» Poradna » Programy

Změna barev povrchového grafu

Ahoj, mám problém s nastavením barev u povrchového grafu. Mám hodnoty 3400-4600 na polích o velikosti 5x5 a potřeboval bych abych nastavil barvu nejvyšší a nejnižší hodnotě a graf mi vykreslil změny v tomto rozptylu. Jenže problémem zůstává, že graf si sám od sebe udělá meze po 500, takže mám 3000-3500 atd. Takže nemohu nastavit pouze dvě barvy a ikdyž nastavím např. bílou, šedou,... - černou, tak to zrovna moc dobře nevypadá. Nejlepší by bylo aby se barvy podle velikosti hodnoty vystínovaly vzhledem k okolním. Budu rád za jakékoliv rady :)

Odpovědi na otázku

Zkus vložit přílohu.P.

http://www.jpeg.cz/images/2017/02/12/39p4x.png Nahoře je tabulka s daty (podbarvena podmíněným formátováním, a mě by klidně stačilo, aby se ty barvy mezi sebou nějak prolily, aby prostě nebyly celé obdélníky stejnou barvou...) A dole graf z hodnot...

nebylo by na škodu už v dotazu uvést, jakou aplikaci na ten graf ráčíš používat. Křišťálové koule jsou kapku nedostatkové zboží.

Excel 2016 :) nenapadlo mě, že by si někdo mohl myslet něco jiného.

Tak to máš hodně omezený přehled. Na pokročilou tvorbu grafů je spousta aplikací a ty složitější grafy by málokoho napadlo matlat v Excelu.

Aha takže když neumíš poradit tak to shodíš na mě ano? Ja jen vím, že to co bych chtěl vytvořit v excelu jde, protože jsem to viděl na přednášce. Ptám se jestli náhodou někdo tady neví jakým způsobem se toho dá dosáhnout. Děkuji, L.

"nenapadlo mě, že by si někdo mohl myslet něco jiného"když říkáš takovéhle věci tak se nediv. Jen Excelu je bůhvíkolik verzí a 2016 nemá každý, tak se nerozčiluj. Tys tu dal dotaz ve stylu "Jak se u auta otevře kufr." aniž bys řekl v jakém a následně řekl cosi jako "VW Passat. Nenapadlo mne, že by si někdo mohl myslet něco jiného.".

To je možné, moje chyba :) Ale pořád jsi mi neporadil...

Mno, ono totiž to co chceš není podle mne úloha pro Excel. Jestliže nechceš zobrazit ty body, ale chceš to plošně proložit. To je úloha pro interpolační SW. Když někam hodíš tu tabulku, tak ti ukážu, co se z toho dá udělat, aniž bys musel zaplatit nebo použít nelegální SW.

No budu rád, nevím o jiném podobném softwaru, který je free... Ale pořád bych byl rád kdybych věděl jak na to v excelu, aby se to dalo proložit se zbytkem dokumentu :)

Sorry, ale Excel mám akorát v práci a verze 2016 to není Ale jak říkám, ty chceš už dost pokročilou věc. Možná, kdyby sis tu interpolaci nějak napočítal v Excelu - musel bys to dělat napůl ručně a těch bodů bude dost - a pak to zobrazil jako bodový graf s hustě umístěnými body... Ale je to fakt kravina se s tím takhle patlat.Dřív nebo později stejně zjistíš, že všechno v Excelu dělat nejde.

No, zajímavý nápad :D Ale pochybuji, že bych na to stačil, ikdyž něco málo maker a spol. už jsem si naklikal... Jen jsem prosil o radu, protože fakt vím, že se to nějakým způsobem dá udělat no :) Když nevíš - nevadí, třeba se někdo ozve.