» Poradna » Web a internet

Zjištění navštívených stránek

Ahoj, zajímalo by mě zda může ajtak v práci zjistit na jaké stránky chodím v pracovní době. Koukám totiž na filmy a občas mi vyskočí i nějaké to porno. Jako prohlížeč používám Tor. A zda li zjistí jestli stahnu nějaké filmy domu.Dík za odpověd Petr

Odpovědi na otázku

-třeba tak že AV řešení reportuje navštívené stránky na straně klienta a né sítovou cestu jak se knim dostat .-jinak k vyhození na hodinu stačí ten Tor

Jestli může? Může. Záleží pak na tom co je to za místo a jak moc je zajímá co zaměstnanci navštěvují.

Pokud je to schopnej ajťák a zaměstnavatel od něj chce sledování toho, co lidi dělaj na netu, rozhodně to zjistí. Každopádně by se měl logovat síťovej provoz, aby se do logů mohli podívat v případě problému (zavirování, infiltrace zvenčí apod.). A z těch logů se to samozřejmě všechno pozná.V některejch firmách se síťovej provoz sleduje pečlivě a tvrdě a zakazujou se weby nesouvisející s prací, aby lidi vůbec něco dělali. V jinejch firmách jsou víc benevolentní a spoléhaj na to, že lidi mají tolik práce, že nemaj na čumění na filmy (natož na porno) čas. A když člověk nesplní daný úkoly a ještě se zjistí, že čumí na filmy, letí na hodinu jak Buzz Rakeťák

No jestli toto co popisujes opravdu v praci delas, tak rovnou zajdi na personalni a podej vypoved. Neschopne IT by se mohlo k tobe pridat, kdyz jim tohle proleze skrze firemni sit :) Tor a filmy si res na svem domacim pripojeni.

IT oddělení může logovat a sledovat kde co. Navštívené stránky, to je to nejzákladnější. Může vědět kdy sis do počítače strčil flešku, že jsi třeba na ni spustil nějaký portable prohlížeč a na internet lezl z něj...může sledovat v podstatě cokoli.

Vacsinou to ci sa loguje sietova aktivita zistis, bud upozornenim od nadriadeneho na tvoju pracovnu moralku, alebo tesne pred vyhadzovom. Ak by si mal najlepsie vysledky z oddelenia, tak vela veci budu prehliadat az do stavu, ked tvoj vykon klesne a potom to pouziju proti tebe. Tak sa zariad, noty si dostal.

Otázka není, jestli může, ale jestli chce. Logicky, když použiješ mozek, tak ti dojde, že když nějaká data taháš po firemní síti, tak v té síti se dá zjistit odkud ja taháš.