» Poradna » Ostatní

Změna ikony složky

Ahoj, poradíte prosím, jak změnit ikony složky? Na disku D: mám klasické žluté složky, ve kterých mám fotky. Rád bych je vyměnil za vlastní ikony, ale nevím, jak na to. Když v té složce udělám podsložku a dám tam fotky, tak se v ikoně ukážou miniaturní náhledy fotek. Jde nějak udělat, abych měl každou složku jinou? Děkují za pomoc, Pepa

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 93.0.4577.82

Dobrý den,ikonu složky můžete změnit v rámci Průzkumníka tak, že na ni klepnete pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolíte možnost Vlastnosti. Následně přejděte na kartu Přizpůsobit, kde v dolní části najdete tlačítko Změnit ikonu.Když na něj klepnete, zobrazí se nabídka ikon, jež jsou součástí souboru SHELL32.dll. Chcete-li, můžete po klepnutí na tlačítko Procházet zvolit jinou knihovnu ikon, případně lze použít soubor s konkrétní ikonou, která musí být ve formátu ICO.Můžete také použít aplikaci Folder Icon Changer (vizte https://folder-icon-changer.en.softonic.com/). V ní nejprve tlačítkem Select Folder vyberete složku, jejíž ikonu chcete změnit. Následně v sekci Select a Icon můžete otevřít ikony ze souboru (podporovány jsou formáty EXE, DLL, ICO a ICL), nebo složky.Zvolte ikonu, kterou chcete použít, a poté klepněte na tlačítko Change It. V případě potřeby se můžete kdykoli vrátit zpět k původní ikoně složky - stačí klepnout na tlačítko Set Default.Přeji hezký denKarel KiliánŽivě.cz