» Poradna » Notebooky

Změna barev při odpojení od sítě (Dell)

Zdravím, poradí někdo jak se zbavit změny barev na displeji notebooku při jeho odpojení od sítě a provozu na baterii? Konkrétně jde o Dell Inspiron 7566. Při odpojení od sítě jsou barvy jaksi "vyblitý". Je to nějaký úsporný režim? Kde to nastavit, resp. se toho úplně zbavit? Díky moc!

Odpovědi na otázku

Ono je asi jedno co mas za hardware, musis napsat operacni system. Urcite se meni barvy, nejde pouze o jas?

Win10 Home. Zdá se mi, že i barvy. Při filmu to mělo takový "retro" obraz.

Taky si myslím, že jde o jas. Vlez do možností napájení a nastav pro bateriový provoz stejné hodnoty, jako pro provoz ze sítě. Popřípadě v pokročilých nastaveních napájecího schematu je ještě položka Nastavení multimédií, tak se podívej, jestli tam místo volby "Optimalizace kvality videa" nemáš při bateriovém provozu nastaveno "Optimalizovat úsporu energie".

Díky, odpoledne to prověřím.

Sám jsem zvědav zda pomůže. V Toshiba bylo běžné poblednutí barev při jen na baterku, šetří proud

Tak bohužel, zkusil jsem a dělá to pořád. Pustím video při zapojení do sítě a je to v pohodě. Vytáhnu kabel z ntb a barvy vyblednou.

Jedna volba je v BIOSu, a pak je nastaveni jeste i pod Windows...

Ok, vyřešeno. Nenápadná ikonka na liště a jakási aplikace True Color. V ní volba Battery Saving Mode - True color will be turned off when system is unplugged. Taková blbost..