolit napevno (změnit). Nebo se pletu?

Je pravda, že se v html souboru kódování nastavuje, ale v prohlížeči se vždy to kódování mohlo měnit. Mám jednu postarší stránku, která se mi špatně zobrazuje. Jasně, změnil jsem to v souboru, ale proč už to nejde v prohlížeči změnit ručně?

Ok.Tady na to máte plugin.Bez záruky, netestováno:https://chrome.google.com/webstore/detail/set-chara...

Díky. :)

Google tuto funkci z Chrome odstranil, takže to už nejde a plně spoléhá na automatiku, která samozřejmě stále není 100%. Je tedy potřeba případně instalovat nějaký plugin. V této diskuzi již zmíněný vypadá dobře.