» Poradna » Web a internet

Zkušenosti s pevným internetem vzduchem T-Mobile LTE

Zdravím,je tu někdo, kdo využívá službu od T-Mobilu pevný internet vzduchem 50/15 Mbit/s případně rychlejší? Už delší dobu se peru s rychlostí. Každý den, musím jednou, občas i vícekrát provést restart připojení, protože mi rychlost padá třeba až na 5-10 Mbit/s. Po restartu je vždy rychlost zase OK. Měření probíhá kabelem, přes switch a pokaždé přeměřuji na stejném serveru. Máte někdo podobnou zkušenost? Dnes jsem objednal technika, tak jsem zvědavý s čím přijde.Předem díky za komentář.

Odpovědi na otázku

Technik ti řekne, že je přetížená BTS, když rozdávají data zdarma a každý na tom visí.Po restartu se odhlásíš od BTS, a znovu přihlásíš. Tak ti dají víc volných slotů a když vidí, že na tom visíš, tak tě trochu přiškrtí.Pevný internet ti domů dají, pokud při počtu zákazníků visících na BTS ti jsou schopni zajistit rozumnou nejmenší rychlost.Zkoušel jsem od nich LTE usb modem a rychlost byla proměnlivá podle zatížení BTS v různou denní dobu.

Porovnávať LTE je možné len pri fixnej vonkajšej inštalácii antény s priamym výhľadom na BTS, inak sa do merania zanáša chyba stavu signálu prechádzajúceho prekážkami (napr stena, okno a pod.) a odrazmi signálu od okolitých predmetov (napr.aj osobami pohybujúcimi sa v priestore).

Pokud mas moznost, prejdi na VSDL. S Internetem pres LTE, ktere lze nazvat jen nouzovka, neporovnatelne. A hlavne ADSL modemy nejsou zadny zazrak, ale ty na LTE jsou v drtive vetsine vylozene odpad.

Právě že jsem musel přejít na tuhle nouzovku z důvodu velké vzdálenosti od ústředny. Na kabelu od O2 jsem dosahoval pouze maximálně 5 Mbit/s. Nic jiného sem k nám prostě nedostanu a musím se spokojit s tímto. Tady dávají srnky dobrou noc. Jediná výhoda je, že mám přímý výhled na Ještěd a na nejbližší BTSku. Nakonec mi dnes technik volal a zdůvodnil mi to zastaralým zařízením, které jsem od nich při zřízení odkupoval. Je to cca 4 roky starý a jede v pásmu 800MHz, které je prý v naší lokalitě poměrně dost zatížené. Pokud pořídím nový za měsíční poplatek 50,-, umí prý pracovat duálně v pásmech 800-1600MHz. Celé mi to nějak nesedí, jakoby mě šalamounsky odbyl. Ke všemu se strašně divil, že mi ten modem ještě funguje, že prý ta zařízení ve většině případů více jak 3 roky nevydrží.

V jaké jsi lokalitě? Vesnice? Malé město? Velkoměsto?

Vesnice s přímou viditelností na Ještěd a BTSku