» Poradna » Web a internet

Zjištění špatného vysílání DHCP serveru do sítě u dvou WiFi routerů.

Byl by tu někdo kdo by poradil jak zjistím že mě WiFi routery vysílají špatně DHCP server do sítě. Děkuji

Odpovědi na otázku

googluj: dhcp sniffer

Já bych to popsal asi takto:Hoch si koupil (nechal koupit) router a blbě jej nastavil a nejspíše jeho DHCP server spuštěný na WAN straně se snažil přidělovat adresy do sítě občanského sdružení, za což pochopitelně dostal vynadáno a nejspíše i BAN.Řešení je řádné nastavení.

Ban nemám jen právě se chci obejít banu od poskytovatele internetu. Zapojené to mám takto: lan kabel do wan portu od prvního routerů a od prvního routerů z lan portů do druhého routerů lan portů a jedou mi dvě WiFi pod jiným názvem SSID a heslem. A správce sítě psal ať to nevysílá s špatně DHCP servery. Jsem jen na mobilu.

Přívodní poskytovatelův kabel vede da WAN portu: z hlediska poskytovatele nemůže dojít k problémům.

Já jsem přes mobil nemám pc ani ntb.

Spíše rozepiš podstatu problému, z tvého popisu nevíme vůbec nic... Dva routery v jedné síti? Ještě k tomu u obou je zapnutý DHCP server? Proč?

Ano dva routery v jedné sítí. Mám je zapojené jak jsem zmínil výše v příspěvku. Na druhém mám tedy nastavit co děkuji.

Pokud jsou oba routery ve stejné podsíti, tak u druhého routeru vypni DHCP server, nech ho jenom jako AP, a nastav mu napevno IP adresu z rozsahu prvního routeru,ale aby byl mimo rozsah adres přiřazených DHCP serverem.

Ale jestli máš DHCP server na straně WAN, jak psal ms, tak je ti ten můj návod k ničemu a admin, tě bude blokovat dál.

proveďte automatické nastaveni routeru