» Poradna » Mobily

Zkušenosti s kvalitou moderních TV

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s jednotlivými výrobci TV. Abych to trochu upřesnil, tak hodlám koupit nějaký 32 (40) " televizor do ložnice. Důležitá je pro mě hlavně kvalita celkového provedení a také obrazové podání. Moderní funkce SMART TV klidně oželím, ale chtěl bych TV na dobu delší, než je záruční doba.Mezi mé kandidáty patří TV Panasonic (např. model TX-40ES513E) montované v ČR. Dále preferuji značky LG nebo Samsung. Na TV Samsung jsem ale četl reference, že se jejich kvalita snížila a je tedy třeba při výběru jít minimálně o modelovou řadu výše. Navíc co se životnosti týče, tak prý jsou "načasované" na záruční dobu.Děkuji za každý příspěvěk či radu.

Odpovědi na otázku

Tohle je marná snaha, to se nemáš šanci tady dozvědět. Aby to mělo nějakou vypovídací hodnotu, musel by ses dostat k nějakým servisním statistikám, ale ty si výrobci chrání jak oko v hlavě. Ale ber to tak, že je to prašť jako uhoď, žádné zásadní rozdíly mezi výrobci nejsou a pokazit se ti může kterýkoliv z nich.

Jak píšete sám pane, LG. Kdyby smart ku tak bych molh doporučit třeba i televizory značky GoGen. Ale upřímně, Je mi líto ale kurvítka jsou dnes tak či anak ve všem, myslím že je to spíš o štěstí na konkretní výrobek.

Doporučuji fórum k TVhttps://www.tvfreak.cz/forum/

Do ložnice televize nepatří a tečka.

Miláčku, jakou polohu máš nejraději?To je jedno, hlavně abych viděla na telku.

Elektronika nie je kvalitna a nekvalitna, ale lacna a draha, v oboch pripadoch su pouzite rovnako nekvalitne suciastky, len pismena znacky su ine.Tu je priklad u praciek:https://youtu.be/Gs6jqb4bv-wInak po tom, co povie servisak, ze neznackovy vyrobok ma suciastku za 500 korun a znackovy ma "UPLNE STEJNY DIL" za 3000 korun, v dokumente zavadzaju a spominaju prave to, ze veci sa kazia kvoli lacnym nekvalitnym suciastkam - ale ako - ked aj v drahych znackovych vyrobkoch su uplne ROVNAKE suciastky ako v znackovych??Spak k telkam, kazia sa vsetky znacky, vela znamym sa pokazili Thomson, Samsung a ine, niektore telky a monitory funguju aj 10 rokov, ale tie modely sa uz nedaju kupit, takze je to loteria.K cena a modelovej rade, pokial nepoznas niekoho kto sa v tom velmi dobre vyzna a vie poradit, tak kupovat drahsi model je nezmysel, na RTVS bola reportaz o Samsung telke na ktorej sa po zaruke spravil pruh cez stred obrazovky - neopravitelne, telka stala 1000 eur / 25 tisic korun.Tu velmi strucne o telkach, existuje vela podrobnejsich dokumentov, staci len hladat.https://youtu.be/voyLPXG-EJc