Životnost (počet přepisů) MicroSD karet

Když vidím pidikartičku MicroSD s kapacitou 32GB tak si říkám, jakou bude mít tohle probůh životnost? Nedivil bych se kdyby jen 1000 přepisů a to není nic moc. Protože tam ty buňky musí být tak maličké že se musí propálit sakra rychle. Bohužel o té životnosti se mi nepovedlo nic najít, ale fakt by mě zajímalo co tyhle paměti vydrží.

Odpovědi na otázku

To že se ti nepodařilo o životnosti nic najít, svědčí o tom že to výrobci úspěšně tají a nikde se tím nechlubí -určitě moc dobře vědí proč. Ze vrozené skromnosti to rozhodně nebude. Nákupní doklad pečlivě 2 roky uschovat !!

Někdy ani těch 1000 přepsání.

Řešíš nesmysl, v hodně zařízeních je MicroSD prostě jediná možnost kvůli velikosti. Takže co už. Nikdo rozumný jí nesvěří data bez zálohy. Normální člověk si nechává doklady a v případě poruchy reklamuje. Za dva roky budou možná 120 GB a prostě ji nahradíš, majlant to nestojí - je to spotřebák.Sám mám dvě 16 GB dva roky a stále jedou ok, 32 GB mám asi rok a jede rovněž ok. Všechno kvalitní Sandisky, které mám vyzkoušené z SD karet (zásadně Extreme edice)

Zdravím jen se chci podělit o mou zkušenost, mám 32 G v Auto kameře a právě teď mi odešla druhá karta Nahrávání ve smičce a výdrž cca skoro vždy 2 roky. Leze to už fakt do peněz, když jdu teď koupit třetí a je otravné pořád dělat nová nastavení.

Nedávno jsem tohle o SD kartách taky hledal, uvádí se více než 10 let a 100 000 zapisovacích cyklů. Jenže kdo by to sledoval nebo počítal...

Přesně tak. Normální člověk rozhodně ne :D

I kdyby to bylo jen 1000 přepisů, tak to jsou 3 roky při každodenním kompletním přepsání. Za tu cenu to neřeším.

Souhlas, ideální je mít vždy náhradní. Kamery a zařízení které mohou u nich používat duální záznam na dvě karty, tam kde ne ihned po zápisu data transportovat na HDD / SSD, spousta zařízení navíc má i interní SSD plus možnost karet.

stačí dotyk tchýne v sexi silonové halence se slovy? "jé jaká pidikartička.." a je to v ...

Hrozí zničení microSD pomocí statické elektřiny ?! Takže se doporučuje manipulovat s microSD v ochranných rukavicích ?

Pavelko, tobě hrozí že se venku škrábneš o hřebík a umřeš :DMěl bys nosit ven brnění? :D

Počet přepisů 100 000 nelze stihnout ani do konce života, i kdyby počet přepisů byl jen 10 000 - stále je to vysoké číslo. Elektronické paměti a karty nejčastěji odcházejí proto, že se přehřejí. Já v zimě moc netopím a tím prodlužuju životnost i veškeré elektroniky, ale nesmí se to provozovat zase v mrazu, protože atomová struktura paměti je potom příliš křehká a hrozí riziko, že nějaké zapisovací buňky prasknou, když tam vzniknou krystalky ledu, prostě tak akorát 10 až 15°C.

Víš co chce to méně müslet! Kup si ext. disk s nějakou solidní kapacitou 750 - 1.000 GB a přepisů máš miliony. Kapiš?

Ten do mobilu/tabletu/outdoorové kamery nedám, že :) Tam se MicroSD používají, na ostatní je 2.5 externí USB 3.0 HDD (velké objemy dat), nebo levný malý flashdisk - tahání malých souborů.Ale jinak jo, jeden myslel, až vymyslel trakař.

Já to pochopil neboj se, ale jsou i kamery které nemají problém s připojením ext. úložiště takové používám já. Co se týká tabletu pro něj to také není problém a u mobilu se nedá nic dělat. Šlo mi spíš o to, že limit je prostě dán technologií a laborováním nic nevymyslíš prostě si kup náhradní kartu / karty co jiného chceš dělat?