» Poradna » Windows (a jiné OS)

Změna času a pořadí bootování

Sám se mi posouvá čas a i datum i biosu pořadí bootování,pokud mám počítač delší dobu vypnutý. Mám Windows 7. Nemám ponětí čím to může být. Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

slabá baterka CMOSu, třeba vyměnit za novou.

> Tak nová lithiovka, vybíjí se rychleji pokud natvrdo vypínáš spínač na zdroji / PC.> Mají ji např. v Datartu chronický model CR2032 mají za nějakých 39,- babek.> Při výměně postupuj s ohledem, vyloupni v označeném místě, novou + k sobě není-li uvedeno jinak.

Ten první řádek je blbost. Odběr RTC (s pamětí CMOS) je natolik mizivý, že baterka CMOS odchází samovybíjením, tedy sešlostí věkem a ne skutečným vybitím. Jsou známy případy desek AT, které ležely léta bez napětí a přesto se baterka nevybila. Ona spíš bude pochybená kvalita výroby (co se baterky vyrábějí v Asii...).

Tak ta baterka tam bude tak cca 6 let.

No a její nominální životnost je 7 let když necháváš PC připojeno = pohotovost. A 3 - 5 let když škudlíš na proudu.

bateria sa nabíja?

To není nabíjecí článek, ten mají foťáky = nabíjecí lihiovky, za mých časů byla i nabíjení alkalická baterie to čubrníš co? Ale pokud odpojuješ je obvod napájen pouze jí, pokud je zdroj pod napětím stará se to o sám a baterii pomáhá. Je to stejné jako kalkulačka s duálem solár / lithiovka.

Dám ti příklad budu hodný.> Kalkulačka CASIO funkcí 95 rok snad 80' léta, dual, výdrž do selhání baterie 13 let.> Kalkulačka CASIO funkcí 355 rok 90' léta bez soláru, výdrž do selhání baterie 5 let.

No, a co z toho vyplývá pro životnost CR2032 v počítači? Ona je tam kalkulačka, nebo co jsi chtěl říct?

Aby někdo neměl pocit, že lithiovky v těchto zařízeních jsou dobíjecí. Kdyby jsi to četl výše nemůžeš se na to zeptat. A pamatuj, rýpání, jízlivosti, legrácky, černý humor a kanadský žert mají jedno jméno Dolph.

Počítač odpojuji od sítě ne kvůli škudlení na proudu, ale kvůli bezpečnosti. To ale nemá cenu Dolphovi vykládat, protože on si myslí, že Poradna patří jemu a jeho názor je ten jediný správný (a nemusí být ani pravdivý).

Proč, víš že já např. nabíječky také nenechávám jet v nepřítomnosti. Laskavě nesuď ostatní podle sebe. A poradna mi nepatří a nesnažím se o to. Jen některé základní neznalosti tazatelů, běžné, uživatelské jsou k popukání a tak malinko odlehčuji vaše zkostnatělé mozky.

Pytlíku, nešlo o to prečo vypínanaš, ale o to, že pri vypnutí baterka ťahá za zdroj, REJPALE :)