» Poradna » Ostatní

Zkopírovaná data, nesouhlasí celkové objemy, "využité místo"

Zkopíroval jsem disk A (umístěný v PC jako datový) na disk B (nový externí). Celkové vyžité místo na A je 886GB a na disku B je 851GB. Přitom vzájemně souhlasí velikosti jednotlivých složek i počty souborů v nich. Pomocí nástroje "vyčištění disku" je promazaný koš i systémové soubory a disk je defragmentovaný. Asi by mne to nemuselo trápit, přesto mne zajímá, proč stejná data zaberou celkově různý objem? Díky

Odpovědi na otázku

Jiná velikost alokační jednotky. Data jsou ukládána do jakože "krabiček", které mají stejnou velikost a i když do některé z nich zbyde méně dat, než je její objem, tak je stejně na disku zabrán prostor o objemu celé "krabičky". Z toho pak vzniká rozdíl mezi velikostí dat a zabraným místem na disku. Přičemž velikost té alokační jednotky se dá změnit, takže to může být na různém disku různé.

Nemas na disku skryte soubory, ktere se nezkopirovaly?