Zkontrolování PC sestavy

ZdravímZítra (v pátek) si plánuji kupovat pc sestavu a mam problem s "maličkostma" jako třeba piny atd. a potřeboval bych to od někoho zkontrolovat.Max cena je těch 61k bez klávesnice.https://www.czc.cz/233928,197468,236366,2434... Děkuju předem za kontrolu.

Odpovědi na otázku

zdroj seasonic focus nebo corsair rmx

- HyperX Fury Black 32GB (2x16GB) DDR4 2400 -> nemyslím si, že jsou to vhodné paměti pro ten Ryzen.. chceš tak 3,2+ (s xmp, pohoda)- Pokud půjde to cpu jen o trochu oc (...), tak bych bral desku s lepší napájecí kaskádou ( případně rovnou X )

tohle cpu nemá cenu točit, jede skoro na maxa grafiku brzdit nebude

No pozor.. to cpu není žádnej šetřílek a umí si vzít a i na "turbo" (dycky zapomenu jak tomu amd říká) potřebuješ slušnou kaskádu. To, že cpu je ve stocku (v podsztatě má oc z výroby) neznamená, že pod něj můžeš dát shitovou desku (podívej se na tu kaskádu, to je deksa za litr pro mě..). To cpu má TDP 105W připomínám...Navíc chceš načíst xmp a chceš k němu mít slušné ramky, kdy u ryzenů jsou kriticky důležité... Kdo prostě pod 2700X chceš dát shitovou desku a levné ramky je u mě blázen..

Místo 32 GB paměti bych volil 16 ale s vyšší frekvencí. SSD raději cca 500 GB, zdroj jak už bylo výše uvedeno, na MB bych si pro herní mašinu raději připlatil na X470.

Takže tahle sestava by měla být už ideální?A to 1x16 ram tam chci mit jelikoz 100% planuju upgrade na 32gb a dost mozna i na 64gb jelikoz mimo hrani her se chci ucit ve 3d programech, after effects atd.https://www.czc.cz/233928,197468,243417,1479...

Být vámi, tak si rozmyslím co od toho opravdu chci. Neříkám, že to nejde skloubit trochu dohromady, ale je dobré vědět, zda to je primárně herní PC a pak teprve pracovní s tím, že mě nevadí si počkat, nebo to má být primárně pracovní, kde chci max výkon a hry jsou jen bonusová odreagovačka.Osobně bych se taky podíval na min požadavky těch vašich programů. AfterEffect má třeba psaný vysloveně Intel:https://helpx.adobe.com/after-effects/system-requ... Tím neříkám, že to na AMD Ryzen nepojede, ale je to rozhodně divné. Možná to využívá AVX, kde je AMD slabé,.... Nevím. Zkuste napsat dotaz na podporu.Atd... Aby třeba nebylo lepší koupi více ram rovnou, dražší procesor,.... A třeba se uskromnit na grafice a místo předražení RTX 2080, koupit jen RTX 2070 (i tak výkonu plno), nebo jen 60Hz monitor. Prostě si říci, co vlastně chci.Co se sestavy týče, tak nechápu nahrazení rychlého NVMe M2 SSD za pomalé M2 SATA SSD. Napájecí kabel ke zdroji není třeba. U Ryzenu ideálně DualChannel rovnou. Což u vás, pokud opravdu plánujete časem 64GB ram, znamená rovnou 2x16GB ram. U Ryzenu to má už docela nezanedbatelné dopady na výkon, na rozdíl od Intelu. Jediná otázka je, zda se podaří na Ryzenu udržet vysoké frekvence ram i na konfiguraci 4x16. S vyšším počtem modulů klesá maximálně dosažitelná frekvence ram. Pak se může stát kontraproduktivní kupovat ram s vyšší frekvencí, pokud by byly nějak výrazně dražší. Dále nechápu HDMI kabel. Monitor má Displayport, tak ho využijte! A celé bych to nejraději viděl v lepší skříni, ale to je věc názoru, někdo na tom rád ušetří, což chápu, když to nejde do extrému.

PS: A nikde nevidím chladič na procesor. Chladit 2700X box chladičem, dodávaným v balení, opravdu není vhodné.

Jak psal dfg, pokud to má být na after effects tak asi intel. Jinak bacha na to SSD, tohle je jen SATA, najdi si nějaké NVMe. Ten chladič jsem úplně přehlédl, ale stejně to musíš překopat do intelu.

OK mam jedinou otazku.Bude to dobře fungovat ?Nic už na tom předělávat nechci.https://www.czc.cz/233928,197468,243417,1479...

Bude to fungovat.. Jen jak tu padlo:není tam, chladič na cpu a paměti jsou lepší určitě, ALE podud budeš vybírat ten chladič, dej si pozor, aby nekolidoval s paměťma, jsou dost vysoké (třeba Noctuae mají výřez pro paměti v chadiči, jiné zase jsou menší, že zasahují jen do 1. slotu (osazuje se většinou 2. od cpu, ale není to zákon)..