» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změna jazyka + ISO, Windows 8

Dobrý den,mám následující problém. Kdysi jsem používal Windows 7, konkrétně jejich anglickou verzi s českým jazykovým balíkem. Poté jsem zakoupil upgrade na Windows 8. Bohužel aktualizační program automaticky detekuje jazyk systému, tedy stáhl opět anglickou verzi systému (s tím, že si mám později jazykový balíček doinstalovat sám). A je s tím hned několik problémů - jednak překlad systému není úplný (startovací obrazovka, vypínací apod. nejsou přeloženy), ale především mi to dělá potíže v univerzitním systému (STAG), který také sám detekuje jazyk systému (podotýkám, že jazykový balíček stažený a nastavený mám, systém se ale zkrátka tváří jako eng verze). Všechny sylaby, rozvrhy, zkoušky a vůbec celý systém se mi automaticky zobrazuje v angličtině (bez možnosti tento jazyk přepnout) a tedy obsah celého systému je oproti češtině hodně redukovaný (lektroům se to anglicky nechce vypisovat).Je nějaká možnost, jak stáhnout české ISO a případně celý systém o základu přeinstalovat? Díval jsem se na MSDN, které mi ale bez zakoupení vývojářského ID stažení nepovolí, a abych to sháněl někde na neoficiálních zdrojích, tomu bych se opravdu radši vyhnul.Děkuji za pomoc,Jan

Odpovědi na otázku

Není třeba přeinstalovat systém, nastavení jazyka se dá přetáhnout z uživatele i na celý počítač, stačí jít do ovládacích panelů -> Clock, Language and Region -> Language, kde je seznam jazyků, nahoře by měla být čeština, vlevo Change date, time or number formats -> záložka Administrative a Copy settings, kde je třeba zaškrtnout všechny možnosti a pokud je v aktuálním účtu nastavena čeština i jako jazyk zobrazení a vůbec všude je čeština tak se nastavení zkopíruje i na celý počítač, obrazovku s přihlášením atd.

Děkuji za radu, nicméně pomohla mi jen částečně. Problém s přihlašovací obrazovkou a spol. je nejspíš vyřešený. Zkusil jsem nastavit češtinu všude kde to šlo, 2x jsem restartoval PC. Nicméně univerzitní STAG je stále v angličtině. Smazal jsem cookies i cache (Google Chrome), a vážně netuším, z kama to ten jazyk stále cucá. Abych doplnil, problém se STAGem určitě není v něm samotném, mám to ozkoušené na jiných počítačích, tam to funguje ve správném jazyce.

Si stáhni Anglický w8 iso třeba někde .Potom Windows Download Integrator3,5ten ti stáhne i češtinu do toho ,jinak je to balík Češtiny kb2607607 (CAB) kdyby sis ho chtěl stáhnout sám, ten itegrator ti udělá dokonce českej image s Windows media centerjá to tu nebudu vypisovat postup ale když se v tom programu chvíly budeš hrabat tak na to přijdeš neni to těžký.

Děkuji za odpověď. Bohužel si myslím, že informace o původu systému bude někde v jádře uložená - podle mě tedy bude záležet přímo na jazyku instalačního média a ne na nainstalovaném jazyce (a anglické ISO mi teda nejspíš nepomůže). Mám doma i zálohu Windows 8 z doby, kdy jsem je instaloval, ale tam je na výběr pouze angličtina, proto hledám možnost stáhnutí českého ISO.