» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zjišťuji se aktualizace- Windows 10

Zdravim, rozhodl jsem se pro upgrade z win7 na win10. To že mě znepokojilo už poměrně dlouhe stahování win10 bylo ještě v pořádku. Vše vypadalo jak má. I vzhled při přihlášení po restartu má podobu toho zmíněného noveho operačního systému. Odklikl jsem jejich nabízené 'expresni nastaveni' a poté na mě vyskočilo modré okno a veprostřed šrotuje kolečko s názvem 'nacitaji se aktualizace'. A to byla pro mě konečná. Nechal jsem to běžet 10 hodin. Nic. Musel jsem odjet tak jsem ntb vypl. Druhý den jsem ho zapl a zkusil to znova. Kolečko stále behalo. Nechal jsem to běžet i přes noc. Někde jsem četl že by pomohlo se dostat do příkazového řádku ale v tom je ten největší problém - ty zjišťovací aktualizace běží na startovací obrazovce takže mám před sebou jen tu zmíněnou modrou obrazovku. Začínám docela panikařit. Klidně bych bral i vrátit upgard zpět na win7 ale jak? Přístup do ntb nemám díky těm nejúžasnější aktualizacím. Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji předem za radu

Odpovědi na otázku

Ses vubec pripojenej k internetu? Jestli ne tak se nediv protoze se to neda stahnout

Internet normálně běží. Vždycky se na ntb připojují přes WiFi router. Ale jestli teď jsem připojené přes router nezjistíme páč k rozhraní ani k nastavení přístup nemam

A jsou pro ten notebook vůbec oficiální ovladače od výrobce?

Windows 10jsou stejne kajdy, tak co.. :D

Tak si tam dej to Ubuntu treba to pobezi dobre

Restartuj nebo to vypni,zapni mackej F8 a vybed spustit obviklim spusobem nebo jak to tam je ok.

Zkusím, dekuju

Melo by to jit me to na notebooku taky jelo porad dokola.

net stop wuauserv

Může za to spuštěný aktualizační proces Windows Update. Tímto příkazem ho zastavíš. Obvykle je nutné to při instalaci W10 udělat cca 3x, protože Windows se ho snaží po jisté době nakopávat zpět.

Taky jsem o tomto příkazu slyšel, ale jak už jsem do dotazů psal, startovací okno me do příkazového řádku nedostane

A CTRL+ESC nefunguje?

To muzes asi pouzit to F8 a spustit system s prikazovym radkem.

Konečně někdo normální, dal normální fungující radu. Děkuji moc. Sm.

platí pro - harrym

Moc děkuju!!!