» Poradna » Programy

Změna hesla doménového uživatele na stanicích W7

Dobrý den,máme problém se změnou hesel doménových uživatelů na stanicích s W7.Systém při přihlašování oznámý, konec platnosti hesla a nutnost změny. Ovšem, nezobrazí se klasické tři řádky (stávající heslo, a dvě pole pro zadání nového), ale opět jméno uživatele a jeden řádek pro zadání hesla (jako při prvním přihlášení) . Pokud zadáme heslo znovu, systém nahlásí, že heslo nesplňje požadavky na složitost, délku ... atd.Na stanicích s WinXP změna hesla funguje. Doménové politiky jsou stejné pro WinXP i W7. Požadavky na složitost hesla jsou vypnuty v AD i místní na stanicích. Doménové řadiče jsou servery 2008.V čem by mohl být problém?Děkuji.Tomáš

Odpovědi na otázku

Zkus heslo na domene zresetovat a na klientske stanici znovu nastavit.

To se chová stejně. Na řadiči můžu nastavit "obyčené" heslo. Pokud zvolím, že si uživatel musí heslo změnit, na WinXP bez problémůna W7 jak jsem psal v dotazu. Vyzve ke změně ale nezobrazí se možnost zadat nové a po zadání stávajícího hesla to přihlašovaního dialogu systém hlásí to, že nespliňuje požadavky viz. výše.

Problém bude, že máš na stanici nastavená nějaká pravidla pro složitost hesla a na doméně máš pravodla volnější. Pak se to při požadavku na změnu řídí nastavením Windows.http://extrawindows.cnews.cz/pokrocila-nastaveni-hesel...

To se mi nezda - domenove politiky prebiji ty lokalni. Tedy pokud se uzivatel hlasi do te domeny...

Instalace aktualizaci na serveru by nepomohla?

Stanice i servery jsou aktualizované, v logu stanic ani serverech chyby nejsou. Nejvís mně zařáží, že u WinXP problém není.