» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zkušenost s koupi W10 na aukru

Ahoj, chci si koupit W10 do své nové PC sestavy, jakou máte zkušenost kupování W10 na Aukru za 200,-? Každý to tam chválí a ten prodávající má jen samé kladné hodnocení. Nakupoval jste už u něho někdo? Je to vše cajk?Dík.

Odpovědi na otázku

Podezřele nízká cena = vysoké riziko podvodu => nekupovat!

1) funguje to2) ale jsou to padělky3) proč platit 200 za něco, co stojí 0?

Jak jako padělky?

si rovnou muzes koupit na ebay a mas to jeste levnejsi

Si rovnou může najít na netu a má to zadarmo, proč by platil na eBay

Proč by to měl kupovat levně na ebay, když to stejně tak nelegálně může mít zdarma? :)

Na internetu nedostaneš účtenku EET

Jsou to padělky, legální licence Win10 nikdy nemůže stát 200,- Kč !!!

Omyl! Pokud si firma koupi zarizeni s predinstalovanym systemem a ma svuj vlastni ML program, puvodni predinstalovanou licenci nepotrebuje (neaktivuje ji) a muze ji nabidnout v EU (verdikt ESD) jako druhotny software za cenu, kterou si urci. Treba za 100,-, to je vec prodejce. Musi ovsem prevest uzivatelska prava, minimalne prostrednictvim faktury. Jinak je pouzovani takovehoto softu nelegalni.

Já bych to řekl, kupovat na aukru je v podstatě to samé, jako si Windows někde stáhnout a pak použít nějaký aktivátor. A aspon neplatím za padělek.

A hlavně na sebe neupozorňuješ. Tyhle podvody jsou velice pozorně sledovány právním zastoupením MS. Je jen otázkou času, kdy spadne klec a ty budeš pozván na pohovor. ☺

Bu bu bu. Microsoft sam razi politiku (v celom svete), ze cim viac mladych pubisov si Windows ziskaju (akokolvek), tak si nan zvyknu a ked dorastu, tak ho budu pouzivat aj vo firmach (tam samozrejme legalne) a tam ich "zkasiruje"

Kecy. Před pár lety chodili lidi v Praze podávat vysvětlení, protože na Aukru kupovali "licence Windows 7" od blba, který to prodával jako housky na krámě.

Což ovšem pořád nemění nic na tom, že je naprostá pitomost kupovat nelegální licence na Aukru...

MS nechává místnímu advokátnímu zastoupení poměrně volné ruce a to podniká kroky v jeho zájmu podle svého uvážení. Činnost je většinou monitorována několik let, než se nashromáždí potřebná data a škoda dosáhne výše, která posouvá případ na vyšší a vyšší stupínek priorit. Uvědomte si, že škoda není 200,- Kč za licenci, ale přes 2000,- Kč za nejlevnější licenci Win Home, takže to naskakuje poměrně rychle. Pokud by to někoho zajímalo, tak se těmito případy ochrany duševního vlastnictví zabývá advokátní kancelář Traplová, Hakr, Kubát. Pokud se s nimi chcete blíže seznámit, dál směle nakupujte levná Windows na Aukru. Ale pak si nestěžujte. Varoval jsem vás. ☺

To kontroluje BSA, od toho ji Microsoft platí. Jejím cílem je vytřískat peníze na odškodnění, takže nakoupená licence za 200Kč ji nezajímá. Zajímá ji ten, kdo je takhle prodává, protože z něj se dá pak vymoct pěkně plná cena za všechny licence.Tazatel je v pohodě. Ale klidně dál konspirujte.

Kdyby MS opravdu vadilo, že v domácnostech jsou kradené Windows, tak by určitě snadno ztížil způsoby, jak Windows na černo aktivovat.

A jak chceš zablokovat SLIC?

Jak mám vědět, co na to MS má? Je naivní si ale myslet, že to nejde, protože o ničem takovým nevím... Je to jejich OS, jen oni mají přístup do zdrojového kodu, takže si ho můžou upravovat dle libosti.

SLIC (OA2.1) odstřelit nemůžeš - zlikvidoval bys všechny předinstalované OEM licence, které běží od původní instalace a nebylo provedeno recovery nebo reinstalace (a následné opsání klíče ze štítku). Proto se po Windows 7 přestalo používat a nahradilo jej OEM:DM (OA2.2), které jde velmi snadno zablokovat.

jenže tady už je úvaha architektů OS jak to má fungovat. Nejvíc nechával MS díry když se distribuce Windows moc nedařila a byl rád i za penetraci za nula USD, jen kvůli tomu že se ten systém používal. Takhle to bylo u Osmiček s MCE kdy se dal legalizovat W 8.1 jen díky tomu multimedia centru. A funguje dodnes i při větší změně hw, jen stačí zavolat na automat a ten dá číslo na reaktivaci. A z toho se pak dalo gratis upgradovat na Desítky. Tedy zcela úmyslně nechané díry jen aby se zvětšila uživatelská základna. Jen časem omezili díry v zabezpečení tak aby to byl problém pro naprosté nooby.

