» Poradna » O Živě.cz

Zive.cz neřeší globální problémy s dostupností grafických karet?

Zdravím,nevím jak Vy, ale zive.cz už je asi opravdu jenom bulvár nebo redaktoři spí od rána až do noci.Za poslední cca. dva týdny se udála snad největší událost/krize na poli IT světa a kryptoměn.Ze všech eshopů začaly mizet nejvýkonnější grafické karty od AMD a Nvidie. Kdo by si chtěl nyní postavit sestavu vyšší třídy, tak na grafické kartě pohoří. Nebýt konkurenčního diit.cz http://diit.cz/clanek/geforce-gtx-1060-n... nebo pcworldu , tak si této problematiky ani nevšimnu .Viz. např. czc.cz https://www.czc.cz/graficke-karty/produkty . Údajně se právě kvůli těžbě těchto kryptoměn začaly tyto karty vykupovat.Jaký názor na tuto problematiku máte Vy?

Odpovědi na otázku

Vpravo máš odkaz "dejte nám tip na článek", nebylo by to lepší, než psát sem do poradny? ;)

Nějaké karty a kryptoměny mám u spodní části zad, toho se nenažeru, zkus se podívat, zda máte v obchodě obyčejné tuzemské máslo a za kolik. To bude za chvíli jak s hajzelpapírem za sociku.

za prachy z kryptoměny by ses nažral královsky

V mistech, kde je net. V divocine bude i par set tisic BC uplne k h...u.

tak si za bit coiny koupíš tady u alzy Teslu Model S, začneš ji pronajímat na den za 5000 a za ty si začneš žít královsky Za rok máš bitcoiny převedeny efektivně na koruny a další roky dokud tesla neskončí ve šroťáku na sebe bude dokonce vydělávat.

jinými slovy, není problém bitcoiny převést na jinou měnu nebo na zlaté valouny

máslo prostě už nemá odbyt. Pár staromilců si bez něj neumí kuchyň představit ale pravdou je že je to jen další tuk kterého jsme přesyceni ve všech potravinách takže ládovat ho do sebe ještě zvlášť v čisté podobně zní absurdně. Celkem chápu že se z toho nesmyslu stává méně obvyklá komodita. Na druhou umělá sladidla s cukrem nedokázala zatočit jako margaríny s máslem, možná kdyby se zapracovalo na podobnosti umělých sladidel s cukrem a někdo přišel s krystalickým umělým sladidlem doplněným o určité množství plonkovní kristalické hmoty bez chuti která by mírnila celkovou koncentraci, cukr by za chvíli zmizel z pltů úplně stejně.

zive.cz nieje ani výrobca,ani dovozca,ani predajca grafických kariet,nevidím jediný dôvod,prečo by práve zive .cz mala riešiť problém s ich dostupnosťou

To je sice pravda, ale oni neriesia ani veci ktore sa ich tykaju. Napr. clanky/videa neobsahujuce podstatne informacie, prehravac videa, reklamy s hlasitym nastupom. Sami sposobuju to ze na tejto stranke nie je zaujimavy obsah ktory vytvoria, ale len diskusie pod clankom.

Tu nejde o to řešení ale o informování a todle to je docela zajímavá věc, rozhodně zajímavější jako skoro všechno, co tu je.

Proč je to zajímavé? Protože se s tím stejně nedá nic dělat než počkat ?? Nic rozumějšího už vymyslet nejde, ... to by byl článek na tři věty .... Grafiky skupují těžaři protože se jim to finančně vyplatí. Za čas se jim to nevyplatí. Pokud i my hráči chceme svou grafiku musíme počkat nebo nabídnout že za ni dáme dvojnásobek. Konec článku ... celkem nuda.

Redaktor živě by kolem toho sice dokázal vyrobit pětistránkovou omáčku, ale to už by unudil k smrti čtenáře i sebe ...

To né, tady jen novinky vycházejí až za několik měsíců. Tak si počkej a na konci prázdnin se dočteš že peníze vydělané na brigádě do nové grafiky nedáš protože se nedají sehnat nové grafiky.

A není to asi problém pouze gpu, jelikož nejspíš staví pc tak potřebují i cpu a nejspíš používají Intel Pentium G4560, protože třeba na tsbohemii mají dostupnost až za 3 týdny, takže se to bude týkat i dalších komponent.

Zive.cz to nevyřeší a zřejmě nemá důvod o tom psát jelikož je toho jinde psáno až až.Tohle může vyřešit pouze výrobce,kterému se tato situace hrozně hodí.Může plnit sklady a uvolňovat výrobky v menším obsahu,ale se zvýšenou cenou.

Mě by spíše zajímalo, co se změnilo, že se do toho všichni tak najednou pustili.

Hlavně proč např. alza.cz zavedla sekci pro mining https://www.alza.cz/mining/18862055.htm . Chtějí se snad ohradit od nákupu jednotlivých komponent?

To by mě také zajímalo

Můj názor je, že ty vlastně poradit nechceš ...

Ne živě, ale živě před týdnem