» Poradna » Počítačové sítě

Změna hesla a mailu PHP, Mysql

Dobrý den, mám problém. Vytvořil sem si skript na změnu e-mailu a hesla ale bohužel nefunguje ani žádná chybovka se nezobrazí!
Zde jsou ukázky zdrojových kódů
Administrace s formulářem na změnu hesla a mailu!: www.mp3-zdarma.tym.cz ...
Skript na změnu: www.mp3-zdarma.tym.cz ...
Mysql: www.mp3-zdarma.tym.cz ...

Prosím poraďte www.mp3-zdarma.tym.cz ...

Odpovědi na otázku

IMHO se ti heslo ani mail nezměnily ze? Ve vsech promennych co pouzivas ve scriptu zmena je null.
Pokus chceš pouzivat data poslaná sctiptu metodou post, tak jsou v $_POST['_jmeno_promenne_'] a ne v $_jmeno_promenne_ ( napriklad $_POST['id'] nebo $_POST['heslo']
Pred zapisem do databaze si over jestli mas v promennych smysluplny obsah, pro hesla a bezpecne prihlasovani se podivej na http://php.vrana.cz/... - ma tam spoustu podnetnych prikladu i na dalsi legracky.
Taky se podivej co je to slashovani, protoze ti muze zamotat obsah promennych.

Píše mi to takovouhle chybu syntaxe :
Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE, expecting T_STRING or T_VARIABLE or T_NUM_STRING in /home/free/tym.cz/m/mp3-zdarma/root/www/zmena.php on line 3

a kód mam takovej: mysql_query("UPDATE uzivatele SET email= $_POST['email'],heslo= $_POST['heslo'] WHERE id= $_POST['id']");

Kde mam to zase blbě?

Hm tak už to mam správně i se syntaxí ale porád to nefunguje :(

dej tam misto email= $_POST['email'], tohle: email='".$_POST['email']."', tedy pridej apostrof,uvozovky,tecka a za promennou opacne poradi. Apostrof rekne SQLku ze pracuje s textem (jinak to udela burdel), uvozovky a tecka jsou tam pro jistotu.

jeste sem skusim kopnout jednu aktualizaci dat co mi chodi v jednom RSku, treba projde :
// ulozit upraveny zaznam
if (!MySQL_Query("UPDATE ".pp."oznameni SET
odatum='".$odatum."',
ddatum='".$ddatum."',
autorjm='".$_POST["autorjm"]."',
autorid=".$_POST["autorid"].",
priorita=".$_POST["priorita"].",
nadpis='".$_POST["nadpis"]."',
perex='".$_POST["perex"]."'
WHERE id=".$_POST["id"]))
die ("UPDATE ".MySQL_Error());
else echo "Aktualita uložena.";