Legalizovat se to pomocí bezplatného MCE rozhodně nedalo. Je to pouze neoprávněné použití licence.

ale chodí to bez keců, to je podstatnéJe to sice v šedé zóně, ale vlastně bokem MS nabídnuto...

Tak potom jistě nemáš ani morální problém s následujícími výroky:„Fero, gadžové tu nechaly kolo, ty dylyno, ber ho než ti togo někdo všimne.“nebo„Eržiko, mazej pro cihly, Demetere, mazej pro francouzák a hever. Gadžové nám tu nechli auto, tak berem kola a rádijo“PS: 100

a ty jsi se teď pasoval na demagoga z OSA, BSA a podobných obskurních spolků, ti také používají podobná nesmyslná přirovnání k hmotnému majetkuFaktem je že MS to neoficiálně takhle nabídnul ze zoufalství jak ty Win nikdo nechtěl. A s přirovnáním ke kolům - je to stejné jako když by velká firma radši nechala část svých kol volně k dispozici jen aby lidi nepřecházeli ke konkurenci nebo nezůstávali na starých výrobcích se starým desingem. Je to nepsaná úmluva - jim to pomůže navyšovat podíl a uživatel je spokojený že má co potřebuje. Nepochybuji že mají možnost to zarazit, ale to by byli sami proti sobě. A když to používá domácí uživatel a ne firma...

Tak určitě. Microsoft nabídl zákazníkům se zakoupenou licencí Windows 8.0 časově omezené bezplatné pořízení Media Center. Ovšem několik málo jedinců objevilo chybu a zneužilo toho k vygenerování klíčů. Ve výsledku se tihle vychcánci od cigošů neliší.

Tak jistěže jim to vadí, za většinu z nich by mohli dostat plnou cenu. Akorát nechtějí drtit domácí uživatele, aby si nekazili pověst. Navíc spousta těch domácích pirátů vůbec netuší, že jsou piráty, protože si Windows koupili za 200 :)

Za většinu těch pirátských Windows dostal Microsoft zaplaceno v minulosti (je to vlastně několikrát okopírovaný klíč prodaný několika různým hejlům) a jelikož se jedná většinou o padělky OEM, tak nemusí řešit podporu „Jedná se o licenci OEM, napište tomu, od koho jste jej koupili“. Vymáhání dalšího zaplacení jsou pro něj další náklady navíc jejichž návratnost je téměř nulová.

Tazatel, pokud to prodejce dělá fakt okatě, bude možná muset jít podat vysvětlení. Pokud jich koupí opravdu hodně a bude je používat ve firmě, tak hrozí, že mu opičáci s pendrekama zabaví počítače jako důkaz. Je to málo pravděpodobné, ale je to určité riziko. Sice už nežijeme v době, kdy si svévolně vykládali právo a městapáci/gestapáci byli chovanci z Bohnic, a byly tu kauzy jako Mironet a Digisys, ale stále hrozí potencionální potíže.

Čo som pozeral zákony v ČR, tak štátna správa má raz za nejaké obdobie kontroly licencii OS a ostatného software. V SR to prikázané zákonom nie je.

Ono to totiž v minulosti bylo tak, že nějací uražení zákazníci si stěžovali, že zakoupili v Mironetu a Digisisu sestavy s nelegálními licencemi. Zakomplexovaní opičáci s plácačkama tam napochodovali, všechno zavřeli a zabavili jako důkazy, a na oslavu prodělali pracovníci české pobočky BSA několik mokrých orgasmů...jenže pak se nic neprokázalo, BSA dostala soudem uloženo uhradit škodu a místo toho, aby ji zaplatila, tak hrdinně vyhlásila úpadek a dodnes posílá spam podobný nigerijským mailům. Poškozené firmy se soudí se státem dodnes. On to byl svým způsobem precedens - od té doby si zakomplexovaní blbečkové z policie ČR raději léčí své komplexy radarováním metr za obcí a hraním v tlupě obušku z pytle ven s občany, kteří páchají drobné přestupky.Jak probíhají kontroly netuším, ale naivně předpokládám, že aspoň u státních institucí se u druhotných licencí nějak ověřuje pravost a mají tam dost právníků, aby nakupovali v souladu se Směrnicí 2009/24/ES. Padělaný Windows 8/8.1/10 poznáš poměrně snadno, Windows 7 ne, protože nálepka vypadá jako originál a série klíčů je stejná, jako u originálních OEM.

Mironetu nedávno dal soud za pravdu, taky to hoši pěkně oslavili. Sice ano, věc se stala, škoda vznikla, ale my nevíme, kdo by ji měl nahradit. Dle mého je odškodní tak v roce 2080, pokud vůbec.

Za chvilku to bude 20 let

A teď ještě tu O Červené Karkulce...

