» Poradna » Web a internet

Zlepseni WiFi signalu

Dobry den,Doma mam router a k nemu je bezdratove pripojen stolni pc na kterem hraji hry, ale problem je, ze diky bezdratovemu pripojeni mam vysoky ping.Dratove se pripojit nemuzu, nebot nemam jak.Myslite, ze by pomohlo, kdybych koupil identicky router, pripojil jej jako opakovac a kabelove k nemu pripojil stolni pc kvuli hram?Zlepsil by se ping?Dekuji za nazory

Odpovědi na otázku

Aký signál, aké zarušenie? Pozri sa na to cez inSSIDer a pošli screen (najjednoduchšie ctrlv.cz) a budeme múdrejší. Jedna z možnosti je smerová anténa - pri všesmerovej dať za ňu alobal, aby sa sila signálu zvýšila. Ale ak ide o 50m cez 2 steny a -86dBi, tak extra ping asi neznížiš len tak

Aj keby bola priama viditeľnosť, ping sa nezníži. to je dané tým wi-fi. Skôr by som povedal, že druhým routerom sa ešte zvýši. Čo tak vymeniť ten router za iný s LAN portami?

=> bezdratove pripojen stolni pc...Najhorsie to funguje ak su anteny naskrutkovane na wifi karte a skrinka tieni signal. Este horsie ak je pocitac s takouto wifi kartou pod stolom.

Myslel jsem si, ze to nepomuze.Dekuji

zkus dát router na jiné místo (výš), správně nastavit antény (spíš svysle než vodorovně, mají bát k sobě paralelně, ne mířit na sebe), zkus vyřadit kovové překážky mezi znténami, no a nakonec si sežeň kabel a připoj PC přímo jestli to není tím routerem a připojením od providera atp.. Dalším opakovačem odezvu spíš zhoršíš a jako bonus přijdeš o 50% rychlosti.

Připojit kabelem nemůžeš proč?

Lebo tata nedovolil vrtat do steny a tahat kabel.

a čo tak nevrtat len tahať pod koberec ?

Pod stenou nie je koberec :D

Repeater ani náhodou! Kdybyste věděl, jak funguje, tak byste si rovnou nafackoval.Sežeňte si kabel nebo profesionální spoj. Až uvidíte cenu těch spojů, tak si raději koupíte razící mašinu a vyhloubíte si pod domem rovnou tunel pro kabel, protože to vyjde levněji.Nebo zkuste nějaký powerline adaptér. Ale nikdy to nebude ono.

Kabelem pripojit nemuzu protoze jsem v najmu, musel bych vrtat a to si majitelka zakazala

A dveře tam nejsou?

Vetsinou neni treba nic vrtat.S extenderem (krome jinych zbytecnych pakaren) bude ping naopak vyssi.Linka sama osobe ma latenci dobrou? Jaky wifi router pouzivate? A o jakych konkretnich hodnotach pingu se zde bavime?

Škoda, že ses nepochlubil, o jaký router se jedná? Třeba by ti pomohlo něco takového http://www.chip.cz/novinky/tipy-triky/zrychl... .