Zkukovka

Zdravím, chci se zeptat jestli máte zkušenosti se Zvuková Kartou? ... Chtěl bych si koupit .. Ale nevím která je nejlepší apod? .. :) Najde se nějáká dobrá za slušnou cenu? :) Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Integrovanou zvukovku jsem nikdy nepoužíval.Vždy jsem měl dedikovanou zvukovku. Nejprve Creative SB Live! a pak jsem kdesi našel Audigy 2. Ta slouží doposavaď.Podpora Win7,8,10:https://aukro.cz/zvukova-karta-trust-ext-6... https://aukro.cz/creative-sound-blaster-x-...

"...Zvuková Kartou...", "...nějáká..." Není perel škoda? SB Live! mi slouží doposud, nemám problémy s ovladači kvůli Creative.

To je divný, já jsem na Audigy 1 ovladače na Win 10 nenašel.

buď v bazaru za několik stovek Creative X-fi nebo novou za cca 1800Kč Creative Zhttps://www.czc.cz/creative-sound-blaster-z-...

Zbytočne vyhodené peniaze. Dnes majú integrované zvukovky Realtek lepšie parametre, ako spomínaná SB Live. Aj tak k tomu pripojíš nanajvýš Genius Home theatre 5.1.

A jaké parametry mají ty Realteky lepší?

To tu mám vypisovať sračky, ktoré aj tak nikto svojim sluchom nepostrehne.Porovnaj si to sám.

Parametry jsou "sračky"? A proč bych si měl něco porovnávat? Když už něco tak vehementně tvrdíš, tak míček je na tvé straně.

Dnešné integrované zvukovky už pokročili k parametrom, ktoré dávno prekonali SB Live. Iste aj externé zvukovky, ale keď si niekto kúpi kvalitnú zákl. dosku s dobrou zvukovkou, tak naozaj nepotrebuje nič viac. Ale každý má iné preferencie a niektorí sa tu budú hádať aké rozdiely počujú. Nezapájam sa, na toto nemám čas.http://www.realtek.com/products/productsView.aspxhttps://lira.epac.to/DOCS-TECH/Hardware/Home%2...

Ten"pokrok" mi připomenul Jaroslava Haška. Raději se už nezapojuj, nemá to cenu.

Nie už sa nebudem zapájať. Idem si počúvnuť starší integrovaný Realtek ALC889 na Genius Home theatre 5.1 a ďalšie dve SB Live nechám odpočívať v starých dvoch kompoch.

Co je platný supr dupr zvukový čip, když je umístěný na mb v blízkosti zdrojů rušení a napájený hrbatým zdrojem. Šance je, když se vývojář zamyslel a rušení odstínil. To se pochopitelně může týkat i zvukovky na kartě poblíž VGA karty. Většinou vycházejí nejlépe USB zvukovky na kablíku napájené vlastním zdrojem.

Obhajovat integrované zvukovky nebudu, sám užívám již více než dekádu výhradně USB zvukovku, ale zvukový čip na desce s vhodné odfiltrovaným a v samostatné vrstvě PCB vedeným napájením, s kvalitními vazebními kondenzátory, už mají dnes i relativně levné desky. Když se navíc umístí někam co nejdále "od všeho" (obvykle roh desky), tak to opravdu tak špatné není.Na stranu druhou, Creative dosti razantně upadá, resp podléhá marketingovým tlakům... všechny ty jejich Core Sound, Super-fidelity, Crystal audio, Audio power engine atd atd atd je vlastně jenom vhodně upravený SW ekvalizér, k tomu přidají svítící "jakože" stínění celé karty, hezké popisky (ideálně taky svítící) a pak ušetří co nejvíce na pasivních součástkách a výstupních zesilovačích/OZ/.Takže není všechno zlato co třpytí.

Sucasne komercne digitalne audio stratilo schopnost zahrat tak, ako by sa patrilo na HiFi. Ak niekto videl ako zlozity je prevod D/A v sucasnych cipoch, nemoze sa tomu ani cudovat. Za chvilu bude obycajny 16bit, alebo 32bit D/A prevod (nie efekty) potrebovat koprocesor, tak zlozite to je.

Hlavni otazkou je... poznas rozdil?

... a nejaký starší článok, že to nie je iba môj nápad. http://pctuning.tyden.cz/hardware/multimedia-zvuk-...

Sb live je starsi sranda, nechci hodnotit, mozna jsem i jednu mel. Realtec znam leda z nonesu a nejak to hralo.Jinak na stolnim mam sb xfi elite pro a na notesu sb stereo usb. Hmmm a treba ja ty geniusy mam, ale posloucham tohle https://www.thomann.de/cz/yamaha_hs_8.htmStudiaky koupi od cca 2k.

Zvlôastny vrobok.Paci sa mi ale impedancia nikde neuvedena, ani na nich.

Na tom nic zvláštního není, je to normální aktivní bedna, třeba i do studia jako monitorovací bedna. Má i symetrický vstup. A k čemu je ti impedance, když je to aktivní bedna?

Co by? "Vymyslel" si nový nick, ale blábolí furt stejně.

