» Poradna » Web a internet

Zkušenost s www.aliexpress.com ?

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s portálem www.aliexpress.com Rád bych si s tama totiž objednal telefonní mobil ( http://www.aliexpress.com/item/Mijue-M680-5-0-IPS-q... ) a nevím jak to tam funguje, jestli by mi to někdo byl schopný alespoň trochu přiblížit :)

Odpovědi na otázku

není problém, jen se připrav na to, že se platí platební kartou napřímo. Resp. prachy ti strhne aliexpress a ten to pak převede na účet prodejce. Také počítej s dlouhou dobou dodání ... 3-5týdnů.

DHL ani ne 2 dny. Rychleji než Česká pošta.Samozřejmě jen záleží na tom, co a za kolik kupuje a jak na to spěchá.Jen jeden poznatek bych dodal: když se něco nechává poslat přes ChinaPost, tak nejen že to je nekonečné, což by až tak nevadilo, ale je možné, že to celníci zadrží a pozvou si dotyčného k předložení papírů apod. Když to jde přes DHL, proclí to za nás, doveze to domů a případné nedoplatky (clo, DPH) zaplatíme jako dobírku přímo prodejci.Ne vždy je šetření pár korun ta nejlepší cesta.

V tomto pripade ovsem zadne clo platit nebude, jelikoz mobily jsou od cla osvobozeny.

Kde jste na to přišel?Jinak když nakupujete na AliExpressu, tak ušetřit "pár korun" se dá i přes plnapenezenka.cz

bez problemu, vse ok

je možné že dopadnete špatně, zaplatíte a nedojde nic, reklamujete = spor a výsledek je stejný, objednal jsem drahé zboží reklamovat nejde a dodavatel je přímo zloděj

klasika, registrace, kosik, plati se primo kartou, ale penize aliexpress posila prodejci az kdyz potvrdis doruceni, nebo tusim automaticky za 40 dni. Ja tam mam asi 15 objednavek, vse bez problemu. Bacha ale na colnici, za ten mobil budes platit clo - colnici te budou kontaktovat.

Clo se u mobilu tady neplatí. Ale mohou vyměřit DPH. Když jsem objednával svůj jiayu g4 z číny, tak mi to přes DHL proč bez. Nicméně jsem četl, že to je o náhodě.

Omlouvám se... došlo mi to bez placení DPH... to proč mi tak jaksi vklouzlo :D

clo/dph - to je jedno, jde o to platit nebo ne :DZalezi jaky den ma celnik, ja platil za balik drobnosti, ale ne za navigaci, kolega zase neplatil za 30 led zarovek. Je to skutecne o nahode.

Za mobil rozhodne zadne clo platit nebudes. DPH je neco jineho nez CLO.

Ahoj, taky chci kupovat Jiayu G4, jak si sním spokojenej? Vše ok?

Ne mobily je nulova sazba cla, za mobil tudiz zadne clo platit nebude.

Nebál bych se toho. Ale určitě DHL, máš to za chvíli doma.

Dobry den,klidne doporucuji.Ja i muj pritel jsme si tam koupili telefony s androidem a dosli v pohode.Je teda pravda ze dodani trvalo celkem dlouho,asi necele dva mesice a problemovejsi je i reklamace.Protoze nejen ze trva dlluho,ale musite ji napsat vse v anglictine.Coz u me ktera nedam dohromady ani vetu,je problem.Ale mame ho uz asi ctyri mesice a zatim dobry

Ahoj neni to tak slozite.Je vyhoda si dat prekladac a s jeho pomoci se normalne zaregistrovat.Pak si jen nahazet veci do kose a pomoci sve platebni zadate cislo karty.Oni si strhnou castku sami a pak uz jen cekate na balik.Hlidejte si treba i kurz at mate pak vyhodnejsi nakup.Penize vam vrati na ucet v pripade ze balik nepujde odeslat kdyz bude driv vyprodano.Nebojte se je to super

ahoj poradte mi,udelala jsem poprve objednavku na aliexpresu ,vse jsem zvladla. ale ted mi poslali e-mail ze je ma objednavka zmrazena,nevim co to znamena?jestli to zboží poslou az to ten prodavajici dolozi a nebo to uz neposlou? a hlavne jestli mi penize vrati jsem tam za 2000 tisice.dekuji za info hela

