Životnosť SDD

Vporadni som čítala aj toto: " SSD prezije, ale data nemusi. SSD pro udrzeni dat vyzaduje aspon obcas napajeni. Zivotnost dat bez napajeni je dost ruzna vetsina vydrzi cca 5 let.". Ako sa dozviem,že SSD skončil.Ako sa to prejaví.

Odpovědi na otázku

Firmware to hlídá, pokud budeš SSD používat jako systémovej klasickej disk v počítači, nemusíš si vůbec dělat s ničím starosti, poběží do dalšího upgradu. Jako záložní disk se nehodí, kvůli tomu náboji, jako hodně vytíženej disk taky ne, pokud nechceš rok co rok měnit.

Prejaví sa to tak,že se z SSD už nic nedozvíš.Pokud tam bude systém, nepůjde spustit a pokud tam budou jiná data tak jako kdyby nebyla.

Pravděpodobně data odejdou komplet, tj disk se bude tvářit jako kdyby nebyl naformátovaný.

Ano správně,ale to už zmiňuje kolega výše.

Toto je taka otazka, ze ako zistim ze sa mi pokazila žiarovka... no že už nesvieti....Disk sa ti pokazi vtedy ked nejdu z neho citat data. V realnej praxi nam SSD disky po 5 rokoch zacali odchadzat jeden za druhym aj ked boli systemove a boli napajane denne. Takze orientacne tych 5 rokov mozes s kludom uvazovat.

idealny stav je klasicky disk a velky ram disk

a je pravda ze je dobre nechavat 10% kapacity volnej kvoli zivotnosti? Robite to tak?