Houby s octem! MS NIC NESLEDUJE. V minulosti jsem resil legalitu ziskanych licenci, mel jsem padny duvod myslet si, ze se jedna o falza a tak jsem kontaktoval primo MS s tim, ze poskytnu vsechny potrebne informace, abych pomohl vec pravne vyresit. Odpoved od MS byla pro me sokujici: "Mate-li podezreni o nezakone cinnosti, jste povinni ji nahlasit na policii". Tecka.

Neexistuje žádný zdroj levných legálních Windows. Takže buď chceš legální Windows a v tom případě si je musíš koupit normálně v oficiálním prodeji za standardní cenu a nebo ti na legálnosti nezáleží a potom je blbost za to platit, i kdyby to měla být jedna stovka

Tyhle levné "licence" na aukru jsou přeprodávané (= s přirážkou) čínské padělky z Ebay. Otázka teda je, zda chceš legální Windows. Pokud ti na tom nezáleží, pak je asi zbytečné vyhodit 200 Kč.

Asi takhle. Většinou s tím problémy nejsou, někdo ti pošle i daňový doklad. Jestli to je legální nebo ne neví ani MS a byly by to tak komplikovaný soudní procesy, že se nemusíš bát, že by po tom MS začal jít u domácích uživatelů. Maximálně se může stát v ojedinělých případech, že dojde k zablokování čísla (ještě jsem to neviděl, jen o tom slyšel), ale i tak jsi pořád na 10% normálních nákladů a můžeš si koupit dalších 9 :DPokud tedy nechceš laborovat s unlockery a riskovat cracklý windows s minerama, tak asi není taková OEM licence nic proti ničemu.

Fakturou z padělku originál neuděláš. To je jako kdybys tvrdil, že když to dá Vietnamčík EET k čtyřproužkovým teplákům, tak se z nich rázem stane Adidas. Stejně tak, když koupíš kradené auto a zloděj ti k němu dá kupní smlouvu - také to legální není.

Jo. Jenže když si koupíte kradené auto, tak i když se dohledá, komu patřilo, dost možná vám zůstane, a původní majitel ostrouhá.A s licencemi to může být dost podobné, jednání v dobré víře se tomu tuším říká. Mám právo předpokládat, že prodejce na Aukru, co mi dá doklad a má živnosťák, podniká legálně.

Ano, s autem je to tak, že pokud se původní majitel nepřihlásí do tří (myslím?) let, tak zůstává majiteli. Dřív byly lhůty delší a rovnou se zabavovalo. Legislativa se změnila buď za soudruha buldozera Paroubka nebo za Topolánkovy vlády. Je to pár let, ČT to kdysi prezentovala jako „výhru slušných lidí“.

*tak zůstává kupujícímu

btw: jak se stavíš k prodeji OEM:DM? Ty totiž nikdy na nálepce natisknuté nebyly a tento typ klíčů je zcela unikátní, jako například rodné číslo.

To ano, ale nezbavuje tě to povinnosti ověřit si, že je vše v rychtyku. I kdybys měl zajet k prodejci osobně, nebo si na to najmout armádu právníků. ☺

To je sice pravda, ale spravna faktura te zbavi odpovednosti a postihu, pokud pouzivas software na fakture zmineny. Kuzi na trh nese ten, kdo fakturu vystavil.Navic nejsi povinen zjistovat, zda je prodejce nekde registrovany jako obchodnik nebo zda si fakturu vymyslel a neni nikde evidovana. Podstatne je, aby na ni byl uveden skutecne on sam jako prodejce a jeho data nebyla smyslena. Ale i to muze byt docela problem. Zejmena, pokud je registrovany nekde na Kajmanech.

Ja som to videl u kamoša. Microsoft robí štvrťročne na Windows 10 blacklist wave. Kamoš kúpil Windows 10 za 10€ a o mesiac mu hlásilo, že nemá platný kľúč resp. digitálna licencia je neplatná a mohol kupovať znova, lebo jeho číslo sa dostalo na blacklist a predajca mu neodpovedal.

Tak to je zcela normální chování prodejců. Aukro: „Nejsme schopní váš problém posoudit, měl jste to řešit včas.“

Navic nechapu proc kupovat na aukru od preprodavacu,kdyz z ebay,aliexpress to muzes mit za 1/4 ceny.

Kontakt jsem uvedl dole, dokonce posílají i vzorky zdarma.

Mě se líbí jeden názorný příklad, sice to není Windows, ale office, ale i tak..., zdroj warforum:"Tqak jsem dnes dělal čistou instalaci Windows 10 a tím pádem znovu instaloval office 2016 koupené na Ebay .Po instalaci to klíč vzalo,ale aktivace nelze provést.Hlásí neplatný klíč.Zkoušel jsem i aktivaci po telefonu a tam mi to řeklo,něco ve smyslu pirátského klíče........"... po hodině:"Nechtělo se mi to řešit víc tak jsem koupil nový klíč za 71 Kč a tam vše proběhlo v pořádku."

a já tam hodil LibreOffice rovnou a na všechny ty tanečky kolem aktivace jsem se prostě vys***

To je jedno jak si to člověk pořeší, třeba nahodí LibreOffice nebo KMS, vždy je to lepší než podporovat podvodníky.