V nákupech v zahraničí nejsem žádný nováček, proto si mohu dovolit ohodnotit ali a podělit se s poznatky jak nejlíp přijít o peníze.zkušenost je taková. Pokud obchod proběhne je vše ok.Pokud vás ale prodejce ošidí jste v prrdeli slušně řečeno.Ali slibuje hory doly ale ve skutečnosti nejsou víc než webová služba.Přišel jsem o 315USD a z toho mi ochodník vrátil 50USDObjednával jsem hračku, led žárovky, SSD disk 256GB, dva mobily.(celkem 418USD)Došla mi hračka, led žárovky a SSD disk 128GB.(celkem 100USD)myslíte že někoho zajímá že ty mobily tam nebyli nebo že SSD disk má poloviční kapacitu?- otevřel jsem dispute: bez vysvětlení a podání důkazů ali - prostě uzavřeli dispute a uvolnili peníze- otevřel jsem stížnost - opět uzavřena, prý jsem nedoložil důkazy :D- desetkrát stížnost na online podpoře (ti umí slibovat hory doly ale řešení je nula)- negativní hodnocení obchodníka - obchodník má stejně 100 procent plus1. Otevřel jsem dispute (spor). Po neuvěřitelné době uzavřeno že JÁ jsem nedoložil evidenci :DPřitom jsem doložil vše co jsem měl. Ale povinnost doložit evidenci snad leží na prodejci žeProdejce prostě poslal nějaký balíček a to zřejmě jako evidence stačí.Takže i kdyby byl prázdný tak prostě já musí dokázat asi rentgenem že tam fakt nic nebylo.2.Otevřel jsem stížnostta dopadla naprosto stejně jako dispute (spor)já jsem opět nedoložil dostatečnou evidencia prý jsem neodpověděl na zaslaný mail. Tohle je nějaký trik protože žádný mail nikdy neposílají.To že o mailech jen mluví a ve skutečnosti se nic neděje podporuje i postup na online podpoře.3. stížnost na online podpořeonline podpora to je jen šaškárna která vás ujistí o tom že to vyřeší.Je Ukázat celý příspěvek

Na ALI mám již 245 obchodů. 3x otevřen spor. 1x vráceny peníze, 1x vrácena část peněz, 1 x posláno nové zboží. Je třeba sledovat hodnocení prodejce. Celkově Aliexpress hodnotím pozitivně.

Dobrý den, chci se na něco zeptat. Na AliExpressu jsem nakupoval poprvé. Zapomněl jsem ale asi něco potvrdit (nějaký feedback) a píše mi to, že zásilka byla poslána zpět dodavateli. Myslíte, že ji pošle znovu nebo jak to funguje? Máte někdo nějaké zkušenosti?

Pri objednávani z aliexpressu nepotvrdzujte skôr objednávku ako Vám príde. niekedy Vás k tomu dotlačia predajcovia čo potom pre Vás bude len problém ked Vám príde poškodená zásielka. Pred objednávkou si prečítajte že čomu sa radšej vyvarovať tu je to pekkne popísané http://zlavovekody.sk/comu-sa-vyvarovat-pri-nak... Ja som prv potvrdil že mi prišla objednávka poškodená ale po otvorení sporu mi naštastie zaslali funkčný tovar.

Na aliexpress nakupujem zhruba 1 rok za tu dobu som kupil cca 280 položiek(tovaru)z toho 5 uspešných reklamacíí.Zo začiatku som bol celkom velmi spokojny ale časom čoraz dalej ako nakupujem moja spokojnost klesla na 70%.Nedostatky:chyby a nekvalita(ak sa po domacky dá-nutnost prerábat,opravovat zistene chyby a nedostatky,ine je v popise ako je skutočný tovar.Aj Ja by som chcel dodat dake skusenosti nenakupujte od jedneho predajcu naraz vela tovaru za vysoke čiastky ak mate tu možnost radšej si to objednajte neskoršie.Pokial by trebalo reklamovat tovar vždy pred otvorením natočte kvalitné video ako otvárate dobierku a zistite nedostatky ako dôkaz.Pozor na podacie číslo dobierky stava sa,že sa nenajde ani po dlhšom čase,,akože podaní"v evidencíí podania/predajca zavádza alebo pride na inu adresu pravdepodobnost viac než 50%že tovar určite nepride do terminu doručenia.Moja celková spokojnost 75% čo zahrňa v porovnaní s SK cenu,dostupnost a spektrum tovaru(menej je niekedy viac)

