» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změna jména administrátora - Windows 7 Home Premium

Jak změnit jméno administrátora, které bylo nastaveno při instalaci Windows 7 Home Premium ? V účtech se toto jméno nezobrazuje, je vidět jen ve správci úloh, uživatelé.

Odpovědi na otázku

Uživatelské jméno (nebo heslo) jakéhokoli účtu lze snadno změnit v nastavení "Ovládací panely > Uživatelské účty". Nicméně tímto způsobem se nepřejmenují příslušné uživatelské složky a související nastavení v registru. Aby se celý účet kompletně přejmenoval, je nutno založit účet nový > zkopírovat do něj data z pův. účtu > odstranit původní účet vč. dat.

To je sice pěkné, ale píšu, že ten účet v "Uživatelské účty" není vidět, není tedy odkud co zkopírovat... Zkopírování i tak také nezmění název uživatele, který je po spuštění vidět ve "Správci úloh, Uživatelé".

Nepochopil...Pokud není uživatelský účet vidět v "Uživatelské účty", máš poškozený systém, protože každý vytvořený účet tam musí být vidět... Tedy kromě účtu superadmina...A jaký je ten "tajný" název toho uživatele ve Správci úloh??Má ten uživatel složku se svými daty v C:\Users ?------------------------------------Napiš seznam všech současných uživatelů (účtů).

Já mám taky takový problém.Já jsem si od kamarádky koupil poškozený (musel jsem vyměnit HDD ) notebook, ale tam pořád figuruje její jméno, to musí být něco v biosu ne ? jak změnit jméno v biosu a když ho změním jestli nenastanou nějaké komplikace ? WIN 7