» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zjištění SHA-1, MD5 na office stránkách Microsoftu

Na stránkách MSDN Subscription (nemám žádný účet, placený a pod.) jsem si zjišťoval SHA-1 od oficiálních Windows, Office a pod. Server mi neumožňoval stažení , což jsem nepotřeboval, kontroloval jsem si jenom SHA-1 iso Windows satžených z jiných zdrojů. Nyní při otevření stránek jsem přesměrováván na :..........Dobré zprávy! Vaše předplatné (s) byl přešla na nový portál. Navštivte my.visualstudio.com/downloads pro přístup k stažených souborů pomocí stejné e-mailové adresy user@gmail.com.......Co s tím, jak nadále zjišťovat SHA-1 jednotlivých iso instalaček Windows z oficiálních zdrojů ?

Odpovědi na otázku

A k čemu ti je (bylo) SHA-1 když sis to stejně nemohl odtud stáhnout? A stahovat odjinud když je tolik různých verzí - to by ses ustahoval než bys natrefil aby ti to SHA-1 k některé instalačce sedělo. A navíc už ani toto ověření není neprůstřelné...

Dostanu notebook k přeinstalování a nemám k tomu nic. Vytáhnu si ProductID, certifikát pomocí SlitToolkit, stáhnu si instalačku iso Windows (možností "neurekom") a před instalací si zjistím na stránkách Microsoftu správné SHA-1. pokud sedí, nainstaluji a aktivuji.A strefil jsem se pokaždé. Takže proto potřebuji.

To je zcestné, stačí když MS svoje instalačky nepatrně nějak změní, součty budou úplně jiné.Potom na celém webu (kromě oněch instalaček) nenajdeš žádnou která ti bude na ten součet od MS pasovat. To je stejné jako bych ti dal jedny nějaké otisky prstů a tys měl k nim najít člověka.. No a za druhé, k těm SHA se nyní stejně nedostaneš, takže přestaneš instalovat nebo co? To nemůžeš myslet vážně.

Nikdo normální nikdy nemění nějak nepatrně instalačky, aniž by jim dal jiné číslo verze a hodil na web nový kontrolní součet.

Hodí, ale jak vidíš tak akorát na svůj kam se nikdo normálně nedostane. A i když by se tam dostal, součet si opíše ale tu instalačku stejně odtama nestáhne. Tak bude odevšad možně stahovat instalačky, počítat jejich součty a porovnávat s tím co si tam opsal a čekat že se naposté možná trefí = blázinec...

Nejenom SHA, ale byly tam i oficialni nazvy tech souboru.A podle nich se daly najit ke stazeni a pak stacilo uz jenom zkontrolovat.

Odkazy máš tu:https://tb.rg-adguard.net/ověřovat nic nemusíš, stahuje to ze serveru Microsoftu.Je tam Windows i Office.Ideální je ale Office instalovat takto:buď postup c2r nebo dole vl iso, ty názvy a hashe jsem vlastnoručně ověřoval ještě na MSDN.

Kecám, vl office vlastně na MSDN ani nebyly, takže vlastně MSDN vůbec nechybí.

Ověřovat musí i ze stránek MS - cestou se to někde podělá nebo bude stahovat na disk s BB a má to.

Adguard má sha1 uvedeny .-)

Jaká je pravděpodobnost, že by měl adguard podvrhnuté sha1 a špatně stažený soubor stažený z webu Microsoftu by měl stejný sha1? Skoro nekonečno

To netvrdím, jen říkám, že hash by se měl ověřovat při každém stažení a po delším skladování.

Mně je to jedno, si tvrď nebo netvrď co chceš, já mám mega moc dobrý objev, včera jsem zjistil, že se dá vygooglit NTLite full, juchů

Jaké je klíčové slovo? Že bych si to otestoval.

Jejda, těch je hned několik:RmK-FreE ntlite rsloadJo a je to jen x86 ntlite, ale x86 ntlite jde použít i na x64 os, takže není problém.A vypadá to nějak divně, takže to zkouším jen ve virtuálce, ale na testování je to zlaté.

Na webu plném cyrilice (xtreme.rip) jsou jak instalačky, tak portable archiv od obou bitových verzí. Staženo, zatím netestováno.

To možná ano, ale staré verze (nepodpora aktuálního win 10 buildu, neopravené bugy).Já dal návod na stažení aktuální v1.3.1.5060. Stahoval jsem z rsload.Juwa tu podle indicií dal link zas z jiné pr*dele, ale je to to samé, co jsem stáhnul já.

Aha, už jsem tam našel i tu aktuální, tak jdu kůknůt co to tam je.

To sů jen originální soubory, to není fůl, na rsload je full.

Takže xtreme.rip je špatný?

Jo, protože to tam není full. Je to jen omezená verze, kterou můžeš stáhnout přímo z webu ntlite.

Takže vlastně warezáckej web, kterej se tváří „vše máme“ vlastně jen reuploaduje demo portable verzí? To je opravdu suprovej byznysmodel - tvářím se, že mám warez, lidi klikaj jak zběsilí a do toho inkasuju peníze za reklamu.

Z oficiálních zdrojů už asi nikoli, jedině hledat na pastebinu nebo MDL fóru.