Ja mam teda naprosto stejnou negativni zkusenost... Prestoze mel prodejce dobre hodnoceni, dodal ponicene zbozi. Nejdriv jsem se chtela domluvit s prodejcem, ale na zadny kontakt nereagoval, pote jsem otevrela dispute, dodala dukazy presne dle manualu a po 4dnech prisel email, ze jsem nedodala dukazy a penize uvolnuji a spor timto konci. Take jsem x krat kontaktovala podporu, kde jsou premili, vse slibi a naprosto Vas chapou, ovsem nikdy nic neudelaji. Zaver, jsou to zlodeji. Zadna garance. Ebay nebo Amazon jsou take levne servery a maji skutecnou zaruku, takze uz budu nakupovat jen tam!

2% z objenávky na ali zpěthttp://www.ziskejte.cz/registrace

Funguje to následovně: Něco si vybereš, objednáš a hned tě to přesměruje na zaplacení, kde zadáš číslo karty a podobné náležitosti. Z účtu ti strhnou peníze a pak čekáš. Týden, 14 dní, 3 týdny, měsíc, 50dní a když máš štěstí, tak ti poštou dojde vybraný telefon. V opačném případě ti nepřijde nic, přijde jiný mobil, mobil bez češtiny, nebo mobil, který nejde zapnout. Když budeš mít jakýkoliv problém, nečekej, že ti na aliexpressu někdo pomůže. Peníze už jsi jim poslal a velice neradi by je vraceli, takže budeš muset prokazovat, dokazovat, vysvětlovat a posílat fotky problému nebo závady. A pak zase čekat, až se někdo ozve a požádá tě o čas, který potřebují k řešení problému. Když se pak zeptáš, jak to vypadá, tak zase požádají o další fotky a doplňující informace. V tomhle kolotoči budeš, dokud nevyprší lhůta na ochranu zákazníka a pak ti jen suše sdělí, že lhůta vypršela a že nemohou nic dělat. Pokud otevřeš další spor (dispute), tak ti to už jen vypíše hlášku, že položka byla ukončena. Stojí ti to za to? Sám vím, že koupit telefon ani ne za poloviční cenu je lákavé, ale sám jsem si vyzkoušel, jaké to je, přijít takovýmto způsobem o peníze.

cawte mohol by som sa opytat objednal som si z aliexpressu hodinky a ked som chcel dat sledovat objednavku tak omylom som klikol že potvrdzujem prijaty tovar...pride mi ten tovar alebo nie ked som to tam klikol..a dalej ked kliknem sledovat objednavku tak mi tam piše, že your package Air delivery fail..tak teraz neviem čo mam s tym robit... prosiim ak by ste mi poradiliĎakujem

Moje zkušenosti jsou hrozné. V prvé řadě každé druhé zboží " urob si sám. To znaméná opravit, upravit, nabrousit, atd.Metrická soustava jim neříká vůbec nic. Takže oblečení, boty, vestavěná elektronika, velmi opatrně nakupovat. No a dodací lhůty. Nejdéle jsem čekal 80 dní. Jediné plus - cena. Mám kolem 100 nákupů, ale začínám se dívat jinde.

Čekala jsem a čekám ale už to prý asi nepřijde za me palec dolu hruza

Moc zkušeností nemám, ale přijde mi, že tohle http://nakupo.cz/recenze/aliexpress je dobrý návod. Jen nevím, zda je ještě aktuální. Máte s tím někdo zkušenosti?

Zkusennost s aliexpresem- Spatna,objednaval jsem si nekolikrat,naposledy 1 objenavku se dvěma brylema, a druha objednavka jine bryle...ani jedna objednavka nedorazila.Jsou to jiz 4mesice,co jim stale pisi,ze chci vratit penize a oni pisi tzv. vymluvy a hledaji skulinky,jak se z toho vyvleknout,....tey moje zkusennost?Zasadne nedoporucuji!

Jsou to zloději a podvodníci. poslali něco jiného, na reklamaci neodpověděli, leda až po termínu. Potom ohlásili ukončení doby reklamace. padesát dolarů pryč a špatná zkušenost. nestojí to zato.

