» Poradna » Mobily

Zjištění IMEI u staré Motoroly 5200

Nevzpoměl by si někdo z pokročilých, jak zobrazit IMEI u vykopávkové Motoroly 5200? Podařilo se mi jí dokompletovat do sbírky a chci si dotisknout štítek pod baterii, který není. Běžný postup *#06# nefunguje, čtverečky také neumí. Prostudoval jsem co se dá, ale bezvýsledně. Napadají mne pouze dva postupy: získat tento údaj od operátora (absolutní neochota, přitom za dob eurotelu to uměli na každé prodejně) nebo vypájet epromku a přečíst jí v programátoru (nechce se mi do toho, protože PCB u těchto motorek jsou mírně řečeno mizerné). Servisní střediska co jsem poptal mne také poslali do háje, že už dělají jen šmatlafony.

Odpovědi na otázku

https://www.howardforums.com/showthread.php/1809167-Ho... (MicroTAC)-Motorola-Select-Series-phones

a skusal si service card? svojho casu som sa s tym hral na T2288 a vedelo to kopec. veci. Dost podrobne je to rozpisane tu: http://motpages.50webs.org/Potrebujes ale stary pc, kde rozbehas DOS, a potom ti staci len prepojit cez SIM konektor. Soft vie emulovat servisnu kartu a vycitas z toho kopec info, bez potreby rozobrat tel. Medzi PC a mobilom je potrebny MAX232, vsetko je to tam rozpisane. Schema zapojenia je v "Download ASIM VERSION 4 Deluxe source, .exe and documentation (106k)"

Díky za to nakopnutí service kartou. Už vím co a jak. Ještě jednou děkuji.