Změna HDD na externí HDD, problém...

Dobrý den, ze starého notebooku jsem vyndal 2.5" HDD a chtěl jsem z něj udělat externí HDD. Proto jsem si pořídil boxík kam jsem ho zasunul (jaká si redukce nebo co) a zapojil jsem ho do notebooku. Vše začalo probíhat klasicky jako "instaluje je ovladač" - "ovladač byl úspěšně nainstalován", ale tím to končí. už se mi nezobrazí ikona připojeného externího disku v: tento počítač, ani se mi neukáže žádná tabulka: otevřít.. v manuálu jsem se dočetl že HDD musí být zformátovaný a rozdělený na disky, ale už nevím jak ho mám zformátovat, když se mi ani neobjeví žádná zmínka o něm v PC. Prosím poradte, je to kámen úrazu..Děkujijen dodám:HDD se po připojení točí, diodka svítí, ovladače fungují a USB je zapnuto.

Odpovědi na otázku

Co o disku rika windowsi Sprava disku? (Nastroje pro spravu / Sprava pocitace / sprava disku nebo rychleji spustit diskmgmt.msc .)

windows nic neříká, disk tak není zobrazený.

asi neni dostatečné napájení, jaký boxík ?mám pozitivní s msi, Lc power boxíky, přes Paragon partition manager připoj ten oddíl jako příslušné písmeno do Win a je to, zkusit to můžeš přes správu disků, hlavně neformátuj, jestli se to odpojuje tak je možný že plandá v tom boxíku nebo se nedostatečně roztočí = prostě jde tim USB kabelem míň elektriky dovnitř a neroztočí se, proto se to připojuje kabelem USB Ypsilon, do 2 USB v ntb

zde je odkaz na boxík http://www.czc.cz/raidsonic-icy-box-ib-231s... ... chybu v popisku: LED dioda svítí, ale nevím zda se disk točí či nikoli, není nic slišel, aani vybrace ( je možné že to pohltí box).do notebooku mám připojeny oba dva kabely

resetuj os, připoj ntb do zásuvky, boxík otevři a připoj ho s otevřeným

děkuji, zkouším zkouším ;)

A nauč se česky, abys lépe vyděl.