To nemluvím o tom, že na nsane.forums se rozdávají klíče zadarmo. Aktivace telefonem. Pochopitelně.

Jo, to už je ale o hubu. To už se používá vědomě něčí licence a tam klidně může vzniknout problém, například ten, že majiteli licence může vzniknout újma například tím, že bude mít určité problémy se zablokováním licence nebo migrování na novou, takže se může vymáhat škoda po těch, kvůli komu to vzniklo, takže k tomu dotyčnému pak může přijet komando a minimálně zabavit pc/notebook s tím, že zbytek se bude řešit přesd soudem a jelikož majitel licence bude s největší pravděpodobností nějaká velká firma, tak ta toho chudáka s nelegální licencí z nsane fóra tak oškube, že mu navždy zůstane tak akorát denně jeden suchej rohlík.

Stáva sa, lebo tie licencie sú často multilicencie na niekoľko aktivácií a často to bývajú aj korporátne 100-200ky.

To je potom na přesdržku zaměstnancům, co ty klíče kradou z firmy. Jako podnikatel zodpovídáš za všechno, jako zaměstnanec v zásadě za nic (v rámci zákoníku práce).

U Windows se mi to nestává, ale třeba na antivirák mám několik multilicenčních klíčů, používám jen jeden, a těžce přes limit. Před Vánoci mi pánové z Esetu volali, že je třeba prodloužit multilicence. No a vyplatí se prodloužit, než nakoupit nové. Taky naznačili, že v součtu těch licencí používám o pár desítek více, a že by nebylo od věci nějaké dokoupit.Ve finále mám už asi sedmý multilicenční klíč na další hromadu Esetů, stále používám ten první, Eset s tím problém nemá. Nevím, kdo by koho měl mlátit.Co se týká krádeže klíčů, to se mi kupodivu neděje. Ne, že bych nutně musel o všem vědět, ale udělal jsem pár namátkových kontrol, a počet aktivací je v pořádku. Asi to bude tím, že je díkybohu snadné ukrást rovnou celý SW v plné palbě na uloz.to, než se krást s nějakým klíčem, shánět správné instalační medium atd.

To mi teda pověz, odkud jsou tyto klíče?http://www.anonymz.com/http://bit.ly/1QCPohiTo tam imho píše nějaký nějaký rákosník, co sedí v nějaké větší firmě, kde se dělá finální kompletace. Nikdo svéprávný by totiž u nás takovou hromadu klíčů na internet neházel.

A znovu, proč to kupovat za 1/4 ceny z eBay, když to stejně není legální? Když si to ukradne na internetu, bude to "legální" úplně stejně, jako z eBay nebo Aukro. To má úplně stejnou logiku, jako kupovat kradené auto...

Odpovím proč. Když si koupí člověk klíč na ebay, stáhne si program z ofic. stránek, aktivuje klíč a je vyřešeno. (třeba za 100 korun) Když bude hledat nějakou nelegální kopii, s nějakým crackem, pak musí vědět kde, na jakých stránkách, taky to může nainstalovat a nemusí to fungovat... takže celá anabáze znovu. Taky třeba může být daný program už "nakopnutý" třeba minerem, a instalujete si trojského koně. Takže je tam hodně stráveného času s nejistým výsledkem. Pro člověka, který to nemá jako koníčka, je to dost ztráta času...taky tím může strávit půl dne ... nu a proto pak chápu lidi co si to koupí odněkud z ebay... dají stovku, a mají za půl hodiny nainstalováno....

Pořád to ale není důvod platit za něco, u čeho mám prakticky jistotu, že to není legální. Jen tím podporuje ty podvodníky.

Použij tlačítko hledat. Řešilo se to tu asi milionkrát.99 % licencí prodávaných na inzerátech a aukčních serverech jsou padělky:1) Windows 7 COA jsou padělané nálepky z Číny2) Windows 8/8.1 COA jsou taktéž padělky (klíč je buď typu OEM:DM nebo Retail)3) Windows 10 COA jsou OEM:DMLegální klíč na štítku je vždy pouze OEM:COA nebo OEM:NONSLP. OEM:DM jsou z principu nepřenositelné klíče - jejich tvar je generovovaný na základě jednoznačně identifikovatelných znaku (MAC, SN, UUID...) a nelze použít na jiné sestavě než na té, pro kterou byl určen - jsou to klíč, které jsou zapsané v UEFI (nesprávně BIOSu). Typ určíš pomocí kalkulátorů.Legální druhotná licence je pouze ta, která byla přenesena za jednoznačně daných podmínek (http://tinyurl.com/yct5tb54):- Garance legálnosti nabytí licence prodávajícím (faktura, licenční smlouva, smlouva o koupi licence atd.) a způsob předání uvedených dokumentů kupujícímu- Přesnou specifikaci licence – název, specifikace verze licence, počet kusů, licenční číslo či další specifikaci licence dle faktury a původní licenční smlouvy- Prohlášení prodávajícího, že odinstaloval ze všech médií prodávanou licenci (software) a závazek toto vždy kupujícímu prokázat a nést za toto odpovědnost trestní, občanskoprávní a autorskoprávní- Odpovědnost za škodu prodávajícího- Cenu prodávané použité licence a způsob úhrady- Způsob předání médií se softwarem, resp. licenčních klíčů

