Zly a nahle nepristupny partition!

Prosim pomozte mi s mym externim hdd, ktery se jednoho osudneho odpoledne stal nepristupnym. Pruzkumnik hlasi "J:\neni pristupny. Nespravna funkce." Spravce disku v XP rika, ze je v poradku, avsak nerozpoznava jeho filesystem. Ve Vistach se to chova obdobne az na to ze filesystem oznacuje jako RAW. Takze to vyjde na stejno. Zkousel sem nejake utilitky, jako Zero Assumption Recovery, ktera nezabrala vubec, nebo PTDD Partition table doctor, ktery rozpoznal i filesystem (tedy FAT32). Dokonce i spravne dokazal prozkoumat root, avsak zadna z jeho funkci ho neopravila. Nechci o data prijit a myslim si, ze v tomto stavu to ani neni nutne. Tak mi prosim poradte, ktera utilitka je ta prava pro me. Diky moc

Odpovědi na otázku

Treba takovy Get Data Back for FAT32 by urcite pomohl. Pravda, "standardne" :o) neni zdarma.

Tak GetDataBack bohuzel nebyl moc platny. Kdyz scanuje disk tak u kazdeho sectoru vypisuje "I/O Error 'Bad Command' reading sector xxxx on HDxxx". Cimz stejne nic nenajde a cas testu se protahne na nekolik krasnych dni. Ja bych to spis videl na neco, co opravuje cely partition. Utilitky na obnovu dat se totiz vubec nechytly. Narozdil od nich ten Partition Table Doctor predtim vypadal dost nadejne, ale nakonec nic. Kazdopadne diky moc za radu...

Zkus TestDisk.
Třikrát při tom měř a jednou řež...