» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zlyhávanie aktualizácie KB4579311

Mám dotaz. Aktualizácia "2020-10 Cumulative Update for Windows 10 Version 2004 for x64-based Systems (KB4579311)" sa stiahne a začne sa inštalovať. Napíše, že je nainštalovaná na 100 %, ale ihneď vyhlási chybu:"Niektoré súbory aktualizácie chýbajú alebo spôsobujú problémy. Pokúsime sa aktualizáciu stiahnuť neskôr. Kód chyby: (0x80073712)"Jedná sa o OS Windows 10 HOME verzia 2004 na staršom notebooku ASUS F5Z s procesorom AMD Athlon X2 Dual-Core QL-60. Doteraz nebol žiaden problém.Podľa Microsoft Help som stopol wuauserv, bits, premenoval Sofwaredistribution a catroot2, znova spustil procesy, ale ... nič. Chyba sa stále dookola opakuje. Disk má voľných 146 GB, takže nie je plný. Windows sú legálne.Občas sa tam mihne inštalácia: "Aktualizácia analytických nástrojov zabezpečenia pre Microsoft Defender Antivirus - KB2267602 (verzia 1.325.1391.0)", tá sa tvári, že prebehla, a potom nasleduje tá kumulatívna oprava.Už sa s tým "zabávam" dva dni, ale bezúspešne. Vie mi niekto poradiť nejakú kulehu na obídenie? Nachce sa mi preinštalovávať celý Windows 10 Home.Rovnako to nechce obísť inštaláciou verzie 20H2 .Ďakujem za prípadné nápady.Roman

Odpovědi na otázku

Zkus to rucne. Je to posledni tabulka s napisem How to get this update, druhy radek Microsoft Update Catalog website.https://support.microsoft.com/en-us/help/4579311

Ďakujem všetkým s konštruktívnym návrhom. Počítač akoby zistil, že som napísal a už teraz konfiguruje verziu 20H2. Ospravedlňujem sa za otravovanie, ale pohlo mi to.Ešte raz ďakujem za všetky návrhy riešenia.Roman