» Poradna » Programy

Zlepšení kvality zvuku - odstranění šumu

Ahoj, je nějak možné vylepšit kvalitu zvuku. Třeba odstranit nebo redukovat šum, posílit hlasitost mluvení (voise) oproti ostatním zvukům? Poraďte. dík

Odpovědi na otázku

další "špičkovej" dotaz - samosebou se jedná o vesnický rozhlas.
Chr chr - oznamujeme, že v naší vsi, už žádní hadi nejsou - byla tady komis z kraje, a ta všechno odhadovala.
Jestli jsem se splet, tak o co?

spletl..
chrr chrr oznamujeme, že hady jsme pomlátili, ale ten potkaní mor přenosný na člověka neumíme tak nějak zastavit chrr chrr

Kazdy lepsi "zvukovy editor" ma taketo moznosti. Dokonca sucast oblubeneho baliku NERO "WaveEdit" ma dost silne filtre na vsetko mozne.

filtrování zvuku je už samo o sobě prasečina, není nad kvalitní vstupní signál..
není psáno, k čemu to má sloužit, takže z mýho pohledu goldwave

Neni pravda...
Aj v pripade kvalitneho vstupniho signalu je potrebne dorovnat charakteristiku poslechoveho prostoru ekvalizerom.

Freeware: Audacity (pro Win i Lin)
Placené (a lepší) Adobe Audition.

Pre Linux su uz dost davno aj lepsie audio programy. Minimalne na urovni Adobe Audition.
Napr. Ardour je jeden z kvalitnych DAW pre Linux.

To má být vtip? Pokud ano, tak se ti moc nepovedl.

No tym "lepsie" som myslel lepsie ako Audacity...
Audacity sice nieje spatny ale...

chr chr. prosíme občany paul.mp3 a pepa aby se dostavili na očkování proti až příliš vysoké demenci a až příliš nízkému IQ. chr chr omlouváme se vakcína došla. Pánové, budete s tím muset žít.

P.S. já vím, trapný příspěvek. Asi jako ty vaše.

- [85.71.54.xxx] - ty se nauč vyjadřovat, a pak kritizuj.
Na blbou otázku, blbé odpovědi.

Problém je v tom, že pokud má jakýkoli zvukový editor fungovat správně, musí být plně kompatibilní s ovládači zvukové karty a s O. S. A právě v tom je u Linuxu problém. A zatím také není k dispozici editor, který by kvalitně fungoval podVistou, nebo Sevenem. Virtuální prostředí XP v Sevenu v tomto případě není řešení.

Nechem spochybnovat tvoje znalosti, ale ja bezne pouzivam Linux prave na editaciu a kompoziciu zvukovych nahravok a to prave v podani Ardour-u. Neviem ci si cital aspon recenziu, ked uz nemas prakticke skusenosti.
Inspiraciou k vytvoreni tohoto programu bol soft Pro Tools od firmy Digidesign a podla toho aj vyzera.
Vzhladom na to, ze pouzivam zvukovku podporovanu systemom (M-Audio) nieje s ovladacmi ziadny problem.
Pouzivam to hlavne na kompoziciu 5.1 kanaloveho zvuku vzhladom na videosnimky (reklamy).
Velmi lahko sa da synchronizovat zvuk s videom cez synchroserver.
Nastavim casovu os zvuku na urcite miesto a obraz sa nastavi spolu s tym vo videoplaeri a tiez naopak.
Jedine co sa da vytknut je to, ze nema vstavane filtre a ani jednoduchy ekvalizer. Vsetko je v podobe pluginov, ale to nieje zase az taky velky problem.
Netreba sa bat Linux riesenia- treba to aspon vyskusat.
A mozno tebe by sa pacil... Dokaze nahravat 64bitovo.

Stahni si Realtek High Definition Audio a nastav si v nem v nastaveni mikrofonu potlaceni sumu a eliminace akusticke ozveny.(nastaveni je v pravem dolnim rohu jak mas hodiny,.... takoví reprak