» Poradna » Notebooky

Zkažený dispej(notebooku)Proč se mi flek zvětšuje ?

Zdravím,mám problém s displejem.Nevím jak se to stalo ale jednoho dne jsem prostě otevřela můj notebook a vidím flek,byl přesně uprostřed obrazovky a čím dál tím víc se mi zvětšuje (do šířky).Nevím absolutně proč,prosím poraďte mi čím to může být.Moje teorie jsou že buď ten notebook má něco za sebou (vánoce 2014) nebo ho mám hacknutý XD a popřípadě jak se toho zbavit,což asi nejde :(Tady odkaz jak to vypadá: https://i.nahraj.to/f/1Vo4.jpg

Odpovědi na otázku

Vadný LCD panel / matice - jedinou možností je výměna, pokud již není v záruce tak samozřejmě placená. Ty proužky se budou postupně rozlejzat po celém panelu.

Může to bít kabeláží, ale což pochybuju v tomto případě. Je to na výměnu celého panelu. Nic pro začátečníka.

na 99,99% je to LCD panel. mám tu dva takovéto z ntb Dell Vostro 3560 - oba stejný rok výroby a s panely LG - asi vadná série. U jednoho to je vlevém dolním rohu jak maj wokna START a u druhého podobně jako tazatelks uprostřed obrazovky

Tak s LG mam také zkušenost mizernou.... Bohužel odchází LED pásky, ale s tímto nebude spíše dobře zacházeno. Kdyby ten panel rozebral, tak z druhé strany by možná viděl mikrotrhlinu.

jak by flek uprostřed displeje mohl být kabeláží ?? Dokážeš mi to vysvětlit ??Totální nesmysl, tohle je způsobeno tlakem na to místo displeje (nejspíš při přenášení a zavřeném ntb).Klasická nehoda.

Pravděpodobně na displej někdo nějak nevhodně zatlačil. Klidně i v zavřeném stavu přes víko. Bohužel, tohle je jedině na výměnu LCD panelu.