Zjištění zda iPhone 3G bude fungovat v Evropě z USA

Zdravím Vás,

nevím, kde bych tak měl hledat, ale strýk mi bude z ameriky posílat iPhone 3G akorát potřebuju zjistit jestli tady bude fungovat u nás na naši síť. Už od tam mám HTC Touch Pro 2 a funguje i zde. Tak bych se chtěl zeptat, jestli by tady fungoval i ten iPhone.

verze: 4.2.1
zprostředkovatel AT & T 9.0
Model N. MB704LL
Serial N. 878451ROY7K
firewire 0.5.15.04

Snad jsou ty informace zadány správně a snad to podle nich půjde nějak zjistit, nebo jestli máte nějaký návrh jak to zjistit, tak budu rád za pomoc. Sim karta se dá klasicky měnit, není zabudovaná.

Díky za pomoc.

Tom

Odpovědi na otázku

pokud se nepletu, takovy mobil by mel byt zablokovany jen na sim kartu od AT & T, takze je nutne si zaridit odblokaci, jinak by mel fungovat po celem svete.

po odblokovani bude zarucene
nekteri prodejci navic oznacuji (ebay) jako UNLOCKED
verze pro Verizon bude asi az IPH5, takze anteny a frekvence to ma stejny

kup si ale 4G

Já si nebudu nic kupovat, koupil jsem si HTC Touch Pro 2 a tenhle iPhone 3G mi strýk pošle jen tak, protože si doma všichni kupovali 4G a ten 3G už má na nic, tak mi ho pošle, takže mi jde jen o to, jestli tady bude fungovat, at to neposílá zbytečně.

samozrejme ze bude, jen tam bude bud nutne udelat jailbreak, mozna tam jeste bude blokace na usa simkartu, tj v Iphone Doktorovi to umeji hezky odblokovat a stoji to za 350 asi, muzes si to udelat sam - tohle se dela tak, ze krome jailbreaku se tam musi natahnout firmware, upraveny,na Ulozto.cz jsou desitky ci stovky verzi a podobne,
mozna ze IP druhe generace uz to nemel bloknute na AT AT vubec, takze to funguje s jakoukoliv simkartou na svete, to HTC je oproti tomu dira, kdyztak pak doporucuju az Google Nexus One, ostatni je vybeh

A neni to teda jedno, pokud ti ho posila tak jako tak, tak to proste zjistis, az ho budes mit...

A pak jen vyresis odemknuti, nebo prodej :)

pokial strýko býva v New York City,tam bude mať iphone aj naše europske 3G siete,pokial žije v iných častiach USA,bude mať pravdepodobne len us/japan wcdma2000 a tu nebude funkčný,tu funguje len wcdma 2100/2200-američania nemajú 3G/HSDPA siete používané v europe ale siete robené na 450MHz,ktoré v tu poskytuje len t-mobile ako flash-odfm a rôzne odvodeniny od satelitných sietí , systém telstra obvykle miesto u nás používaného wifi a gsm900/950,výnimka je len New York,kde t-mobile a AT & T poskytujú rovnaké typy sietí ako v Europe,takže pokial to nebude prístroj z tej "správnej oblasti",bude tu funkčné pravdepodobne len pásmo gsm

Bydlí na Floridě ... Takže uvidíme no.

Jinak Vám všem děkuji teda za názory, zkusíme, uvidíme je asi nejlepší řešení.

Díky

tak co jak si dopadl uz ho mas nebo jeste cekas ? mam stejny problem dej vedet prosim