» Poradna » Ostatní

Zkušenosti s USB-TV tunerem

Zdarec chlapi,sem u Vás po delší době s otázkou/radou,a to,jakou máte zkušenost s USB-TV tunerem?Chtěl bych nějaký tv tuner do toho mého hybridu HP,jak jsem se s Vámi o něm radil.Vůbec se v tom nevyznám,máte nějaký vyzkoušený,co funguje?Jde mi o to,abych ho zapojil do USB,aby byl s nějakou anténkou (aby byl mobilní),a fungoval.Moc Vám díky za případné rady a zkušenosti Mějte se,JirkaPS:Mám toto HPčko :http://www.electroworld.cz/hp-10-1-atom-z8300-2gb-64... Poradili ste mi parádně,jsem maximálně spokojený

Odpovědi na otázku

Zkušenosti? Od dobrých až po zcela záporné. Jednak záleží na typu, ale hlavně obecně platí, že USB tunery mají proti televizorům horší citlivost. Takže s dobrou anténou bude většina tunerů pracovat dobře. S náhražkovou, tedy většinou prutovkou dodávanou s tunerem to bude dost bída zvlášť v místech s horším signálem.

V dnešní době fungujou všechny. Jedinej problém kterej jsem doposud mnohaletého provozu nevyřešil je rozhození DS filtru po několika hodinách provozu.

Chlapi díky za reakci,já to myslel spíš nějaký konkrétní model,co máte vyzkoušený,že funguje

Problém je v tom, že on více méně bude fungovat každý, ale je třeba k tomu mít dobrou anténu, protože ty přibalené, to je spíš fakt na přenášení.Jinak nedávno sem řešil Aver TV Volar HD Nano, kde je anténka spíš takovej prcek (bylo to v bytě, takže se nepoužila) -> ale funkčnost super, dálkovej ovladač dobrej a propojení + ms media centrum. Pokud jde o naladění a ovladatelnost tak super, vyloženě blbovzdorné... Nebylo to pro mě, ale člověk pro kterého to bylo je max spokojený... nejhroší byla u tohodle ta cena, nějak 1200,- a je fakt hodně... vím že i podobný od Averu, bez dálkového, se dá sehnat kolem 500+/-

Ahoj,moc děkuju za reakci.Počítám s cenou okolo 1000,-kč,i když jak tak čtu,tak s přiloženou anténou to asi nebude nic moc... Chtěl jsem to tak nějak na cesty,na chalupu na zahradu,atd...Prostě abych měl "přenosnou tv"

Na chate nemáš anténu? Stojí tiež pár €

Já bych to zkusil a pak případně dokoupil anténu zvlášť, dají se sehnat přenosné co bude za něco stát...

Bez antény jsou jak USB, tak tunery do slotu, ext. náchylné a signál moc nechytají. Nejsou to TV. Takové ty magnetické a další antény - jsou na houno, síla signálu bude minimální a zamrzá to.

Ja mám už niekoľko rokov PCI kartu DTV 1800H a zatiaľ som spokojný aj s pribaleným SW, anténu mám na streche, inú som neskúšal

Bude to takové jaké to bude. Kup je na Alze a vybírej takový, který můžeš vyzkoušet (2 měs. vrácení).

V každém případě s méně rušením a problémy než karta do PC to je jasné.

Chlapi anténu na chalupě mám,ale šlo mi o tu mobilitu...Vyberu něco na Alze.Také jsem koukal,že je asi rozdíl na Android a OS.Moc všem díky za reakce a rady,vždycky ste mi poradili dobře

Ahoj,díky ti za přímý typ,jdu objednávat Potom kdyžtak napíšu,jak to funguje

To jsi si moc nepomohl.Novější verze tohohle tuneru umí už H 265,které bude od léta možno chytit.http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Product/Product...

To je otázka softu a toho je na internetu dostatek.

