» Poradna » Notebooky

Zkušenosti s lenovo legion 5 pro

Zdravím, hledám někoho kdo by poradil s tímhle ntb https://www.czc.cz/lenovo-legion-5-pro-16ach... Vyplatí se to, nebo v katgorii do +- 30k najdu něco lepšího? Taky jsem četl o nějakém "pískání", je to pravda? Ideálně někdo kdo ho má, nebo aspoň měl možnost ho vyzkoušet. Díky za všechny rady :)

Odpovědi na otázku

Ano za tu cenu je to slušnej NTB.Měl jsem v ruce 4ks - Legion 5 pro kovový, 2x Legion 5 a Legion 7. Různý konfigurace a v pohodě. O jakym pískání si to četl ? proč by to jako mělo pískat a kde ?A operační systém na něj vezmeš odkud ?

V recenzích píše pár lidí o jakémsi protivném pískaní. Nevím proč, prý by to mělo pískat nebo bzučet na spodní straně.Licenci vezmu ze starého eeepc co se mi válí doma.

nic nepískalo, tedy trochu jsou slyšet ventilátory ale nic co by nedělaly jiný NTB.Tichý to v zátěži nebude, uchladit v 2cm tlustym těle až 160W potichu nejde. Za ty peníze nic lepšího v podstatě nekoupíš.

Jak moc snesitelný je ten hluk? A co adaptér? Na něj si taky lidi stěžují že prý je obrovský a těžký, jaká je pravda?

hluk je stejnej jako u každýho výkonnýho NTB. Na internet a běžný věci to ani neslyšíš, ale při hrách to samozřejmě fouká. Jinak to nejde. To je fyzika.Adaptér je velkej a těžkej jak hovado. ukazuje ho třeba tady...https://youtu.be/WKaCvXMK3BQPokud chceš ticho tak si za stejný peníze sestav výkonnější herní desktop. Navíc soustavnym hraním náročnejch her ten NTB chvíli po záruce asi odděláš.

Ano, to video jsem viděl jen si to neumím nějak převést do reality. Dala by se ta velikost přirovnat třeba k 6,4" mobilu?Sáhnul bych po desktopu samozřejmě, no bohužel potřebuju být mobilní + dneska sestavit slušnej desktop za normální cenu je peklo.Co se dá považovat za "soustavné hraní náročnejch her"? Plánuju na tom normání práci + kolem 2h denně věci jako gta v, csgo, občas snad rdr2, fh4..to by tomu snad nic udělat nemělo?Měl jste možnost vyzkoušet aj baterku? Na czc koukám že uvádí nějakých 4h. To je v zátěži nebo při běžném provozu?

v zatazi :) Pisu ti tam, ze to ma 80Wh bateriu, grafika ma do 130W (aj to tam pisu) a procesor do 54W. To mas 180W zaokruhlene, dokazes si sam vypocitat, ze kolko to pojde na 80Wh bateriu, ze?

No a je možnost tu žravou grafiku vypnout a při normální práci jet přes integrovanou?

ano

Pak bude výdrž jaká?

A co si tak přečíst to, co jsem napsal dole? Kde uvádím vlastně úplně všechno důležité ohledně tohoto notebooku?

Díky moc za zkušenosti. Takže nad těch 6h se s tím nedostanu? To mě upřímně celkem odrazuje

Já se nedostal nad 6 hodin, ale jako záleží i jak nastavíš jas, když vypneš podsvícení klávesnice tak možná i víc. Prostě tady je problém v tom, že kolikrát i ultrabooky s úsporným CPU a windows dávají kolem 8 hodin, takže 6 hodin je za mě ještě krásná výdrž u takto výkonného stroje. Pamatuju svůj první herní notebook Alienware M17X, ten vydržel hodinu a půl.

vcera som daval pani thinkpad e15 intel i7 1165G7 a pisalo nieco okolo 9-10 hodin.

45Wh bateria.. nechapem, preco tam davaju take male.

Předpokládám že to bude kvůli váze/místu i když mě dokáže vyloženě vytočit, když otevřu notebook a je tam místo ještě na jednu takovou baterku, jako tam je, tohle se mi stalo nedávno u aceru, baterka 48WH a přitom by se tam v pohodě vešla taková 80, holt bohužel někde se musí cena tlačit dolů v tomhle případě na špatném místě.

notebooky maju spotrebu tak okolo 5-10W v klude. Ak by mal 10W, tak na 80Wh bateriu pojde... hm?

Tak ono ten vzoreček je celkem náročný, konstelace hvězd + poloměr otáčení slunce - průměrná váha slona na druhou to celé vydělit váhou a počtem trafostanic v notebooku a nooo, vysledek pak bude asi 8 hodin

Jako jakykoliv jiny notebook se stejnym CPU(a integrovanou grafikou). Na to se fakt neda presne odpovedet. Kdyz ho necham bezet a nic na nem nedelam, tak to da i vic jak pet hodin. Proste zalezi na tom, co na tom budes delat.

Ano, jmenuje se to hybridní režim, ten si buď zapneš nebo vypneš v BIOSu nebo v Lenovo Vantage programu.

Par hodin bez zateze to asi vydrzi a jestli tim "v zatezi" myslis hry, tak na to zapomen, protoze kdyz to jede na baterku, dostava grafika min stavy a moc se na tom hrat neda.

Je to nejlepší notebook v dané kategorii, prošel mi rukama 1x ve verzi s RTX 3070, potom s 3060 a taky jeden Legion 7 s 3080. Zpracování u všech kousků precizní, působí bytelně, výkonu má na notebook až až, velkou výhodou je MUX switch, který nemá každý notebook, potom vypínání kamery a další fajn věci, jako například konektorová výbava, kterých je taky hromada. Co se hluku týče, tak v zátěži ho samozřejme uslyšíš, ale ne tak moc, abys ho slyšel i přes sluchátka a pískání bylo u prvních kousků. Tuším vyrobených do 4. měsíce 2021 Ten první s 3070 mi pískal, ale nic hroznýho, ty ostatní už ne,

Ještě doplním, výdrž baterie při zapnutém hybridním režimu je kolem 6ti hodin, při vypnutém kolem 3,5 hodiny ale s tím, že se třeba jen koukáš na videa, brouzdáš web a nebo pracuješ v tabulkách, v zátěži nebo při hraní her se dostaneš na výdrž kolem hodinky maximálně, u minecraftu to je pak kolem 2 hodin (není to tak náročná hra) A napájecí adaptér je skutečně velkej a těžkej, přeci jen má 300W, nadruhou stranu výhodou je, že pokud to budeš tahat třeba do školy a nechceš tam pařit, tak ti stačí jakákoliv USB-C 100W nabíječka, protože přes USB-C ten notebook nabiješ a těch 100W ti bude stačit když ho nebudeš zatěžovat.

na udržení běžnýho provozu na internetu + pomalý nabití stačí i běžná 65W usb-c nabíječka, např. od Macbooku (zkoušel jsem).

Já zkoušel od lenova nějakou 65W a chvilku to při zapnutým počítači nabíjelo, pak se to trochu vybilo, takže radši doporučím těch 100W, tam by to mělo být OK.

jo ona není o moc větší a ani dražší ale reálně usb-c konektor 100W stejně nepřenese. Spíš tak 80W a i tam ten konektor dost trpí.