Skype na prodejce z Číny, určitě ti dá cenu:- live:allen19740101- warriors7788 a telefon +8615217743219

Proč když je to oem:dm je to nelegální ? Vždyť sou to klíče dodávané s předinstalovanými kopiemi systému Windows ?To je nesmysl!!! Na trhu se prodávají ze zničených scap pc. Prvním legálním prodejem žije rozmnoženina počítačového programu svým vlastním životem. Jakékoli ujednání výrobce v licenční či jiné smlouvě omezující možnost dalšího prodeje je vyloučeno. Nicméně třeba MSDN licence, které mají tutu informaci zapsanou v typu licence bych nedoporučoval, protože skutečně můžou být časem blokované..

Proč když je to oem:dm je to nelegální ? Vždyť sou to klíče dodávané s předinstalovanými kopiemi systému Windows ?. Vždyť právo zní prvním legálním prodejem žije rozmnoženina počítačového programu svým vlastním životem. Jakékoli ujednání výrobce v licenční či jiné smlouvě omezující možnost dalšího prodeje je vyloučeno. Já mám z toho pocit takovej, že trh je liberalizovaný.

Pokud nepotřebuješ legální, ale stačí ti fungující klíč tak to klidně kup. Já jsem si takhle jednu licenci koupil a funguje. Mám to do virtuálka na testování a tam se mi nechtělo platit horentní sumy za legální licenci.Jako do firmy ti to rozhodně nedoporučuji, ale do domácnosti na vlastní počítač to asi klidně můžeš použít. 200 není tak moc a je to podle mě lepší způsob než si windows zabordelit aktivátorem, který může dělat cokoliv.

Mam z aukra 3 licence win 7 a samozrejme prechod zdarma na win 10. uz pres rok. Zadny problem

Ano, ty licence obvykle normálně fungují. Ale legální nejsou a je tedy pitomost za ně platit...

Doporučuji,nekupoval jsem sice desítky ale sedmičky na aukru, asi 3x a vše šlape jak má, nebál bych se toho jsou to oem licence, které kdysi nebylo možno prodávat, dnes je to legální.Ten prodej funguje tak že zaplatíš ty dvě kilíčka, druhý den ti příjde mail v něm jsou v pdf seriovy klič, navod a odkaz pro stažení daného Windows.Všechny winy co jsem koupil se normálně aktivovaly takže np.+ ty dvě kila jsou fakt směšná částka ;) + ty winy jedou už přez rok ;)+ reklamace není problém btw aukro ;)

To je jak u debilů... Pořád dokola se tady vysvětluje, že ano, ty licence většinou jdou aktivovat, protože automat MS nepozná, že neodpovídají domácímu použití. Jenže to že jde licence aktivovat vůbec neznamená, že je legální pro dané použití. A platit za ně někomu, kdo nemá oprávnění je takto prodávat, je prostě totální pitomost... Takže NEDOPORUČUJI...

Pri kontrole by firma pekne finančne zaplakala, keby mala takúto licenciu z Aukra

LÓÓÓÓÓL odkdy je legální zakoupit naskenované klíče v pdf, nebo co ti to posílali?Důvod, proč ti Windows 7 fungují je fakt, že od Windows 8 se zcela změnily aktivační a kontrolní mechanismy (přišlo OA2.2 a sním OEM:DM) a ne proto, že by to bylo legální.Jestli jsou dvě kila směšná částka, tak nám je každému pošli na účet.

OEM lze přeprodávat, ale ne všechny typy, viz Hloupý Honza. Ale tohle nejsou OEM, jsou to padělky OEM.

Dajú, ale len neaktivované, napr. od OEM System Buildera (niekde na https://dpcenter.microsoft.com/ je zoznam OEM resellerov). Naposledy sme to mohli vidieť pri kontrole MS v nemenovanej Košickej firme, ktorá mala niekoľko OEM licencií prenesených z iných PC a aktivovaných telefónom. Pokuta za pár tisíc €.

Já věřím tomu, že pokud to byla legální OEM:COA nebo OEM:NONSLP (oboje lepí menší výrobci, jako třeba CZC.cz nebo je koupíš v tlusté obálce s DVD a samolepkou) lze přenést i po použití a odinstalování. Ale co právník, to názor, viz třeba: http://byznys.ihned.cz/podnikani/provoz-firmy-it...

