» Poradna » Ostatní

Změna datumu vytvoření fotografie

Ahoj, mam fotografii ve formátu jpg, vyfocenou na iPhone 5s. Potřebuji jí změnit datum vytvoření. Postupuji následovně. V programu Zoner klávesovou zkratkou Ctrl+K otevřu úpravu extif a nastavím datum vytvoření na 1.1.2020 00:00:00. Následně v TotalCommnader změním datum vytvoření a úpravu souboru také na 1.1.2020 00:00:00. Poté fotku uložím do telefonu Samsung A40 a v galerii fotografií se fotografie zařadí na datum vytvoření 16.1.2020, což je původní datum vytvoření fotografie. Pokud se podívám po detailních informací fotografie tak opět vidím datum 16.1.2020. Pokud fotografii nahraji na službu google fotky a podívám se na ní přes počítač, tak je u ní uveden datum vytvoření 1.1.2020 00:00:00. Pravděpodobně je originální datum pořízení fotografie uložen ještě jinde než jej měním. Poradíte mi kde a jak jej můžu měnit? Děkuji

Odpovědi na otázku

To je jasné, že je to zaznačené na dvoch miestach. Prvé je EXIF - to zmení údaje VO FOTKE (EXIF je súčasťou foto), ale ďalší údaj o čase je v náhľadoch foto (thumbnails) - tam čas, kedy sa to do zariadenia uložilo a zaradilo. A pokiaľ máš synchronizáciu, tak je aj na cloude pôvodný čas.

Pleteš si Datum pořízení a Datum vytvoření ...V Zoneru či jiném programu (i ve Správci souborů) změň Datum pořízení (je součástí Exif, ne filesystému) !!!