Zkušenosti s ASRock 960GC-GS FX (univerzál snad na všechna CPU pro AM2-3+)

Byl jsem nucen provádět jedno kopání do mrtvoly a vzhledem k archaickému procesoru AMD Athlon 64 X2 3600+ a DDR2 jsem měl opravdu omezený výběr. Moje první dojmy jsou veskrze pozitivní a jsem překvapený, že je to menší šunt, než jsem původně čekal - BIOS je defaultně hezky nastaven (AHCI, SMART, USB keyboard...), po zapnutí to akorát z důvodu kompatibility podtaktuje paměti na 533 MHz a kromě frekvence pamětí a vypnutí COM a LPT jsem nic neměnil.Jediné, tři problémy:1) nemá firmware UEFI pro fastboot2) a taky mizerná podpora ovladačů ze strany AMD pro Windows 8/8.1 (i když na krabici je Windows 8 ready) - což je ale opravdu minoritní problém3) pasiv na čipové sadě je dost malý a má v klidu okolo 60 °C; deska má sice hromadu konektorů na větráky, ale je potřeba ho do té bedny namontovat - což jsou peníze a práce navícMáte s tímhle krámem nějakou dlouhodobější zkušenost? Za ty prachy mi to přijde jako dobrá koupě (nechme stranou, že jsou na trhu modernější čipsety - tenhle krám je na reinkarnaci zastaralého hardwaru). V životě jsem si fakt nemyslel, že budu někdy chválit ASRock.http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/

Odpovědi na otázku

Před třemi lety mne reklamace MB Asus přiměla na dobu vyřízení reklamace koupit MB Asrock a kupodivu dodnes žádný problém, zatímco reklamovaná Asus (4x) mi pomohla zpět ke 2000.- Kč. Zdá se, že se značka Asrock dost zlepšila.

Já měl od ASRocku desku s VIA KT400 a pokud vím dodnes funguje

Asus a ASRock je jedna a ta samá společnost - je to odtrhnutá divize Asusu, která dřív dělal low-end.Šlo mi u toho dotazu spíš o tento konkrétní model.

S touto deskou ne, ale také jsem už měnil v několika mrtvolách desku za velmi, velmi levný Asrock (většinou 775) a všechny fungují dodnes. Třeba G31M-GS běží dokonce už asi 4-5let s přetaktovaným CPU (tu si pamatuji díky tomu, že taktování pomocí jumperů, jsem už dlouho neviděl).

Suhlasim sam velmi rad pouzivam Asrock dosky a reklamovana bola len jedna aj to z dovodu odpalenia zdroja vyreklamovane a dali novu vsetky bezia do dnes, vacsinou sa sice jednalo len o domace pc na net a obcasne hry ale bez problemov, co sa zase o doskach MSI, Epox a Foxconn povedat nedalo ....