» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zkušenosti s Deeepin OS

Zdravímrád bych se zeptal zda je tu někdo, kdo má zkušenosti s používáním lunuxové distribuce Deepin OS? Doteď jsem měl Dualboot s Ubuntu, ale nelíbí se mi, že přešli na Gnome a já vybírám podle vzhledu a uživatelské příjmenosti. Zatím jsem jej zkoušel jen v Live verzi. Máte někdo zkušenosti s touto distribucí, jak se s ní pracuje v běžném provozu (Internet, Messenger, Gmail, Youtube, sem tam napsat nějaký text, nic složitého)?

Odpovědi na otázku

Ide ti len o to co tam funguje, alebo skor o to, ako to funguje?

Spíše jak to funguje, ideálně někdo, kdo to používá a mohl by třeba srovnat s Ubuntu či dalšími *buntu. Nejsem žádný programátor, jen běžný uživatel, co chce alternativu k Windows.

Tak zrovna to Kubuntu může být alternativa k Windows dost solidní:http://juhele.blogspot.cz/2017/01/kubuntu-w7-pro-ml... a je to taky klikátko.Zkoušels ho? Klikací nástroje tam jsou snad na všechno.

Zkoušel, ale nevyhovuje mi to prostředí. Alternativa jsem myslel přechod na bezpečnější systém, nikoliv že musí být stejné ovládání asi dva roky jsem používal Ubuntu Kubuntu je fajn, ale když se mi nelíbí prostředí, tak to prostě používat nemůžu.

Chápu to správně, že jsi byl z oné menšiny exotů, co se jí zamlouvalo prostředí Unity?

Ano a nestydím se za to

na Budgie Desktop jsi koukal?https://www.google.cz/searchhttps://ubuntubudgie.org/

Nekoukal, zkusím, díky máš s tímto distrem zkušenosti?

je to jen varianta ubuntu s tím prostředím, takže podobně jako je Kubuntu, Xubuntu apod. Tím pádem návody na ubuntu budou fungovat - tedy příkazy v konzoli a jinak klikátka budou dle prostředí Budgie. Jestli máš pořád to Ubuntu v dualbootu, tak si stačí doinstalovat Budgie tam, normálně vedle Gnome - mělo by se to pak vybrat při přihlášení.Sám jsem naopak Unity nesnášel, takže ač jsem vyzkoušel i různé další alternativní prostředí, tak mi z toho nic nesedlo.Další typ na netradiční prostředí je Enlightenment:http://www.noobslab.com/2017/05/install-enlighten... taky mi nesedl...

Pre nejaku relevantnejsiu odpoved na dotaz "ako to funguje" budes musiet napisat zostavu na ktorej to bude prevdzkovane. Je dost velky predpoklad, ze na vykonnych zostavach to bude fungovat dobre.

Intel i5 6300HQ8GB DDR4 RAMGTX 950M256GB Samsung Evo1TB HDDHry hrát nebudu, ani stříhat video a kdoví co ještě. Chci to hlavně používat každodenně. Zatím jsem ale neměl odvahu dát na ntb jenom Linux.

Nemam priamu skusenost, ale nepomohla by ti ani keby som mal, pretoze ja pracujem na Fedore, tudiz by ti chybalo porovnanie s Ubuntu. Na podobnej zostave o 200 CPU mark lepsej (to je asi jeden chlp) chodi Fedora Linux s grafickym Mate jak lusk. Kedze ty hodlas pouzit jednoduchsi graficky desktop tak to bude ako dva lusky.

Naopak, takovéto zkušenosti mi příjdou taky vhod, díky moc :)

čínská předělávka postavená na Ubuntu a s nějakým jejich atypickým rozhraním...Osobně bych se bál té specifičnosti - nakolik je to ještě kompatibilní s *buntu.Něco standardního jako třeba Kubuntu ti nevyhovuje?https://www.youtube.com/watch

No právě klasická distra mi nevyhovují. Já vím no, čínský to je, takže asi určité riziko to bude.

Zorin jsi zkoušel?https://zorinos.com/má nějaký přepínač "témat" vč. čehosi ala jablko ap.

Zkoušel, ale jak jsem již psal, nemusí to vypadat jako Windows hledám nýhradu za Unity Ubuntu s nějakým na pohled pěkným prostředím. Nebo holt zůstanu u Ubuntu 16.04

však jsem myslel po přepnutí do jablíčka

Já bych poradil zkusit OpenSUSE Leap, naposledy jsem měl ten první co vyšel, pak jsem koupil nový laptop a zatím jedu na W10. Ale v oS můžeš vyzkoušet různá prostředí, já tam používal i Cinnamon, který tam byl celkem odladěný a je pro něj spoustu https://software.opensuse.org/. Nezávazně ve Virtualním stroji. Jen pro informaci, jsem fanoušek GNOME, Cinnemon, jiné mě nezaujaly, KDE mi na Os 13.1 šlapalo krásně, ale nesžil jsem se s jeho omezeným UX.

Tak osobně si myslím, že tazatel nepotřebuje nutně měnit "bázi" jako spíš desktopové prostředí. A to může vesele provést na stávajícím Ubuntu. Prostě místo Gnome nahodí Budgie, Cinnamon nebo cokoliv jiného...PS: jen zvědavost - co ti přišlo na KDE omezené? Mi přijde, že to je snad nejvíc customizovatelné klikací prostředí, co na linuxu je.

s tímto OS nemám zkušenosti, ale použil bych debian.