» Poradna » Ostatní

ZKOUŠKA ANTIVIRU

Chtěl bych si odskoušet funkci antiviru jestli reaguje na nějakého šmejda (trojan,adware atd) - měl jsem kdysi prográmek - zkušební vir ,který mi to názorně předvedl ale nyní když ho potřebuji nemůžu ho najít - prosil bych někoho kdo by mi v tomto nějak poradil,jak odskoušet funkci antiviru. DĚKUJI

Odpovědi na otázku

Ste si istý, že váš antivírus je nastavený a pracuje správne? Otestujete ho pomocu jednoduchého premenovania textového súboru.

Jediné, čo musíte urobiť je otvoriť notepad, vložiť text

* X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

Uložiť a prepísať príponu txt na com (čiže napríklad na súbor test.com).

Ak antivírus nepracuje správne a súbor sa spustí (teda, že vám nevyskočí žiadne varovné antivírusové okno), nemusíte mať obavy. Jediné, čo súbor dokáže je vypísať hlášku: EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE.

Na stránkach EICARu (European Expert Group for IT-Security) nájdete aj spakované test súbory. Môžete ich skúsiť stiahnúť či poslať na vašu emailovú adresu a otestovať, či váše emailové konto je chránené antivírusovým riešením.

Samozrejme, že ide o veľmi jednoduché overenie fungovania antivírusu a nemali by ste si myslieť, že ste v bezpečí, ak váš antivírus zareagoval. Ak chcete kompletne otestovať svoj systém, môžete skúsiť tento free program.

Nezabudnite, že všetko robíte na vlastné riziko.

www.eicar.org ...

Dětské a naivní hračičky. Takový Avast, stejně jako AVG, nenajdou nic, i když to tam není. Když je, ani nemluvě.

Kdyby sis nainstaloval Avasta tak bys nikdy takovou blbost nenapsal. Druhým radíš a přitom bys sám potřeboval školení.

Tady si otestuješ antivir a je to úpně dole test.bezpecnosti.cz ...

2 nn To byla rada, ovšem nejspíš nepatříš k vyvoleným a už vůbec ne k naslouchajícím, takže jsi nezabral. Ale kdybys opravdu potřeboval radu, pustím "chlup", aby sis nemyslel, že se jen vytahuju. Jsem schopen ti dát školení nebo alespoň odkázat na studnice plné informací, že za zhruba 2 týdny - pokud by ses ujal a změnil, podstatně, filozofii své práce na fenomenálních hračkách století - tak bys byl několikanásobně opatrnější v soudech, které zatím nepatří ke "zvonivým". Ale že jsem se toho zhostil?

pro nemohoucí - teď jsi mi to teda nandal

vojdi na :
vlamoxyz.cestiny.cz ...
máš tam spoľahlivého trojana
(pozor, naozaj tam je, kto nepokúša osud, nech tam nekliká!)!

Jen jsem nakouknul,protože jsem si tuhle otázku už také parkrát položil ... a je to stejné jako vždy,jeden se vytahuje vlastní gennialitou,druhý nepochopí o co Vám jde ... neštěstí,tahle poradna

2 nn Pokud opravdu chceš, dám ti obecný nástin, klidně si to promysli, a pak se uvidí.

Promiň, ale nemám náladu na přiblblé diskuse. Svým prvním příspěvkem jsem chtěl jenom říct, že já jsem si Avasta nainstaloval, vím jak se chová a to co píšeš Ty není pravda. Proto kdyby sis opravdu někdy nainstaloval Avasta a naučil se ho používat, nemohl bys napsat co jsi napsal, nebo mohl, ale vědomě bys psal nepravdu. A víc se k tomu odmítám vyjadřovat. Nechci táhnout toto téma jinam než zamýšlel autor tohoto dotazu.

Teď jsi mi to teda nandal.

Nikam nic netahej. Já jsem ten krám v rámci testů, podobně jako celou řadu dalších, samozřejmě vyzkoušel otestoval a po zásluze vyhodil. Zásadně, pokud jde seriozní práci, která má mít neméně seriozní výsledky, tak nelžu, a snažím se o to i nevědomě. Pracuji jinak, než většina userů, klidně to mohu kdykoliv předvést i dokázat a o bezpečnosti PC samotných mám naprosto jasno. Pokud bys přesto něco potřeboval, mohu ti informaci poskytnout. Ale ne teď hned, protože mě čeká pes

Já jsem Avast používal také,nemůžu proti němu říci jediné špatné slovo,ale jedna věc mi na něm vadila a proto jsem přešel na jiný (nejmenovaný) anitivir.Hodně brzdil provoz,až příliš moc se ve všem "vrtal" a proto mi nevyhovoval.Jinak na jiném serveru (CDR.cz) je pro toto téma vyhrazeno také jedno samostatné auditorium,kde se také objevuje mnoho odborníků,a Ti tvrdí,že oni se v internetu umí pohybovat,a proto,jako správní profesionálové žádný antivir nepoužívají.Tak nevím no

Je na to zdarma PC SECURITY TEST 2007 na /download.chip.eu/cz !!