Ten odkaz reaguje na stav v roce 2012. Mezitím došlo k dalším legislativním změnám a problematika se vyjasnila.Co se přenosu licencí týče, dle autorského zákona není pro provozování programu licence třeba, stačí nabývací titul (kupní smlouva).Následný prodej možný je. Je třeba aby prodávající zajistil, že na původním počítači bude program odinstalován. Také není možné rozdělit multilicenci-musí se prodat celá. To je ovšem plně odpovědnost prodávajícího.Rozhodnutím soudu se také sjednotil výklad v oblasti OEM apod. Následný kupující už není zavázán prvotními podmínkami, právo se vyčerpalo.Je tedy možné licence OEM nakupovat a prodávat (za vyjmenovaných podmínek). Pokud byl kupující schopen posoudit, že cena je bezdůvodně výrazně nižší, než cena obvyklá, pak ovšem nese za takový "nákup" rovněž odpovědnost.

Ohledně té poslední věty. Tak tam je to dost sporné, hlavně co je cena obvyklá.Když se mrknu na aukro tak tam vidím desítky nabídek za cenu 100-500Kč. Z toho mohu usoudit, že toto je obvyklá cena. Naopak ty obchody, které to prodávají za několik tisíc jsou nenasytní obchodníci s obrovskou marží kolem tisíce procent.

Cena obvyklá se asi nezjišťuje v bazaru, ale u oficiálních prodejců ;)

Zkus to u soudu, já s podobnou argumentací dostal 30 měsíců podmínky, že jsem si myslel, že nabídka je obvyklá. Soud na mne vyrukoval "mohl a měl vědět", i když o dané oblasti jsem měl dost mlhavé představy a papá. Mimochodem zrovna na prodej MS SW jsou marže minimální, za 5 % je člověk fakt rád, proto se tlačí 365 apod, kde jsou marže o něco větší.

Podmínku jsi dostal u softwaru nebo v jiném oboru?

V jiném oboru, ale tahle zásada platí vnašem právu vždy. Trest se určujd dle výše škody.

a také je kromě výše škody je nutno zohlednit i společenskou nebezpečnost.

Tvl, to se tu člověk nedozví věcí.. Prý padělky a v druhé větě že OEM:DM, UEFI, atp.Tak ať si to koupí a hotovo. Někdo možná také prodává MSDN licence (to že se to nemá je věc druhá). Vy to nekupujete, vaše starost to vůbec, ale vůbec není. Každý svého štěstí strůjcem

Ptal se a dostal odpověď, je jen na něm, jak s informacemi naloží, to mu nikdo nebere.

On se tady ptal právě proto, aby se něco dozvěděl, jestli sis nevšimnul ;)

Ano, jenže tady se člověk nic nedozví. Dotaz na A a odpovědi na C, D, OT,.. Případně honění trik

Ale on jasnou odpověď dostal, fungovat to bude, aktivovat to pujde taky, ovšem legální to není a je nepatrná šance, že mu to deaktivujou. To jestli mu to za to stojí, už je jen na něm.

Někdy to tak bývá, neříkám, že ne, ale tady se myslím velká většina lidí celkem shodla :) Minimálně v tom, že ty licence z Aukra jsou nejistě a pokud chce mít opravdu jistotu, tak si má koupit oficiální distribuci. Dál už je to na něm :)

Jenže Windows 7 už není v oficiální distribuci téměř rok a je třeba hledat seriózní partnery. těmi ale různé „legální“ a „výhodné softwary“ nejsou. Seriózním partnerem je v tomto případě velká firma, která se zbavuje nejlépe nevyužitých licencí (nesměly ale býti kupovány jako lot, potom jsou nedělitelné) nebo likviduje staré počítače. Vše je ale třeba smluvně ošetřit.

Ptáš se špatně. O co jde, ti ten prodejce JASNĚ a SROZUMITELNĚ vysvětlí. Jestli je to košer záleží na tom, který výklad EULA na to aplikuješ, (prostě ten jaký se ti hodí, jako každý) takže odpověď není jednoznačná. A teď už zbývá jenom správně se zeptat - Bude to vůbec někdy někoho zajímat? Bude to někdy někdo vůbec kontrolovat kde jsi k tomu číslu přišel a za kolik jsi jej koupil? Odpovím si sám - nebude, nikoho to nezajímá, protože kdyby ano, tak by ty lidi co to prodávají dávno zavřeli ....Na ty pindy tady o vytažených číslech z EFI (zvlášť u 10 roku starých laptopů s upgradeovanými desítkami ze sedmiček to platí nejvíc) a o podobných nesmyslech se vybodni, jsou to jenom bláboly přemoudřelých vohnoutů a nic si za ně nekoupíš ...

