Zlepšení starého pc

Ahoj, před nedávnem jsem si koupil poměrně staré pc a chtěl bych si ho postupně zlepšit a potřeboval bych poradit s čím začít. Případně přímo typy na produkty.Procesor: Intel core i5 650, 3.20GHzZákladní deska: MSI H55-GD65Ram : 4GB DDR3Grafika : ATI Radeon HD 5770

Odpovědi na otázku

Za kolko si to kupil? Mas i5, ale 2-jadro, kupovat i7 Nehalem nie je asi rozumne, s RAM su problemy pri 4GB (musia byt DS), k CPU GTX960 isto nie....

Postupně vylepšovat... potřebuješ desku, cpu i gpu, takže velká část z toho co máš je nepoužitelného (i s paměťma bych tě pak nasměřoval spíš na DDR4). Začít můžeš buď nákupem grafiky (dle zdroje ale, bacha na to) nebo desky s cpu. Záleží kolik na to máš a co od toho čekáš..+ nenapsal jsi zdroj (ne wattáž, ale výrobce + typ)

Sice to je dvou jádro,ale i virtuální 4 jádro stačí na 960 s kterou si zahraje slušně i GTA 5. Pravda ramky by to chtělo 8GB... Nakonec nejnákladnější část CPU s deskou a zřejmě i novou ramkou. No a nezapomínat i na zdroj. Z hlediska hráče je u tebe nejslabším článkem GPU, máš-li méně peněz koukni po bazaru. Koukej alespoň po 660ti a výkonnějších, ale chce to investovat alespoň 3k. 750ti nebo 750...nekupuj, to jsou tak očesaný karty, že to ani nemá smysl. S novým CPU bys zase kupoval GPU. Před koupí vždy projeď recenze nebo koukni na srovnání výkonu na specializovaných serverech.

Ak passmark neklame, ide o cca nieco okolo Q6700, mozno Q9550, nie na urovni i3-4170. GTX 960 by nebolo privela?

Cpu hlavně počítá umělou inteligenci. Koukni na videa kde porovnávají i3 s i7 na titanu X v zaklínači 3. Venku oba procáky kolem 85fps, poté vjede zaklínač do města a i3 propady 32fps a i7 55fps. Hratelné jsou obě varianty, ale s monitorem s g-sync pomalu ani nepoznáš rozdíl. Hlavně ale šlo o titanx, který dovoluje maximální nastavení grafiky ve FHD. S 960 bude muset ubrat hlavně na vyhlazování a možná na nějakých detailech. Prostě platí na hry hlavně grafika. Názory, že CPU nevyužije nějakou GK...střední třídy jsou úsměvné. Grafika má svou sílu stále, jen někdy musí počkat na CPU. Slabé CPU a výkonné GPU? Tak ubereš z 8 MSAA a hraješ vesele dál. Máš však 750? Tak ještě snižuješ detaily na minimum a stejně hraješ na 30fps. Samozřejmě u online FPS musíš mít i silné CPU...jinak jsi jen terč pro ostatní.

"Tak ubereš z 8 MSAA" to je přece blbost, pokud CPU nepošle vypočítanou fyziku nebo to, která animace se má spustit, kam má postava jít atp. tak ubrání na detailech nebo vyhlazování tomu nepomůže

Fyziku počítá GPU. CPU samozřejmě s různou sílou participuje na výpočtu s GPU. Snížením náročnosti zobrazované scény se zvyšuje FPS, kde však CPU počítá například umělou inteligenci je zvýšení minimální, ale přesto je... Hodí to třeba 5fps...ale už je to třeba rozdíl mezi hratelným a nehratelným.

Unreal, Cryengine a možná i Unity pořád počítají fyziku přes procesor, nebereme v potaz Gameworks a vychytávky od nVidia, málokdo jede čistě GPU fyziku, třeba Mafia 2 na to dojela.

nepíšeš co máš za zdrojlevně?dokup aspoň 4GB RAM abys měl 8 - to je takový dnešní standardkup SSDkup novou grafiku - v závislosti na tom kolik máš peněz a jaký máš zdroj

Pokud to je na hry, tak mu SSD nepomůže a pokud nebude mít v OS bordel, tak na "základ" 4 GB stačí... (tzn tak 2-3GB na hru), takže bych šel prioritně po grafické kartě...

No to sis hezky nasral.Ale kdo chce kam pomozme mu tam.

A co bys chtěl zlepšit?Výpočetní výkon, nebo grafický výkon? Nebo bys chtěl, aby PC reagovalo rychleji? Pokud to poslední, pořiď SSD disk.

Hmmm, postupně vylepšit = postupně šetřit na vše nové. Starší PC má smysl jen někdy, kdy člověk ví opravdu dobře co dělá a proč to kupuje a hlavně za kolik peněz to kupuje, aby za staré komponenty nepřeplatil.

tomuhle řikáš "staré pc" ??? asi máme o stáří každej trochu jinou představu... Nicméně hodně pomůže SSD a lepší grafika, když přidáš další 4 GB RAM (ale stávající rozhodně neni brzdou), tak tím lépe...Celkem důležitý je, co je tam za zdroj a kolik vůbec máš na tu zlepšovací srandu rozpočet?