A tím chceš říci,že na můj u 7300 bez problémů chytím tvb-t2 s H265,protože používám dvbviewer?

Ano, se podívej co máš volený jako SW decoder pro H.265.

LAV filters.

Mám to taky tak, k tomu mám GTX 960, ta má H.264(5) decoder a nepotřeboval bych ani ten HW co je zapotřebí pro ten Aver.

Na to aby jsi fungoval na grafiku na H265 potřebuješ aspoň gtx 980 a výše.960 je řádně osekaná.No a pro plný provoz na H265 potřebuješ trochu jiný HW.Začíná to u intelu s grafikou iris pro.Amd a Nvidia trochu zaspaly dobu a plná podpora bude až s novýma grafikama,které začnou vycházet od letošního léta a opět se to bude týkat jen vyšších řad.

Mám 5 let starý cpu amd a bez problému přehrává full hd video v h265. V gpu podporu žádnou nemám (gt430).Mimoto je vhodnější teď používat 2x levnější usb tuner a na h265 si koupit až bude potřeba (+5 let).

+5 let minimálně

GTX 950 má HW decoder H.264(5) do 4K/60fpsGTX 960 ma HW decoder H.264(5) a i encoder do 4K/60fpsOdzkoušeno s 960tkou, funkční, více najdeš na stránkách nVidia.Je fakt že FHD H.265 jede i bez HW podpory i na né nejsilnějším PC. Na schopnějším i to 4k/30 ale procesor jede skoro naplno.

No hlavně nechápu proč řešíte h265, když já tu mám myslím 38 programů a 35 z nich je tuším v mpeg2 a pouze 3 z nich v h264. No a v h265 nemám ani jeden... S jakým zpožděním to dělaj tak bych tipoval h265 tak na rok 2025

U nás je to na DVB-T podobný, asi před třema rokama jel na jednom kanálu test asi půl roku s H.264 SD, pak přešli opět na MPEG-2. V praze jede smyčka ve 4K v H.265. Podle mě je brzda ty předražený encodery a myslím že první vlašťovky půjdou přes internet a pak přes satelit a na zem až v poslední řadě.

Je vidět,že oba máte přehled.Dvb-t2 je u nás spuštěno letos v létě a bude souběžné se současným vysíláním do roku 2020.Bude v mpeg2-Hevc.Asi nějak takhle-http://s14.postimg.org/ojk4r7c4x/image.jpga byla by škoda zbytečně kupovat během pár let nové tunery,když to může udělat hned.A také na hevc nepotřebuji novou grafiku.Mám ještě q 9450+gty 760 a hevc zvládá bez problémů vzlášť i ten co půjde na pozemním,ale pokud ho nebude umět tuner tak můžu akorát čumět na zrnění.

A jaké programy na těch přechodových multiplexech budou? A bude to aspoň neprokládané jako v Německu? Nebo budou posílat furt prokládané sračky?

Tak to si budem muset počkat do léta co všechno na tom půjde.

No aby to nedopadlo takto:1. přechodový multiplex:- ct1- ct22. přechodový multiplex- ct24- ct sport3. přechodový multiplex- volejte věštce (24 hodin online)- kolik je mincí na obrázku (24 hodin online)

Zdary,mě to určitě stačit bude A alespoň vyzkoušim,jak je to se signálem,a jak moc dobře to bude na mé účely fungovat...

Chlapi vzhledem k tomu,že nerozumim ani slovu o tom,co píšete,tak doufám,že mi to bude fungovat

Kdyby bylo po mém tak prolezu bazary pc a za pár korum nějaký koupíš a vyzkoušíš.Pokud trefíš na kousek jako mám já a jemu podobné-https://www.reddit.com/r/RTLSDR/wiki/compatibilitytak máš povícero možností-http://sdr.ipip.cz/rtl-sdrhttp://sdr.ipip.cz/rtl-sdr-ads-ba funguje na všech OS.Od xp až po Win 10.