Jestli je to košer v těchto případech nezáleží na výkladu EULA, dokonce ani na výroku SDEU, ale prostě na tom, jestli ta licence je opravdu legální.Co si pamatuju, tak lidé na internetu uváděli, že byly vyzváni policií k podání vysvětlení (nebo něčeho v tom smyslu, já se v těch postupech nevyznám) v případě, kdy řešila policie prodejce, takže já bych to "nebude" tak jednoznačně určitě nepsal... A kdoví co by se pak mohlo začít u běžného uživatele řešit...V případě domácího použití, kdy hrozí naprosto minimálně, že by něco někoho mohlo zajímat, tak daleko lepší než podporovat s největší pravděpodobností podvodníky je si vygenerovat digitální licenci a vymyslet si pohádku (vhodně rozvedenou ohledně win 7 oem a upgradu na win 10), protože v tom případě nejde doložit nepravost digitální licence a nehrozí tedy ani postih, pokud by se to řešilo. Navíc jaksi to může být zdarma a bez podpory podvodníků...Podle tvého příspěvku mě tak napadá otázka, neprodáváš ty náhodou nějaké rádoby legální přeprodané licence?

Vytiskni si milión na inkoustovce. Špína ti je legalizuje. PS: Pro nechápavé:1) kromě špíny je scum synonymum pro oblíbené slovo Emana Miloševiče - cunt; ale nebuďme sprostí, takže jen scum = http://www.urbandictionary.com/define.php2) Sum mele páté přes deváté. Unikátní klíč OEM:DM mají pouze některé stroje uvedené na trh koncem roku 2012 http://diit.cz/clanek/nelegalni-uzivani-... ; starší klíče na padělaných nálepkách (Windows 7) jsou ukradené klíče OEM:COA3) scum pracuje v redakci rádia Jerevan/Tirania, a proto věří, že má zaručené informace

.... a potrefený vohnout se ozval, dokonce oba To mě nikdy nepřestane bavit, mise splněna Přednášky trouby co tady dnem a noci propagoval aktivace přes KMS servery a jeho poskoka, o výkladu práva a legalnosti čehokoliv fakt číst nebudu, sorry jako

Aktivace přes KMS je stejně legální, jako koupě padělané licence od mladíka na Aukru. První je zdarma a prakticky nedohledatelná (pokud se jí nechlubíš), o druhého jsi za pánské nebo dámské přirození.

Ale hov*no. Nedohledatelne je všechno po čem nikdo nejde a nikdo to nehledá, to za prvé. Za druhé za vocasa je každý kdo se chlubí kteroukoliv z obou možnosti, takže Krakouš je všech místních vocasů pantata a ty mu v tom zdatně sekunduješ tím jak všechno pitvaš zejména v tomhle vlakně. No a za třetí mám samozřejmě opět pravdu já, protože ať tak nebo tak, nikdo po tom nikdy nepůjde, každému je to úplně u prd*le, protože už teď v Redmondu ví, že za dva, tři roky po nějakých desítkách a jejich aktuálnímu marketingu neštěkne pes. Budou nová, funkční Windows v X edicích od té pro lopaty až po tu pro profesionály, za normální ceny a novým marketingovým modelem. Jenomže vám dvěma to bude minimalne ty dva roky trvat než na to přijdete PS: apropos, dámské přirození .... tys těch licenci koupil nejmíň vagon v tom případě

Jasně, já jich koupil celý kamion, všechny je prodal a večer letím na Maledivy. Čeče, ty bys fakt potřeboval mokrej hadr.Číňani ty licence rozdávají zadarmo jako vzorky (kdybys kontaktoval ty prodejce, co jsem odkázal výše, tak bys to věděl), několik jsem jich koupil na Aukru, abych je porovnal, potom srovnal s prokazatelnými originály a bylo jasno. Člověk nemusí být génius a stačí použít selský rozum, aby mu docvaklo která bije.

.... a neříká se pánské a dámské, ale mužské a ženské, troubo

Dítěti mužského pohlaví určitě řekneš č***u a dítěti ženského pohlaví k***o? Když ale tohle řekneš jen muži nebo ženě, tak jsi pouze sprostý hulvát nebo bývalý ministr financí.

Nedohledatelné je to, co je nedohledatelné, já uvedl jako příklad nedohledatelné možnosti: "je si vygenerovat digitální licenci a vymyslet si pohádku (vhodně rozvedenou ohledně win 7 oem a upgradu na win 10)". KMS možnost dohledatelná je, jenže sám Microsoft ji nikdy neřešil a vůbec nevypadá, že by měl nějakou snahu ji někdy řešit.Jestli to tvoje psaní má být narážka na to, že já se chlubím nelegálním používáním produktů Microsoftu, tak to se rozhodně nechlubím a nelegálně produkty Microsoftu nepoužívám, dokonce jsem tu dokládal pravý opak, například mou naskenovanou originální licencí na DOS, kterou mám v šuplíku dodnes, protože je nalepena na manuálu na DOS, takže jsem neměl potřebu ji zničit a vyhodit jako třeba ty na Windows (95, 98se atd.).Pokud někdo doma používá nelegálně Windows, tak z možností, co jsou tu uvedeny, je nejmenší pravděpodobnost, že bude mít uživatel někdy nějaký problém, s možností vygenerování si digitální licence (zdarma), poté s možností KMS (zdarma) a nejvíc ten problém hrozí u přeprodaných hromadně prodávaných licencí (platí se podvodníkům).Takže tu jde o nejvhodnější možnost pro socku, co nechce řádně zaplatit legální licenci nebo si opravdu legální licenci sehnat. A ta nejméně vhodná možnost je ta, že zaplatíš podvodníkovi a bude se používat nelegální licence.Ty máš tak akorát pravdu ve svém nicku.