Ahoj lidi, objednala jsem si také pár věcí z Ali, jak je to v případě, kdy je vám doručována zásilka a vy nejste doma? Prý vám žádnou sms či email o tom, že je zásilka doručována nepošlou, takže když se čeká na balík i měsíc, přeci nebudu sedět doma každý den a čekat na to. Takže jak to funguje? Kam se balík uloží, když nejste doma? Díky za odpověď :)

Asi na poštu se to uloží

Ahoj, ja jsem na ali již dlouho, mam pres 300 objevnavek a nikdy žádný problém, ja vřele doporučuji. Chce to jen cist hodnocení.

Zdravím, já tam nakupuji několikrát do měsíce, většinou menší věci, jako třeba manikůru, svíčky nebo čaje, ale vždycky mi vše přišlo v pořádku. V poslední době jsem začala uplatňovat i cashback, a to přes https://www.ziskejte.cz/cashback-sleva/vsichni-pa... . Koukala jsem, že na mobily mají 5,8 %, což je pěkná sleva. :)

nedoporucujem ti nakupovat u nich,tiez som cital predtym ney som sa rozhodol nakupit tieto radi,nemam problem vsetko v pohode atd.objednal som si dvd auto cameru a prislo mi sminky na oci 20 eur zatial v p....otvoril som spor ale velmi nedufam

Já bych se toho nebála, mobil jsem takhle objednávat sice nezkoušela, ale jinak mám z Aliexpress spoustu věcí a nikdy nebyl problém. Zkus když tak mrknout sem - https://www.tipli.cz/obchod/aliexpress - vše je tam podle mě dost dobře popsané, navíc ten cashback můžeš na nákup rovnou využít :)

A nový poznatek z roku 2018Objednával sem hodně přes Aličko, ale tento rok my přišlo hodně zmetkového zboží, 1) Máte doma vadné zboží2) Pokud jim to napíšete ,tak vám napíšou že si za to můžete vy sami3) A vracení peněz ? od Aliexpressu nečekejte Ja mám dobrou zkušenost z wish.com a nebo Dx.Com tam to je zatím v klidu a nehážou na vás špínu ....to je můj poznatek a zkušenosti s china_obchody

Zkušenosti ? mam koupil jsem dvr set už mne stál 340us d je vadna kamera a hdd firma odpovidá stale dokola to same tak si představují ročni záruku.Jak maji vaše penize tim obchod konči.Kupujte jen věci za pár dolarů a počitejte stim ze je to šunt.

Ahoj Aliexpress určitě doporučuji a to víc než Wish, na který bych raději zapomněl.Koukněte na moje recenze věci z Aliexpress zde:https://youtu.be/I8CyPCJFkSwNové recenze pripravuji na každý týden tak si dejte odběr. Navíc každou věc z recenze dám při určitém počtu odběratelů jednomu z odběratelů

Pokud nenajdeš jiného obchodníka (Amazon, eBuy) Pak si telefon kup raději v českém obchodě. Díky přímé platbě z karty se Ti může, tak jako mě, stát, že přijdeš o peníze i o iluze. AliExpres moc dobře ví, proč nepřijímá platby z PayPal. Zkrátka mezi prodejci jsou podvodníci, a spravedlnosti se nedovoláš. Buď opatrnýHezký den.Jan Tošner

Vyhledávám na Aliexpressu česky zde. http://www.chinaexpress.shop/cs/

Vážení to co se stalo mně,nedošla převážná část věcí,napsali že zboží bylo vráceno a peníze mam v bance,ne peníze má Aliexpres a já jsem nic nedostal asi čtyři věci,již nikdy Aliexpres s ůctou zákazník Smilek Pavel

Ahoj nakupoval jsem tam drobnější věci ale bohužel prodělal jsem i přes vypadající snahu vyreklamovat poškozené zboží a nebo zboží které bylo úplně jiné nebo malé jsem dopadl špatně, pokud chcete háčky do kuchyně a nebo sáčky do koše asi to jde ale pokud chcete něco cennějšího nebo dokonce elektroniku tak bych se obával že čínští šmejdi vám zašlou něco jako obal s cihlo uvnitř. Mám několik takových obchodů s nimi al 15 dní na reklamaci když obchodník neodpovídá nebo píše přes automat nesmysly bohužel nevedou k žádné dohodě. Strávíte nad tím tolik času že to fakt nestojí zato. Zvažte teda zda raději nepřiplatíte s Evropskou zárukou na 2 roky a možností zboží rozumně reklamovat a mít to co jste si koupili (u elektroniky oni fakt fixlují a nemáte to co píší, posílal jsem jim důkazy fotky rychlostí zařízení nebo obsah ale smůla.. máte pramalou šanci.