No podla toho si o tom viem urobit obrazok.Vsetci si podla toho robia obrazok. Ani Yamaha sama to neudava ..... Ked prorovnavam skodu a peugeot male tak ma zaujima aky ma zvihovy objem a typ turba a pocet vlacov, neilen ze male auto a vykon.DObre je aj vediet krutika napriklad atd.

krutiak

Ti jsi případ...samozřejmě u pasivní bedny každý uvede impedanci, u aktivní bedny je ta informace úplně k ho*vnu, u ní jsou potřeba jiné parametry.

Mna zaujima.

Inak bvyalo tu prijmenjsie. teraz byvaju take hrube diskusie.

"Na hrubej pytel hrubá záplata"... řešíš kraviny

Zajímat že může, ale u aktivní bedny je ti ten údaj naprosto k ničemu a o kvalitě nebo výkonu ti to neřekne vůbec nic. Nebo myslíš, že čím vyšší (nižší) impedance, tím lepší? :D

https://usa.yamaha.com/files/download/other_asse... uvadej 4ohmy pro stredobas 75wa 8 ohmu pro 45w vyskacRMS to ma 60W na bednu. Jinak bych ty udaje zas tak neresil, hraj slusne a nemam si na co stezovat. Jinak bedny jako genius hraj jinak a taky to projde.

jeden normalny clovekZaujimave ze normalna stranka .com to nema/az tak som nehladal.Podoben som tak minule hladal drivery a na .co.uk stranek vyrobcu, teda nie hlôavnej .com -ovej, boli.

To nemoh vymyslet... dostal facku od fotra až se mu zajiskřilo a v tý jeho škebli blikl "Jnao" nebo jak se ten nesmysl píše... buď... a nebo má nějaký zdravotní handycap, v takovým případě "to vyjádření beru zpět"

to je asi nejaky vietnamec, cinan, kto sa v nich ma vyznat.

Osobne bych sel do externi sb, budhttps://www.czc.cz/creative-sound-blaster-x-... https://www.czc.cz/asus-xonar-u5/161470/produkt pokud by trval na 5.1https://www.czc.cz/asus-xonar-u7/152065/produktKazdopadne externi neni rusena komponentama a jde pripojit min. k notesu.

Já mám naopak s Realtek ty nejhorší poslechové zkušenosti a nenapadá mne nic horšího. Mám pocit, že to skoro všichni cpou na MB jen kvůli ceně za kilogram. ☻

ak máš reproduktory z tesca, alebo ich pripájaš optickým káblom tak je úplne jedno akú máš zvukovku. ostatné záleží na rozpočte a tvojim nárokom. investovať 50€ na repro aj so zvukovkou sú vyhodené peniaze a investícia do vybavenia (asus essense stx II, creative sb zxr s pasívnymi reproduktormi a kvalitným zosilovačom/štúdiovými repro) sa nemusí vyplatiť, ak za hudbou nejdeš ďalej než na youtube.

Máme s kolegou poměrně slušně vybavené malé audio studio včetně osciloskopua protože i doma chceme mít kvalitní poslech na PC tak jsme se rozhodli o proměřování kvality integrovaných i externích zvukovek. Pravda je že kvalitních integrovaných zvukovek je na deskách velmi málo, za zmínku snad stojí pouze starší Realtek 889 a 898 a pak novější Realtek 1150 či u některých ASUSů SupremeFX což je ale v podstatě rovněž Realtek ALC 1150, tyto jmenované bez problémů překonávají i zvukovky do 4000 Kč. Vyjímkou snad je ASUS STRIX SOAR za cca 2000Kč ale sluchem to poznat není pouze osciloskop ukázal trochu lepší hodnoty. Bohužel na drtivé většině základních desek je integrovaná zvukovka Realtek ALC 887 která je pro audiofila naprosto nepoužitelná, to je nakonec poznat okamžitě pouhým poslechem na kvalitnějších sluchátkách.Naprosto nejlépe z měřených mohu doporučit ASUS Xonar Essence STX II ta je opravdu kvalitní ale i cenou cca 7000 Kč

A jak na osciloskopu ráčíte posuzovat zkreslení?

U analogu je to jednoduché, pustím přes sebe vstupní a výstupní signál. U digitálu je to složitější, je potřeba mít kvalitně nahrané signály a posuzovat to stejně, jako kdysi gramofony z měřicí desky. Když do druhého kanálu pustím kmitočet z generátoru a dám průběhy nad sebe, tak odchylky jsou zkreslení.

Ještě jsem si vzpomněl, že se jeden průběh pustil do X, druhý do Y a posuzovala se kružnice. To ale chtělo zkušenost ohledně vyhodnocení.

Lissajousovy obrazce - f a fázový posun. Okem na osciloskopu rozeznám zkreslení od cca 10%! Zkreslení se měří zcela jinak.

Rhadley jsi teda exot.Hlavně ,že umíš napasat svůj nick anglicky.Fuj fuj a zase fuuj.

Tak si ho přečtěte zrcadlově a vzhůru nohama zároveň.A než si ukroutíte krk, ne, ani pak nedává smysl

Originální název tématu. Jste vymýšlel sám?