» Poradna » Programy

Zjištění velikosti stránky v PDF

Zdravím,mám tu hromadu (okolo 1000) v 99 % jednostránkových souborů, ve formátech A4 až A0 (jak na výšku, tak na ležato), které potřebuji vytisknout 1:1. Dá se nějak automaticky zjistit velikost "papíru" v PDF, abych podle toho mohl soubory roztřídit?Můj dosavadní myšlený postup je následující:(ale přijde mi to strašné drbání pravou nohou za levým uchem)Všechny *.pdf ve složce bych prohnal příkazem pdftk jmeno.pdf dump_data | findstr NumberOfPagesTen mi vrátí: "NuberOfPages: #" kde # je počet stránekToto strčím do Excelu a vyfiltruji vícestránkové PDF (těch budou jednotky) a dořeším ručně.Nad zbytkem bych pustil GhostScript:gswin64.exe -dQUIET -sFileName=path/to/file.pdf -c "FileName (r) file runpdfbegin pdfgetpage /MediaBox get {=print ( ) print} forall (\n) print"Čímž bych měl získat rozměry ve formátu "0 0 šířka výška"Opět zanesu do Excelu, kde porovnám s rozměry papíru a podle toho si už dokážu vyfiltrovat soubory s chtěnými parametry a ty si přejmenovat/přeházet do složek.Pokud byste měli tip na lepší řešení, prosím, sem s ním.

Odpovědi na otázku

Nechápu zadání. Na začátku tvrdíš, že "potřebuješ vytisknout". Na konce zas, že "přehodit do složek".

Před tiskem si je chci roztřídit podle velikosti, protože různé velikosti jdou na různé tiskárny.

Je to otazka par radku ve scriptovacim jazyce a budes to mit komplet. I s tim prehazenim do slozek.Kdysi davno jsem to delal, s pouzitim PyPDF2 je to trivialni. https://pythonhosted.org/PyPDF2/PdfFileReader.html a https://pythonhosted.org/PyPDF2/PageObject.htmlKopirovani souboru uz je pak uplne trivialni.

Jestli muzes na ukazku nekam nasdilet par tech souboru, klidne ti ten skript napisu.

Díky za odpověď. Bohužel to jsou PDF neveřejné povahy.Nějakou dobu jsem tady s tím bojoval, abych zjistil, že dle vlastností PageMediaRect a PageMediaDimensions jsou to buď A0 nebo A1 (i když je to třeba A4 - ale v prohlížeči velikost sedí.). Takže tudy cesta nepovede.

V poradku, jsou to tvoje dokumenty. Ale ja jsem PageMediaRect ani PageMediaDimensions nezminoval, nota bene je PyPDF2 ani nezna. Takze tudy cesta vede, jen musis pouzit ty funkce, na ktere jsem te odkazal.

Tady jsem ti napsal kratky skript, ktery ti napise pocet stranek v PDF dokumentu a nalezene rozmery vsech stranek v danem dokumentu (neni nikde zaruka, ze jsou rozmery vsech stranek stejne, tak to projde vsechny stranky).http://dpaste.com/028778CRozmery to udava v pixelech - na jakou tiskarnu se vejdou zalezi na nastavenem DPI pro tisk.

Díky!

zkus se zeptat na programute.comexistuje možnnost hromadné konverze do jiného formátu třeba MicrosoftXPSa nebo sloučení všech PDF do jednoho a pak zase rozdělení po jedné stránce tahle zdánlivě nesmyslná manipulace totiž přepočítá rozměry stránek a uvede vše do stavu jak má být .. zkus třeba https://pdfsam.org/download-pdfsam-basic/PDFsam_Basic3_3_Installer.exejinak programově bys to musel "naprogramovat" v C# nebo nějakém vhodné prog. jaz. pomocí vhodné knihovny ...