Ty víš hovno co znamená můj Nick, to za a a za b jsi stejný xindl se svýma KMS jako prodavači na Aukro. Není mezi váma lautr žádný rozdíl a ani litanií na stopadesat řádku na tomto faktu nic nezměníš. Takže když se tady bude psát o warezu a jiných způsobech softwarové zlodejny, tak ty, drž laskavě zobák, protože ta hrouda másla na tvoji hlavě už má biblické rozměry. Tečka.

Já vím, co znamená tvůj nick. A co znamená pro tebe je mi jedno.Co je špatné na tom psát obecné postupy KMS aktivace? Vpodstatě to samé má na svých stránkách hromada vysokých škol. A co špatné je na tom dát ke stažení programy jako seco nebo vlmcsd? Dotyční je dali k volnému šíření. A klidně je může někdo využít k edukativním účelům nebo k legální aktivaci, například pokud nějaká polární výprava někde kolem jižního polu zamrzne na víc jak půl roku a u sebe budou mít seco nebo vlmcsd a nebudou mít přístup k internetu, respektive ke svému KMS serveru (například univerzitnímu), tak si podle mě můžou na základě autorského zákona legálně aktivovat (prodloužit aktivaci) Windows přes seco nebo vlmscd. A o to mi jde, nabídnout řešení pro krizové situace

Vypadá, že ti špekulanti z Aukra to tu čtou, protože zlevnili svoje fejky na 89 Kč a faktura jen na vyžádání a u licence uvedeno „Pouze pro domácí použití. Aktivace se musí provést do 7 dnů od zakoupení. Je to kvůli bezpečnosti a správnému fungování licence. V případě zájmu mohu přiložit i fakturu. “.

No vidíš vidíš jak si umíš věci hezky ošéfovat, když tě člověk pořádně nakopne, šikula

Ty se nedokážeš vyrovnat se svojí krizi identity a osobnosti tak hlavně nikomu nic nenabízej, protože nebudeš mít na triku jenom počítačovou zlodějnu ale něco mnohem horšího, co už není věci Microsoftu a nebudou tě mít tudíž na háku

V počítačové zlodějině opravdu nejedu. A to dál má být nějaké vyhrožování? Nechápu kam míříš. A na psychiatra si hrát můžeš, klidně pokračuj v analýze

Tak ti to vysvětlím ještě jednou jako telátku, ale už fakt naposledy. V počítačové zlodějně samozřejmě jedeš, jenom máš kliku že to už neřeší ani Microsoft, protože jim ten šmejd v podobě Windows10 už nestojí za to....

Už fakt naposledy.http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hl... Já si ničí cizí věc nepřisvojil.

Chybka! Software NENI věc :)

Padělek a proti EULA. To už je lepší pirátství.

Další z důvodů proč jim za ten šmejd neplatit vůbec nic nebo si alespoň vyřvat slevu. I ta necivilizovaná svoloč už na to přišla http://diit.cz/clanek/indie-chce-od-micr...

Díky za upozornění. Na Aukro žumpu nechodím, ale udělám výjimku. Objednám si to a budu požadovat osobní setkání. Tam dotyčnému rozbiju držku, neboť zneužívá demence lidí, jako je tazatel. Já ho chci chránit, i když je to regulerní debil :D

Aukro změnilo majitele - už nepatří Polákům tak třeba změní obchodní model „špakulant - plať provize a prodávej si třeba heroin“ na „tradiční obchodní model - pojedeš podle našich pravidel, jinak letíš“. Schválně jsem zkusil hledat a je tam několik licencí, které vypadají jako pravé a nebál bych se je koupit.- Office:https://aukro.cz/ms-office-2010-pro-podnik... https://aukro.cz/ms-office-2007-small-busi... https://aukro.cz/microsoft-office-2007-pro... - Windows:- pravděpodobně odlepená z notebooku https://aukro.cz/nepouzita-licence-hp-wind... https://aukro.cz/nepouzita-licence-dell-wi... https://aukro.cz/nova-windows-8-pro-licenc... - W10 Home cs-cz FPP (!!!) za 999 Kč https://aukro.cz/plna-verze-microsoft-wind...